ZA I PROTIV.....

Smatram da...

  • ....8. mart treba slaviti kao "dan žena"

  • ....ga ne treba slaviti i da je to ponižavajuće za žene.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
shaddow:
Tačno, a ja imam teoriju da tu euforiju namerno prave trgovci kojima je u interesu da prodaju što više kojekakvih gluposti kako bi zaradili. Lično mi nije potreban nikakav poseban povod da bih obradovao svoju dragu. Dovoljan povod je to što je volim. :)
ali ti je volis svakog dana, nadam se... a da li poklone kupujes svakog dana?
mislim... ne kapiram, kakve osmi mart ima veze sa poklonima, ali ajde...

ja nisam dobila poklon za osmi mart, nije mi niko cak ni cestitao... ne znam, nisam osetila neki nedostatak, ne mislim da mi je nesto uskraceno....

U svakom slucaju, kada vidim da neki ljudi smatraju originalnoscu da se neki praznik ne obelezava, meni dodje da namerno inssistiram na njemu, kao da mi poslednjih pet minuta zivota zavisi od toga... ali suzdrzavam se uspesno jer ipak je to samo osmi mart, sedmi mart je meni mnogo vazniji dan... a i sedmi april :P
 
Hellen:
Наравно, помислила бих да има нечасне намере!
c018.gif
Misliš da hoće da te iskoristi? :lol:
 
ra-ta-tat:
.....U svakom slucaju, kada vidim da neki ljudi smatraju originalnoscu da se neki praznik ne obelezava, meni dodje da namerno inssistiram na njemu, kao da mi poslednjih pet minuta zivota zavisi od toga...
Ja kada vidim koliko neki ljudi smaraju sa obeležavanjem i "slavljenjem" 8. marta, dođe mi da namerno insistiram da se ne slavi, kao da mi poslednjih pet minuta života zavisi od toga. :)
 
Ma meni je kontradiktorno to što se, sa jedne strane, zalažu za ravnopravnost, a sa druge strane žele da budu u privilegovanom položaju i koriste svoju "ženstvenost" za manipulaciju muškarcima (ne sve, ali dosta njih). To mu dođe kao kulturni model ponašanja.
 
То нема везе са 8. мартом...
Чак и они мушкарци који веома уважавају жене и сматрају их равноправним, чак и они воле понекад да се поставе заштитнички и каваљерски према жени.
То је лепота наше различитости и саставни део сексуалне игре међу половима...
 
Razgovaraju Hrvatica i Srpkinja o pokolonu za Dan žena.

Hrvatica: Ja sam dobila zlatan sat, zlatne naušnice i zlatni prsten, ma sve zlatno...

Srpkinja: Ma, ja sam dobila ****.

Hrvatica: Tak' prost narod, a kak' krasan poklon!
 
Hellen:
То нема везе са 8. мартом...
Чак и они мушкарци који веома уважавају жене и сматрају их равноправним, чак и они воле понекад да се поставе заштитнички и каваљерски према жени.
То је лепота наше различитости и саставни део сексуалне игре међу половима...

Ma slažem se ja da muškarac treba da bude kavaljer i zaštitnik prema ženi. Apsolutno.
Samo mi je besmisleno toliko naglašavanje jednog dana u godini. Ukoliko su žene postigle ravnopravnost (šta god to značilo), čemu onda toliko naglašavanje tog dana.

Inače, odvratan mi je i tzv. "dan zaljubljenih". Sve je to bre smišljeno da bi prodavci imali šta da prodaju. Jednostavno, podstiče se potrošački mentalitet.
 
shaddow:
Ma meni je kontradiktorno to što se, sa jedne strane, zalažu za ravnopravnost, a sa druge strane žele da budu u privilegovanom položaju i koriste svoju "ženstvenost" za manipulaciju muškarcima (ne sve, ali dosta njih). To mu dođe kao kulturni model ponašanja.
izvini molim te zar nije logicno da ti teglis dzak sa krompirima jer ipak imas vise snage nego ja?
ja kad vidim neku kilavu koleginicu uzmem sama da premestim ormar,ali zato kad je baja tu ppred-pa njega ce manje da boli
nije u pitanju nikakva manipulacija,logicno je
a pitanja mozga su druga stvar
i opet staro dobro pitanje :znate li razliku izmedju ravnopravnosti i jednakosti?
 
