Hrčci

joj, ljudi, ja ne znam shta je sa mojim Smrdom....baka me pozvala pre nedelju dana, rekla mi je da ga je chula kako cvili, kuka, jechi..kako god....i ja dotrchala, zovem ga, lupkam, on ne reaguje...tishina...sipam mu hranu (na shta uvek izlazi) on nishta. i ja ga nekako iz nekog ugla vidim kako lezi u kutjici, ali na ledjima i ne mrda. odsekla sam se, mislila da je uginuo i samo pobegla iz sobe, nisam znala shta da radim. sutra ujutru ja ustajem, on vrti tochak :| tog dana, malo kasnije, pipne mu baka njushkicu kroz reshetku i on opet zacvileo onako....sad je, kao sve ok, ali se ja plashim...shta mu je??? nikad nikakav zvuk nije ispushtao :-?
 
hm,ja imam leminge,njima treba obezbediti dovoljno veliki kavez da se ne tuku ako ih imas vise...
cistu vodu,hrane da imaju...tocak je jako dobro da im stavis,ne koriste ga svi niti uvek al znaci da bude unutra... gledaj da ih ne plasis to jest da ih ne uzimas na silu,ja imam tri,jedan rado dodje na ruku,jedan moze al ne juri,a treci se plasi... tako da,samo polako sa njima,a opet moram da ih uzmem povremeno da se ne bi slogirali kad trebam da im menjam piljevinu...

e da ,treba it dosta piljevine,preko leta nakupi u par djakova seno ;) a sada su zahvalni za travu kada im doneses...

povrce jedu,i razno semenje...dakle nije skupo drzati ih al treba dati novca za kavez il akvarium da bi imali o.k.uslove...

dopunite,po zelji ispravite me :)

P.S.
moj Herkul se nekad stondira,...sto kazem meditira,pa po minut ni da trepne ni da mrdne,otac mislio da ga strefila srcka...al posle je dobro...

nego sta da im dam da grizu,izgleda da im rastu zubi pa stalno grizu metal,ubacio sam im i dosta kamenja pa grizu i to...imaju i neko drvo al sta je najbolje mislim dal sam im dao sve sto im treba sa te strane ?
 
Imala sam 2 hrchka...divne zivotinjice :D kako su slatki, kao mali medvedici ... U pochetku nisam znala da 2 hrchka nikako ne smeju da budu zajedno u kavezu pa su se stalno tukli. Ali dobro, taj problem je reshen tako shto sam kupila josh jedan kavez ... Mnogo sam ih volela i bash sam patila kad su uginuli :(
Inache, NAANCY90, moze da se desi da se tvoj hrchak prehladio...oni su jako osetljivi i moraju da budu na nekom toplom mestu, bilo bi pozeljno pored radijatora...nikako na promaji. Takodje je i ishrana vrlo bitna... Hrchci malo zive, pa razlog moze da bude i to shto je tvoj hrchak star
 
moj Herkul se nekad stondira,...sto kazem meditira,pa po minut ni da trepne ni da mrdne,otac mislio da ga strefila srcka...al posle je dobro...

mom hrcku se to desavalo :) bude sve posle ok
nego sta da im dam da grizu,izgleda da im rastu zubi pa stalno grizu metal,ubacio sam im i dosta kamenja pa grizu i to...imaju i neko drvo al sta je najbolje mislim dal sam im dao sve sto im treba sa te strane?

drvo je najbolje za to
 
Mozda je pao u zimski san...Nannsy90...Stavi ga na toplo i gurkaj ga dok se ne osvesti , mozda je i uginuo , hladno je ovo vreme za njega, izvini sto te plasim...:-?
 
Milose , ako je tvoj hrcak sirijski, kog ti preporucujem,,,Treba mu kavez ko onaj sto si imao(ja sam mu drugarica , pa se znamo...), ali imas da kupis i veci , on je bolji , i trebace mu posle nekog vremena... Sve jedno...Piljevinu mu menjaj na svakih 7 dana...U pet shopu, kod pijace , (samo za milosa kazem...)ima da se kupi mineralni kamen koji mu treba , kucica koja je OBAVEZNA , da bi hrcak imao svoju privatnost,to mu treba,imaju da se kupe TOCAK OBAVEZNO < MILOSE!!! i merdevinice.Pola sata najmanje svaki dan da se igras sa hrckom...I da nedas nikom da ga gnjavi , opasno je za njega...I kupi zrnevlje, to je obavezno pored voca i povrca... od prilike to je to...
 
