Win XP @ 8Mhz + 16 MB Ra

brate na mom starom lap-topu, 450MHZ , 4 mb video, 64mb rama...XP je radio kolko tolko normalno, dok dodje do desktopa treba mu 4 minute, pa onda treba polako handrat i i td...max je moglo bit 3 prozora otvoreno...cim se startuje XP, ram ode na 112mb, pa mi guta memoriju sa HD, a HD bio ionako 4GB :)

koje su to bile muke... :(((
 
Polakoooooo

Vec sam ranije pisao moja iskustva sa XP..

Najslabija masina na koju sam instalirao XP je:

Intel Celeron 300 MHz
64 MB RAM
WinXP SP1..

Radio je, doduse prilicno sporo ali je radio, da ne kazem radi i danas kod jedne moje rodjake kojoj sam dao na poklon tu masinicu, cisto klincima da se igraju..

XP koji sam instalisao, kako rekoh radi, malo otezao ali radi, pored XP, instalisao sa Office 2003, radi odlicno i ne usporava previse, jedino malko koci priliko prvog otvaranja..
Sve ostale potrebne aplikacije rade solidno..

Sad, ne mogu reci da to leti, ali radi evo treca godina..

Slabije masine nisam ni pokusavao...

Kod mojih klinaca kuci gde se oni igraju, Intel Celeron 433 MHz, prvobitno 128 MB RAM, kasnije sam malo pojacao na 512 i radi pa razbija.. Gotovo je nevjerovatno brzo..

Sve je moguce..
 
Iskreno i mene cudi, samo vjerujem da su ovom XP-u izvadili sve sto se izvaditi da da bi radio na ovim masinama.. Pored mog skromnog iskustva ja sam i napisao sta sam dosegao..

Ipak, moram da priznam da je to malo dobra zeza i da stvarno ljudi imaju dosta slobodnog vremena a moram reci i znanja..

Cak sta vise...
 
Ma zezam se da je mocno!
Ne razumes ...cccc.....
Ma razumem ja tebe ali čim mi neko pomene "mašinu" slabiju od 100 MHz i 32 RAM-a naježim se.Kad se samo setim,krajem devedesetih, moje 486-ice na 66 MHz i 8 MB RAM-a i "kašljanja" 95-ice muka me uhvati...Imam jedan bolji predlog, da se mi ipak vratimo na 64 bita i DDR2....!!!

A jeste sad. Siromasnije od 95-ice!
Dobro možda sam malo preterao, ali može li se išta raditi na tom računaru?
Pozdarv svima, vratimo se mi ipak na 64 bita !!!
 

Back
Top