stanovi i plate

Ja zibim u Republici Srpskoj ( grad Bileća u Hercegovini ) i planiram po zavrsetku gimnazije upisati vojnu akademiju u Beogradu,
Kod nas obicni vojnik ima 900 KM ( oko 450 eura )
Zanima me kolike su oficirske plate u Srbiji i od cega zavise
 
Ja zibim u Republici Srpskoj ( grad Bileća u Hercegovini ) i planiram po zavrsetku gimnazije upisati vojnu akademiju u Beogradu,
Kod nas obicni vojnik ima 900 KM ( oko 450 eura )
Zanima me kolike su oficirske plate u Srbiji i od cega zavise

Ako zavrsis Vojnu akademiju i pocnes da radis u Srbiji, kao potporucnik ces imati manje nego vojnik u bosanskoj vojsci. Dakle oko 400e. Nelogicno i zalosno, ali istinito.
 
Сваког дана све више стижу инф о томе да ће се укинути дневнице за дежурство и остале принадлежности што ме ме чуди због разних "душебрижника" који желе да се додворе господину Ш.Вероватно ће се испоставити као истина. Претпостављам да је и то европско достигнуће, да се и њихови припадници ОС одричу разних ствари, раде и боре се за своју егзистенцију. Када размислиш а и шта ће нам, разни додаци и услови за још бољи рад, лепо се живи, имамо све што нам треба и стварно је време да поделимо ово тешко време са осталима!!!!!!!!!!!!!!!
 
@diskus13: šta da im tražiš? zar ti za osnovicu nije uzet prosek plate iz "meseca koji prethodi mesecu u kojem se utvrđuje osnovica"!? tačno je da oktobar prethodi novembru, ali mu "prethodi" i oktobar 2009., i bilo koji mesec (i bilo koje godine) koji je prošao!
Osim toga što je utvrđivanje osnovice za obračun plate tako neprecizno propisano, nigde ne postoji obaveza da se to utvrđivanje sprovodi. To su sve takozvane "konstruisane pravne praznine"...
 
Cuo sam da je u planu ukidanje placanja dnevnica za opsta dezurstva od 01.01 kao i placanje gradskog prevoza?! Da li neko ima informacija o tome?

ma sve je moguce, ukinuli su placanje praznicnog rada na terenu, sve ide u pisljivu dnevnicu, prevozz ce ukinuti ako se bude dolazilo u uniformi, a verovatno ce smisliti i nesto za dezurstva. dok nase "kolege" u plavim uniformama a nisu RV i PVO dobijaju i po 10 soma za novembar i decembar te isplatu prekovremenog rada i sve ostalo sto su trazili mi tonemo u propast. neznam dali bi pomoglo da zamenimo ministre ili se takva politika diktira iz wosingtona unistiti tu vojsku koja nam se suprotstavila mamu im maminu. podhitno treba da osnujemo sindikat pa i mi da malo strajkujemo.
 
U potpunosti se slazem sa tobom EiPeD.Samo se putam ko ce ga osnovati kada su svi u demokratskom drustvu. Sto bi se reklo njihovi. Koji bi sindikat to nas bio za nasu korist?? A i drugo sa cime mi da strajkujemo tj da ne kazem tako,kome cemo mi naskoditi ako ztajimo sa radom? Nikome.To i oni znaju pa ih i zato boli uvo za nas.
 
pa jedno vreme se uveliko pricalo o tome cak su i birane vodje i to po njihovom izboru, ali je sve zamrlo pa i sam neznam sta se desava. valjda bi neko obratio paznju i da samo i mi prosetamo do vlade ili ministarstva. :dash:
 
Da, uplacen mi je uz drugi deo oktobarske penzije, proverio sam i kod jedinog kolege za koga zanam da prima UTS, njemu takodje (meni preko banke, njemu preko postanske stedionice).

Zaboravih, mozda je od nekog znacaja, renta koju primam 15-tog u mesecu, 15.11. mi nije uplacena, nego tek 07.12., a danas cujem od kolege da njegova renta (koju rima 05. u mesecu) ovog meseca kasni...
Zakljucak je jasan: pare nisu problem, PARA NEMA!
 
