Tadic odbio Ahtisarijev plan

eremita:
Извини на изразу али то се у мом крају каже: држ' да га на*ијем......... :roll:
Нико више није наиван, поготово када је Борис у питању и фазони његових
саветника... ви сви стварно мислите да је Коштуница блесав када је упутио
ПЛАТФОРМУ о КиМ пре формирања Владе - е па није блесав и није
неинформисан, напротив......

Reč je o predlogu a ne o ultimatumu.
http://forum.krstarica.com/threads/134944
Predsednik Srbije je odbio i šta više čitati izmedju redova?
 
vanesssa56:
hehehe

Ovo mi lici na "Bobanovo" :

"Ne damo Sloveniju !"
"Ne damo Hrvatsku !"
"Ne damo Bosnu i Hercegovinu!"
"Ne damo Makedoniju"
Ne damo Crnu Goru!"
heh,

a posle.. zna se - NEPRAVEDNE I NICIM IZAZVANE SANKCIJE !

Daklele - ISTORIJA SE PONAVLJA.

Ja nedam Pinosavu i tačka... ko 'oće da mi je amputira od mog nacionalnog tkiva ima da mu mamu mamicinu i babu babicinu... dedu neću...
 
anntaylor:
To je krsenje i nepostovanje proevropskih vrednosti i pravila koje ce zemlji naneti stetu!

Ovo sam naucila od savetnika predsednika Tadica!
Sto bi rekao Sokrat: Znam da nista ne znam :?
Citam reagovanja: Siptari prilicno zadovoljni, Kostunica kaze da je plan nelegitiman, Radikali traze zasedanje Skupstine.........
Od ove politike posten covek moze samo da rikne :x
 
Nametnuta nezavisnost Kosova kosila bi se sa osnovnim principima međunarodnog prava i predstavljala bi izuzetno opasan politički i pravni presedan”, naveo je predsednik Srbije. On je rekao da se u predlogu izričito ne pominje nezavisnost Kosova, ali ni suverenitet i teritorijalni integritet Srbije. Priština spokojno očekuje Ahtisarijev predlog, navode predstavnici kosovske vlade.

Tadić je u obraćanju javnosti rekao da se, osim budućeg statusa Kosova, Ahtisarijev predlog bavi i nizom posebnih pitanja, kao što su decentralizacija, zaštita Srpske pravoslavne crkve i njenih manastira na KiM, međunarodnim civilnim i vojnim prisustvom u pokrajini i drugim.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=02&dd=02&nav_category=11&nav_id=230588

do juce je bio domaci izdajnik i strani placenik, a vidi sad kako prica...
kako to? da mu nisu platili?
 
Pa Tadic bi prihvatio da su mu ponudili BAREM NESTO za sta moze da se uhvati i da proglasi pobedu - no plan je tako sastavljen , kao da ga je pisao Ramus Haradinaj licno, da Albanci prakticno dobijaju sve - a Srbi NISTA

To dovoljno govori koliko je zapadu stalo do Srbije i njihovih slugu demokrata u Srbiji! Tj nije im stalo nikako i totalno ih ne interesuje ko je na vlasti kod nas ,oni NAM NE VERUJU, i zele STO SLABIJU I STO MANJU SRBIJU . Ma sta mi radili, ma koga doveli na vlast.

No evo dobre analize jednog "demokrate":

Svi albanski politički faktori na Kosovu su skoro potpuno zadovoljni, nazivaju ovaj dan istorijskim i sl. Pa šta bi sa onim da ne treba da dozvoliti da jedni dobiju sve, a drugi izgube sve? Čitajući ovaj nacrt, prosto mi nije jasno odakle bi mogle da počnu naše kritike, amandmani, zahtevi u tim razgovorima koji slede? Ovaj dokument je do te mere u svakom svom detalju loš po srpske interese da je to neopisivo.

Da li je moguće, da i pored toga što predviđa potpunu nezavisnost Kosova po BiH modelu (da kažemo da je to očekivano) ovaj dokument nije napravio apsolutno ni jedan jedini ustupak srpskoj strani i njenim zahtevima. Dakle, čak i da se pomirimo sa nezavisnošću, sve drugo na čemu smo insistirali u pregovorima jednostavno je potpuno ignorisano na primer:

-broj srpskih opšitna je samo 6 i da stvar bude beskrupuloznija, predviđene su opštine potpuno poštujući poslednje etničko čišćenje 17. marta, dakle sada je jasno čemu je to služilo, ukratko u prevodu, namerno se ne stvaraju uslovi za POVRATAK i to samo onih izbeglih 17. marta, da ne govorimo o izbeglima 1999. jer nema ni jedne tzv. povratničke opštine

-od famoznih zaštićenih zona oko manastira ostala je samo ljuštura, samo nekolicinu će čuvati međunarodne snage, a ostatak KPS koji je učestvovao u njihovom paljenju i rušenju 17. marta, plus što se ni malo precizira ni širina tih zona, niti suština istih

-restitucija zemlje SPC se ostavlja na volju novom kosovskom parlamentu

Da ne dužim dalje, nezavisnost sam očekivao, ali ovakvo crno i nepovoljno rešenje i apsolutno ignorisanje svih srpskih predloga i zahteva iznetih na "pregovorima" u Beču, i taj stepen neosetljivosti prema nama nije bio ni u mojim najcrnjim prognozama!

Najiskrenije mi nije jasno da li oni zaista ovde žele stabilnost i demokratsku vlast, jer ovakvo ponižavanje Srbije (nevezano za nezavisnost) ne vodi ničemu dobrom...
 
