Directx 10 for XP?

Zlaja87

Primećen član
Poruka
867
Danas sam nasao da skinem Directx 10 za XP :shock:

"Directx 10 for XP is wanted from long time. An alpha version of it is available now. Alky Project has released a preview of Alky compatibility libraries for Microsoft DirectX 10 enabled games. This can be used for Windows Operating system other than Vista to play games which requires Directx 10. This project was aimed to make DirectX 10 compatible games to run on Non Vista operating systems."
DX10 for XP
 
Zlaja87:
Danas sam nasao da skinem Directx 10 za XP :shock:

"Directx 10 for XP is wanted from long time. An alpha version of it is available now. Alky Project has released a preview of Alky compatibility libraries for Microsoft DirectX 10 enabled games. This can be used for Windows Operating system other than Vista to play games which requires Directx 10. This project was aimed to make DirectX 10 compatible games to run on Non Vista operating systems."
DX10 for XP
Alooo bre , lepo piše da je to Alfa verzija , nije čak ni Beta koja jeste za testiranje i isprobavanje , ovo vam je nešto što vam lako može sjebati komp , ova verzija definitivno nije za zezanje na kompu pogotovu ne ako nemaš neku grafičku koja ima podršku za DX10.
 
@snejks & sis
Directx 10 for XP?
Ja sam postavio "?",postavio sam ikonicu poruke "?"
Cak sam stavio i smile :shock: (sto bi trebalo da znaci da se cudim),okacio text gde lepo sve pise,i ocekivao sam komentar i neki odgovor,ni u jednom trenutku nisam rekao ljudima da ga instaliraju...
 

Back
Top