Znam da je ovde namenjeno uglavnom za hrčke i morske prasiće, ali čisto da probam, ja imam činčilu, pa ako neko ima istu takvu životinjicu želela bih da razmenimo iskustva...
 
Kakve su inace cincile? Da li zahtevaju posebnu negu i da li, ovaj, smrduckaju?

Ne znam da li bi trebalo otvarati posebnu temu ya njih, mislim da ih malo ljudi ima, a deluju zaista milo cincile :)

Kad smo vec kod hrcaka, u Kini su ovih dana nenormalno poskupeli, zbog godine pacova. Kao, svi hoce glodara za ljubimca zbog godine pacova, ali ne vole pacove, ni miseve, pa su poludeli za hrčcima.

http://www.**************/vesti.php?category=vesti&id=40675

PS- Nijedan moj hrcak nije dugo voleo tocak. Samo dok su mali ih to zanima, posle ga ili ignorisu ili izgrizu, ako je plastican, naravno. Ti tockovi znaju mnogo da skripe, pa ih treba s vremena na vreme podmazati, ali ISKLJUCIVO JESTIVIM ULJEM, nikako masinskim. Zato sto ce hrcak to da polize i sav se ulepi, a masinsko ulje je opasno.
 
Ooo muke moje!
Pre 3-4 nedelje sam dobio 3 patuljasta hrcka ili leminge,nemam pojma kako ih ko zove i sve je bilo super do pre neki dan,pocese da se lemaju ko ludi,u stvari lemaju samo jednog(najzivahnijeg)i ne daju mu da udje u kucicu,cim udje pocnu da skvice i da se peglaju.
Zadnji put je cak i krvi bilo :s
Inace svo troje su muzjaci,da nije mozda do parenja?:S
Stavicu sliku kasnije....
 
Moras da im pomognes,prvo treba im veci prostor...
to mozes postici i tako sto im stavis po koju platformu i slicno,
javi mi se na email pa cu ti poslati slike kako sam im uradio u malom akvariumu a posla sam im uzeo veci i napravio i nivoe i svasta,jer je bitno da taj mali ima gde da pobenge iz vidnog polja...
i to pod hitno inace ce ga utepaju

kakve je boje taj mali,jel su svi sivi ili ??
javi mi se na email ratnik13@panet.co.yu pa cu dati vise odgovora,ja sam imao 3 a sada sa 6 prinova ih ima 9 !

pa zato ako neko zeli nek se javi :)
 
Kakve su inace cincile? Da li zahtevaju posebnu negu i da li, ovaj, smrduckaju?

Ne znam da li bi trebalo otvarati posebnu temu ya njih, mislim da ih malo ljudi ima, a deluju zaista milo cincile :)

Kad smo vec kod hrcaka, u Kini su ovih dana nenormalno poskupeli, zbog godine pacova. Kao, svi hoce glodara za ljubimca zbog godine pacova, ali ne vole pacove, ni miseve, pa su poludeli za hrčcima.

http://www.**************/vesti.php?category=vesti&id=40675

PS- Nijedan moj hrcak nije dugo voleo tocak. Samo dok su mali ih to zanima, posle ga ili ignorisu ili izgrizu, ako je plastican, naravno. Ti tockovi znaju mnogo da skripe, pa ih treba s vremena na vreme podmazati, ali ISKLJUCIVO JESTIVIM ULJEM, nikako masinskim. Zato sto ce hrcak to da polize i sav se ulepi, a masinsko ulje je opasno.