Bojca 62-Hvala na odgovoru. Kontaktirao sam Fond i ustanovio da su mi zbog toga sto sam se preselio,a ja sam im dostavio potrebna dokumenta,ipak nesto po njima nedostaje pa su mi trazili dopunu predmeta. Naravno, do tada su mi obustavili isplatu UTS-a.
-Info pult Fonda SOVO za obavestenja je 011 3203-073,
-Info pult u Stambenom za obavestenje je 011 3201-073.
I za divno cudo brzo se dobije veza.
 
Slucajno sam naisla na ovaj deo foruma....prosto ne mogu da verujem,da vi preko 90 strana pisete o platama i kasnjenjima:dash:
Zar je u vojsci toliko TESKO I JADNO ili ste vi navikli na bolje pa se sada oseti kriza???
Sestra mi od skoro zivi sa jednim oficirom,nisam primetila da se zali,ni ona,ni on.Zive kao podstanari,sve lepo mogu da podmire,imaju sasvim dovoljno,uvek izlaze...Koliko sam shvatila on ima redovna i solidna primanja,i vecu platu od nje(ona je prof u priv skoli radi za 38000din).Da ne bude zabune,nije general,oficir je radi na aerod.batajnica bg,ona je prezadovoljna i kaze da ima mnogo veca primanja od npr prethodnih momaka i veza.
A vas covek kad cuje pomisli na najgore........:dontunderstand::dontunderstand:
KO JE OVDE LUD??!!!
CEMU POTREBA ZA LAGANJEM?
U VOJSCI NIJE BAJNO ALI JE DALEKO OD BEDE!POGLEDAJTE OSTATAK BG I SRBIJE,POGLEDAJTE KAKO LJUDI JEDVA PREZIVLJAVAJU SA 10 000DIN PA ONDA NESTO RECITE!!!
POD HITNO UKINUTI SULUDO PISANJE NA 10000000 STRANA O PLATAMA U VOJSCI!
OBICNA LAZ!
 
Poslednja izmena:
Малена не пишемо "ми" пише њих 5-6 истих који немају шта друго да раде него само кукакају и висе по интернету. Сваком разумном човеку је јасно каква је ситуација у друштву и да наше плате нису баш толико јадне у односу на друге. Али човек је такав, пара никад доста и то треба разумети. Нисмо сви у истој позицији. Супруга и ја располажемо са око 90000 дин месечно од плата+још неки динара од приватих послова. Некада је то било 300-500евра месечено, а сада ни 200, криза. Имамо свој стан, ауто и двоје деце основаца и могу ти рећи да смо у задњих пар месеци нон-стоп у минусу. Само у разлици на курсу у односу на пре 2 године имамо мања примања за 270 евра (то је нечија плата и сада и пре 2-3 године), а да не говоримо о ценама комуналија и осталих намирница и проивода повећаних за 50 до 100%. Али немам образа да се жалим кад видим како други људи живе. Просто ме је било срамота када су нам оно ваљда летос дали по 5000 дин као помоћ. То је нечија пензија, неко ради за те паре месец дана (питајте по унутрашњости колика је плата у неком киоску, бутику или тако некој транге-франге продавници). Пошто су ти сестра и њен момак само у вези наравно да имају довољно пара за себе али шта кад дођу деца?
И да предухитрим дежурне душебрижнике који ће рећи што се нисам одрекао или поклонио оних 5000 дин. Да се одрекнем не могу јер не знам на који начин и коме би ишле те паре. Овако редовно дајем новац што преко СМС, што директним уплатама људима о којим пишу по новинама...итд. Није много али дајем редовно.
 
svašta vi pričate i pišete.dali se neko seća kako je bilo ranijih godina.ne znam što svi kukate ako vam je malo para vi se dobrovoljno prijavite za mirovne misije i tako će te rešiti svoje probleme, ionako je ovo za vas banja/RADNO VREME OD 7-15/
 

Back
Top