Strah od letenja

SoBlue

Zainteresovan član
Poruka
353
Ova knjiga me vec duze vreme odusevljava i mislim da je stivo koje ubedljivo najbolje opisuje zenu i njenu psihologiju,Edipov kompleks koji lezi u svima nama ,ali i mnoge druge stvari vezane za nasu psihu i vecitu teznju zene da u stvari bude musko.Volela bih da cujem jos misljenja o njoj,obzirom na to da je Erika Jong dosta osporavana od strane kritke.Da li je zena toliko nesigurno i plasljivo stvorenje??Ko su vece kukavice zene ili muskarci??vredi li ponekad preduzeti toliki rizik,samo da bi se oslobodile anksioznosti koja nas proganja??
 
Ja sam odusevljena sa tom njenom knjigom!Svidja mi se sto o svemu pise otvoreno i bez dlake na jeziku!Neko kao ona je trebalo da nas malo "prodrma"!Dosta smo se "ucaurile" u ovaj balkanski mentalitet!
 
Strah od letenja prvi put sam procitala kada sam bila devojcica od 15 godina i bila mi je strahovito dosadna jer nisam mogla da shvatim sustinu seksa i seksualnosti sto je Jongova odlicno opisala.Posle nekoliko godina njena knjiga ponovo se nasla u mojim rukama(jer s vremena na vreme vracam se knjigama koje sam vec citala i tako otkrivan nove odnose)jer sam vec porasla :twisted: :oops: (malo se stidim) i tako shvatila da je Jongova neverovatno lucidna i iskricava...hmm dubokoumno...
Toplo preporucujem Serenisima...
 

Back
Top