Zaboravljeni umovi Srbije

gost 94023

Ističe se
Poruka
2.527
Ne znam kako majka može zaboraviti svoju decu...Tako sam igrom slučaja dospeo do nekih nota za klavir,nemačko izdanje,gde kao autor dela stoji ime Josif Ivanović.Malo me začudilo,predstavljaju ga kao nemca sa srpskim prezimenom.Inače Srbi samo znaju da sviraju klasiku,skoro nijedan se nije onako u Evropi istakao po komponovanju klasike.I upustim se ja u traženju biografije tog Ivanovića i otkrijem da je on poreklom iz Rumunskog dela Banata,koji je tada pripadao Austro-Ugarskoj.Rođen je kao Ivan Ivanović,Rumuni ga krstili u Ian Ivanovici,dok su Austrijanci u Josif Ivanović.I verovatno da ga i danas Austrijanci priznaju za svoga.Inače njegova najpoznatija kompozicija je Dunavski valovi.
 
То што неко није чуо за Јосифа Маринковића, то је пропуст у општој култури те особе, а не знак да је Јосиф Маринковић заборављен!
 
Вероватно сам била на некој лошој трави, чим ми се учинило да је твој први пост (сем уводне речнице) данас сасвим, сасвим измењен и да се уопште и спомињао неки Јосиф Маринковић....

:razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol:
 
Hellen:
Вероватно сам била на некој лошој трави, чим ми се учинило да је твој први пост (сем уводне речнице) данас сасвим, сасвим измењен и да се уопште и спомињао неки Јосиф Маринковић....

:razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol:
Aj što si bila,nego si izgleda mi i duvala neku lošu travu,pa ti se priviđaju neki Marinkovići.
 
Че Гевара:
Šta ti je bona,od početka je pisalo Josif Ivanović!

Jeste, evo šta je pisalo, snimao sam ekran zbog brata...:lol:

ivanovic.JPG


Baš sam se čudio Helleninom postu, ali rekoh šta znam, možda se zaista radi o Josifu Marinkoviću koji je negde poznat i kao Ivanović...:?

Dobro sad je razjašnjeno. Dešava se.
 

Back
Top