Ukoliko žena zamoli muškarca da prenese džak sa krompirom, to svakako ne mora da znači da je u pitanju manipulacija. Polovi su međusobno različiti i u tome i jeste lepota, jer se savršeno uklapaju. I slažem se sa tobom da treba praviti razliku između jednakosti i ravnopravnosti. Lično smatram da muškarci treba da budu kavaljeri i zaštitnici.

Kada sam spomenuo žensku manipulaciju, mislio sam na druge stvari, recimo korišćenje svoje seksualnosti kako bi postigla ono što želi. Nekada se zaista događa da muškarci seksualno iskoriste neku žensku osobu, ali čest je slučaj i da žena koristi seks, kao sredstvo da postigne ili dobije ono što želi.

Što se tiče 8. marta, mislim da žene i ne razmišljaju mnogo o tome šta taj datum zaista znači. Jednostavno im prija da dobijaju poklone. A kome i ne bi? Ono što meni smeta jeste to da većina ljudi tada kupuje poklone zato što oseća obavezu da to uradi, a ne zato što to zaista žele. Često se dešava i da kupe kojekakve gluposti, samo da bi nešto kupili. E, to mi je bez veze. Kada kupim nekome poklon volim da to bude od srca i ne zato što "tako treba", već zato što "ja tako želim", što sam osetio potrebu da to uradim.

Takođe mi smeta to što mnogi kupovinu poklona i posvećivanje pažnje osobama lepšeg pola, rezervišu samo za ovaj jedan dan u godini, a svih ostalih dana to ne čine. Zar to nije licemerno?

Zaista ne vidim da ima potrebe da se posebno naglašava baš taj jedan dan. Žene su se izborile za ravnopravnost i nema potrebe da se dalje to toliko naglašava.Hajde da jednostavno budemo ravnopravni. Ili da uvedemo i dan muškaraca, pa kad se slavi, nek se slavi. :)
 
pa ja sam indiferentna prema tom prazniku,al ima ko ce da ti odgovori:lol:
zene koje manipulisu sexualno su zapravo jako patrijarhalne jer veruju po starim shvatanjima da su manje vredne i da nemaju u sebi drugo oruzje sem vagine:)
da li je sexualna manipulacija kad menjam sa muzem felacio za pranje sudova? :-?
 
Posla grupa zena na proslavu 8. marta u Pariz avionom.
Kad prije polijetanja u avion usla grupa otmicara i otela avion.
Glavni otmicar je naredio :
- Skidajte sav nakit i predajte ga!
- Zar i ja, sinko? - upita jedna baba.
- Ne seri, rekao sam SVE! Sada se sve skinite gole!
- Zar i ja, sinko? - opet upita baba!
- Ne seri, rekao sam sve! Sad cemo sve da vas j*b*mo!
- Zar i babu?! - upita jedna devojka.
A baba ce:
- Ne seri, rekao je sve:D
 
betmenov_prijatelj:
Posla grupa zena na proslavu 8. marta u Pariz avionom.
Kad prije polijetanja u avion usla grupa otmicara i otela avion.
Glavni otmicar je naredio :
- Skidajte sav nakit i predajte ga!
- Zar i ja, sinko? - upita jedna baba.
- Ne seri, rekao sam SVE! Sada se sve skinite gole!
- Zar i ja, sinko? - opet upita baba!
- Ne seri, rekao sam sve! Sad cemo sve da vas j*b*mo!
- Zar i babu?! - upita jedna devojka.
A baba ce:
- Ne seri, rekao je sve:D

I baš za 8. mart?
 

Back
Top