Ma cincile su super.Naravno, osetljivije su od hrcaka, ne sme da im bude hladno a ni toplo, mora svakodnevno da im se cisti kavez jer su osetljive na gljivice. Jedino je to malo komplikovano. Nemaju nikakav miris, tj. ne smrduckaju ;)
 
Sto se tice zivotnog veka patljastih hrcaka to jest lemminga,Zvezdica je dobro rekla,
i ja sam cuo da zive po dve godine,...mada je ovo prvi put da ih imam,i kod mene su nekih pola godine(ala vreme leti,a tek zimi)...i za sada smo dobri jedni sa drugima :) pa onda verovatno da postujem za dve godine da potvrdim dal su jos zivahni il otisli na vecni odmor...
 
Evo ovako... Vidim da ovde znate bas dosta toga o hrccima. Ja sam kupila dva hrcka pre mesec dana. Igrom slucaja se potrefilo da su muzjak i zenka. U pocetku sam mislila da ce biti usamljen ako kupim samo jednog, ali sam pogresila. Nakon nekoliko nedelja sam dobila male mladunce. Prvo su mi bili jako ruzni, ali sam ih zavolela. Nisam ih odvojila od roditelja, jer je to po meni bio zlocin. Onda ne bi mogli da sisaju. Sve je u pocetku izgledalo lepo, ali, vec sutradan su ih roditelji pojeli. Bila sam u soku, i za mene je to bilo uzasno iskustvo. Ni dan danas ih nisam prebolela. Cak sam napisala i pesmicu o njima (depresija mi pomaze u pisanju) :). Bila sam jako ljuta na oba hrcka, tj. i sada sam. Ne mogu da zamislim da delim sobu sa ubicama. Iako sam ja velikim delom kriva za sve, odlucila sam da ih vratim u pet shop, i da ponovo uzmem nekog drugog hrcka. Odlucila sam da ce to biti muzjak, jer sam od vas cula da su oni uglavnom umiljatiji i manje agresivni. ;)
Stvarno ne zelim nikome ovakvo iskustvo... Iako je sve u pocetku izgledalo dobro, nikad se nisu tukli, ni nista, eto, desilo se. Jako se kajem sto nisam verovala. Cak mi je i tata taj dan rekao da se to moze desiti, a ja sam rekla da se to nece desiti jer sam smatrala da su veoma miroljubivi...:cry:
Sta vi kazete na to?!
 
ljudi treba mi pomoc...i jako mi je hitno...
vec dva dana mi je hrcak sam nikakav,i danas su mu se zadnje sapice oduzele,ne pomera se,ne jede,ne pije vode,samo spava,i ponekad se kao namesta,jer mu je nezgodno zbog zadnjih sapica...
na stomaku ima neku tamnu fleku,kao da ima neku smetnju U stomaku...vec par puta danas sam ja morala da mu vadim govanca,i to par,jedno za drugim,jer ona ne moze...
sad samo lezi,i jedva dise,samo cekam da ihdahne...da li neko moze da mi kaze sta bi to moglo biti?
zvala sam veterinara,rekli su mi "nedelja je,zovite sutra"...
samo tako lezi...nista ne moze...
jako sam ocajno,da li iko moze da mi kaze da li joj jos ikako mogu ja pomoci,bar do sutra da izdrzi,pa da je vodim kod veterinara...:cry::cry::cry:
 
losted, kako je tvoj hrčak? baš si me zabrinula!
Ja nemam baš puno iskustva sa hrčcima. molim vas da mi pomognete. šta sve hrčak jede? šta jede kad je beba? Da li smeju da piju vodu? A
 
a mislim sta jedu u prirodi?
Rotkvica ti je koren biljke a oni to jedu jer se i cesto zavlace pod zemlju,dakle to ti kao fora da ne smeju da jedu sargarepu...pa to najvise vole.

moji su bas lepi,lepo krzno,lepe naravi i do sada savrseno dobro zive a dajem im svo povrce i voce,i vodu .

ako mi neki zagine cu javim... al za sada nije.
 
e da ja imam leminge,mada kolika razlika moze biti medju njima?
ako neko zna da ima neka naznaci,i izvinjavam se ako sam dao neku dezinformaciju al to su manje vise vrlo slicne zivotinjice :)
 

Back
Top