da li su se Rusi konacno srozali?

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
"Plan nije predstavljen Rusiji, već Beogradu i Prištini i pre svega od njih zavisi kakva će biti sudbina tog plana. Mi smo se u Kontakt grupi dogovorili da na osnovu tog plana treba izraditi opšteprihvatljivo rešenje", rekao je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov.

Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku Havijer Solana rekao je da Rusija i EU pozivaju Beograd i Prištinu da krenu u pregovore oko plana specijalnog izaslanika UN Martija Ahtisarija.

"Zajednička pozicija EU i Rusije je da jasno pozivamo Beograd i Prištinu da krenu u pregovore o planu Ahtisarija", rekao je Solana "Ehu Moskve".

Na pitanje šta će se dogoditi, ukoliko se strane ne dogovore, Solana je rekao da je za Kosovo potrebna nova rezolucija SB UN kojom bi se rešio status i da će ona, ukoliko je ne podrže obe strane, "biti nametnuta".

"Bilo bi bolje da tu novu rezoluciju prihvate obe strane. Ako ne, to će biti rezolucija koja će im biti nametnuta", rekao je Solana.

On je izbegao da odgovori na pitanje da li je EU spremna da prizna nezavisnost Kosova, kao i koja je uloga Rusije u rešavanju statusa.

Delegaciju EU u poseti Moskvi predvodio je šef nemačke diplomatije Frank Valter Štajmajer, a ministarska trojka u sredu dolazi u posetu beogradu.


prvi pasus mi je najzanimljiviji...
gde to odjednom nestade Rusija u resavanju cele stvari dok amerika i citav svete podrzava kosovo? gde to nestadose obecanja i veta....sto se mene tice ovo klasicno ruski - prvo su vikali kako ce nam pomoci, kako ne treba da brinemo, a na kraju dolazimo do "pa snadjite se sami..."
 
Obersturmfuehrer:
prvi pasus mi je najzanimljiviji...
gde to odjednom nestade Rusija u resavanju cele stvari dok amerika i citav svete podrzava kosovo? gde to nestadose obecanja i veta....sto se mene tice ovo klasicno ruski - prvo su vikali kako ce nam pomoci, kako ne treba da brinemo, a na kraju dolazimo do "pa snadjite se sami..."
[/size]
Ја уопште не знам како си ти ово све овако протумачио. На основу чега? Сем можда опет те неке идеје да се по сваку цену докаже како је "Русија ван свега".

Како "нестаде"? Где "нестаде".Тамо је где је и била. А где је - то ћемо како стално говорим - видети ускоро, надам се.

Нико ни раније није помињао вето.

Лавров је само поновио оно што је већ рекао.

А на основу тога се још не могу извлачити никакви коначни закључци.

(Поготово с оним, да је битно и шта се - није рекло, а шта ће се урадити).
 
cuj niko nije pominjao veto....pa o tome se trubilo na sve strane, od foruma, do mitinga po celoj srbiji...
inace, to sam tako shvatio upravo iz one recenice "Plan nije predstavljen Rusiji, već Beogradu i Prištini i pre svega od njih zavisi kakva će biti sudbina tog plana"...mislim da je tacna da ne moze biti tacnija...samo sto je pristina u prednosti jer se amerika i ostali elemnti mesaju u sve ovo, a rusi pljuckaju i zvizducu sa strane...
 
Obersturmfuehrer:
prvi pasus mi je najzanimljiviji...
gde to odjednom nestade Rusija u resavanju cele stvari dok amerika i citav svete podrzava kosovo? gde to nestadose obecanja i veta....sto se mene tice ovo klasicno ruski - prvo su vikali kako ce nam pomoci, kako ne treba da brinemo, a na kraju dolazimo do "pa snadjite se sami..."
[/size]
Pa sta su ocekivali? Prvo je Milosevic podrzavao komunisticke puciste (raspad sovjeskog saveza) i bio protiv Jelcina (ovaj je njemu uzvratio laznim obecanima 99 da ce braniti Srbiju), a otkad je DOS dosao na vlast, koristio je svaku mogucnost, da sere po Rusiji i da se ulizuje zapadu.

I sta sad Rusi da ucinu Srbiji ? Mogu biti srecni, da i Rusija nije bombardovala Beograd.

Ko ne zna gde mu je mesto, neka sedne u cosak i da cuti.
 
"Plan nije predstavljen Rusiji, već Beogradu i Prištini i pre svega od njih zavisi kakva će biti sudbina tog plana. Mi smo se u Kontakt grupi dogovorili da na osnovu tog plana treba izraditi opšteprihvatljivo rešenje ", rekao je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov.

Ето надам се да сам ти разјаснио недоумице. Мислим да ова тема може да се закључа.
 
Chávez:
"Plan nije predstavljen Rusiji, već Beogradu i Prištini i pre svega od njih zavisi kakva će biti sudbina tog plana. Mi smo se u Kontakt grupi dogovorili da na osnovu tog plana treba izraditi opšteprihvatljivo rešenje ", rekao je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov.

Ето надам се да сам ти разјаснио недоумице. Мислим да ова тема може да се закључа.

ooo, al smo sigurni u sebe....

i da dodam - da opste prihvatljivo resenje....samo, ko ce da podmaze da to bude prihvatljivije?
 
Obersturmfuehrer:
cuj niko nije pominjao veto....pa o tome se trubilo na sve strane, od foruma, do mitinga po celoj srbiji...
.
Па да. Управо то сам и рекла. Русија га није помињала, него ови које си навео.

А и оно да ће нам помоћи. Нису никад ни "викали" Руси.

Према томе, нема никаве битне промене.

И стварно, тема, можда - под кључ.
 
Obersturmfuehrer:
cuj niko nije pominjao veto....pa o tome se trubilo na sve strane, od foruma, do mitinga po celoj srbiji...
inace, to sam tako shvatio upravo iz one recenice "Plan nije predstavljen Rusiji, već Beogradu i Prištini i pre svega od njih zavisi kakva će biti sudbina tog plana"...mislim da je tacna da ne moze biti tacnija...samo sto je pristina u prednosti jer se amerika i ostali elemnti mesaju u sve ovo, a rusi pljuckaju i zvizducu sa strane...

Ти по свој прилици од силне жеље да прочиташ нешто НЕПОВОЉНО ЗА СРБЕ а и за Русе почињеш лагано да халуцинираш... дај смири се... :confused:
 
eremita:
Ти по свој прилици од силне жеље да прочиташ нешто НЕПОВОЉНО ЗА СРБЕ а и за Русе почињеш лагано да халуцинираш... дај смири се... :confused:

ovo je pre svega nepovoljno za nas....
a ti bi mogao da komentarises malo drugacije u odnosu na to kako komentarises postove ovde na krstarici...
 
filatelista:
Čekam sednicu SB, čuvam sav arsenal za tada 8-)
И ја. Било њу, било неко друго решење, у сваком случају, које - ТЕК ПРЕДСТОЈИ. Доиста је глупо говорити унапред.

(Само да не буде оно - да ћемо у ствари, као и обично, заправо - мало дуже чекати).
 
JerryRopero:
fireru jel se ti upiskis u gace kad pomislis da ce ako kosovo bude nezavisna drzava 70% najvrednije srpske planine zvane Kopaonik pripasti toj novostvorenoj siptarskoj drzavi?

Da li si srecan sto ce u tom slucaju na nase skijase i turiste pucati siptarski granicari?

da

eremita:
Не разумем, појасни... је л' ти то мени претиш??? :confused:

naravno da ti ne pretim...
sto se tice onoga, ne razumem sta nije jasno..kazem da je celokupna situacija nepovoljna po nas, i ispada da pretim, gutam lsd i ne znam sta...:confused:
 
JerryRopero:
fireru jel se ti upiskis u gace kad pomislis da ce ako kosovo bude nezavisna drzava 70% najvrednije srpske planine zvane Kopaonik pripasti toj novostvorenoj siptarskoj drzavi?

Da li si srecan sto ce u tom slucaju na nase skijase i turiste pucati siptarski granicari?

Ako mislis na mene: NE

Najbolje sto Srbija moze mozda izvuci: Podela Kosova, sve drugo je nerealno, Zapad vlada plenetom i izivljava se na slabim ili malim narodima. Srbija je uspesno od strane zapada demonizovana blizu deset godina, tek kad srbija bude imala slomljene noge/ruke i kicmu ondak ce se zapad nje pomilovati:

zapad voli slabe i siromasne sluge. A ravnopravne drzave mrzu, i ako mogu, napadaju.

Nato Pakt: Organizacija koja danas sprovodi zapadne ekonomske interese (deli / plackaj i vladaj - Ceasar)
 
Уосталом, , - о каквом се "срозавању Русије" уопште може говорити?

То, ако они, бранећи своје интересе, прорачунају да им је у корист да не помогну нама, значиће управо не да су се "срозали", него да, напросто - раде то - гледају своје интересе.

А то није "срозавање", него - баш супротно. Са њиховог аспекта. А ваљда им је њихов најважнији.
 
Obersturmfuehrer:
prvi pasus mi je najzanimljiviji...
gde to odjednom nestade Rusija u resavanju cele stvari dok amerika i citav svete podrzava kosovo? gde to nestadose obecanja i veta....sto se mene tice ovo klasicno ruski - prvo su vikali kako ce nam pomoci, kako ne treba da brinemo, a na kraju dolazimo do "pa snadjite se sami..."
[/size]

Klasika..:roll: Mi smo njima oduvek bili moneta za podkusurivanje. Samo nikako to da shvatimo. Setite se početka bombardovanja i Černomirdinove predstave sa avionom, Jeljcinovom pretnjom bombicama....
Bože, koje debilno objašnjenje.....Šta je trebalo, da se njima, ko našem starijem bati, predstavi Plan?
Pozdrav, Ober..:wink:
 
Obersturmfuehrer:
prvi pasus mi je najzanimljiviji...
gde to odjednom nestade Rusija u resavanju cele stvari dok amerika i citav svete podrzava kosovo? gde to nestadose obecanja i veta....sto se mene tice ovo klasicno ruski - prvo su vikali kako ce nam pomoci, kako ne treba da brinemo, a na kraju dolazimo do "pa snadjite se sami..."
[/size]
a gasovod bez tendera :D :D :D
e Mlohavo govedo smrdljivo
shto im bolje dupe ne podmesti...

shta bi za NIS, i to li ima poklonimo u zamenu za 1800000 shiptara, il josh nije definitivno?
 

Back
Top