JerryRopero:
To dovoljno govori koliko je zapadu stalo do Srbije i njihovih slugu demokrata u Srbiji! Tj nije im stalo nikako i totalno ih ne interesuje ko je na vlasti kod nas ,oni NAM NE VERUJU, i zele STO SLABIJU I STO MANJU SRBIJU . Ma sta mi radili, ma koga doveli na vlast.

sto znaci da je svejedno dal su radikali, ds, sps ili ldp na vlasti?
 
sa gledista zapada i srpskih nacionalnih interesa - totalno je svejedno. Zapad nam isto misli/radi. Mislim da si u to mogao da se uveris i sam u ovih 7 godina. Pa eto vi demokrate vodite maksimalnu mogucu prozapadnu politiku i kakve ste rezultate postigli. Sta se promenilo? Sta smo dobili na Kosmetu? Ne samo da se skoro nijedan Srbin nije vratio, ne samo da z apad nije ispostovao ono sto je potpisao nego su sproveli novi genocid nad Srbima 17. marta 2004. godine. To mislim najbolje govori o ispravnosti vase medjunarodne politike.

Pa ja sam covece bio od 1996 do 2000te protiv radikala i spsa, isao na skoro sve demonstracije(bio sam i 5. oktobra ispred skupstine). Mislio sam da nas miloseviceva politika vodi u sukob sa zapadom. da je on kriv i da dodje neko drugi da bi se stvari promenile. Bio sam u zabludi. U kolikoj, video sam to najbolje do 2002. godine . Od tada glasam radikale i glasacu ih sve dok ne dodju na vlast.

Totalno je svejedno ko je kod nas na vlasti - oni zele Srbiju na kolenima.
 
evo imam jedno pitanje za ovu vanesu i njoj slicne demokrate.

Prekjuce je bila na RTS 2 emisija o nasoj deci sa Kosova i Metohije. U kakvim uslovima zive, kako idu u skolu, i tako dalje. Ne znam dali ste gledali , ja jesam, i srce me je bolelo .

Bio sam duboko potresen i tuzan nakon sto sam je odgledao.

Kako ste vi i zasto ste tako bezosecajni. Zasto okrenete glavu kad tako nesto vidite, mesto da se saosacate sa tim ljudima i da im pokusate pomoci. Zasto ste toliki egoisti, zasto gledate samo sebe? Zar vi imate kamen mesto srca u grudima?
 
JerryRopero:
evo imam jedno pitanje za ovu vanesu i njoj slicne demokrate.

Prekjuce je bila na RTS 2 emisija o nasoj deci sa Kosova i Metohije. U kakvim uslovima zive, kako idu u skolu, i tako dalje. Ne znam dali ste gledali , ja jesam, i srce me je bolelo .

Bio sam duboko potresen i tuzan nakon sto sam je odgledao.

Kako ste vi i zasto ste tako bezosecajni. Zasto okrenete glavu kad tako nesto vidite, mesto da se saosacate sa tim ljudima i da im pokusate pomoci. Zasto ste toliki egoisti, zasto gledate samo sebe? Zar vi imate kamen mesto srca u grudima?
Vrlo POZITIVNO od tebe.
I ja sam EMOTIVNA OSOBA. Ne zelim da trazim KRIVCA za neciju nesrecu tamo gde ga nema. UVEK POLAZIM OD SEBE. Tako bi trebalo da bude i sa ljdima koju DORUCKUJU, RUCAJU i VECERAJU TV Dnevnike, dnevnu stampu i ostale "cula rekla kazala" "INFORMACIJE".
Ljudima u nevolji TREBA POMOCI !
Ali POGRESNOM POLITIKOM - se ne moze pomagati. Upamti to.
 
pa tim ljudima mozemo tamo da pomognemo samo ako se zalazemo da kosovo bude opet deo srbije, da opet tamo budu nasa vojska i policija jer albanska policija i NATO snage ih tretiraju gore nego sto su nacisti tretirali Jevreje u 30tim godinama proslog veka u Nemackoj.

Stoga , ja sto se zalazem da Kosovo bude Srbija zelim pre svega da pomognem toj nasoj deci tamo, i nasim jadnim i nesrecnim ljudima koji tamo zive!

A vi egoisti hocete njih i njiihove zivote da zrtvujete, da ih siptari pokolju da bi vi mogli gazeci preko njihovih leseva da lagano udjete u tu EU!
 
savin:
........Srbija moze i sada sa oslabljenom Vojskom vojnim putem zavesti pravni poredak na Kosovu-ali to treba da bude poslednje resenje..
Jel' ti to stvarno mislis?I ko bi predstavljao tu oslabljenu vojsku?Koga bi naterali i sa kojom prisilom i sa kojim motivom da se zavede "pravni poredak na kosovu"?Da li bi ti otisao ili kad kazes "Srbija moze i sa oslabljenom vojskom..."pritom mislis na trece lice u kome ti ne bi bio nego neko treci koji bi ispunio tvoje zelje...U cije ime ti prizivas bilo koga da ratuje vise...i koliko bi nas ostalo posle toga...Razmisli ,pre nego sto bilo kome sugerises da ide da gine...
 
JerryRopero:
pa tim ljudima mozemo tamo da pomognemo samo ako se zalazemo da kosovo bude opet deo srbije, da opet tamo budu nasa vojska i policija jer albanska policija i NATO snage ih tretiraju gore nego sto su nacisti tretirali Jevreje u 30tim godinama proslog veka u Nemackoj.

Stoga , ja sto se zalazem da Kosovo bude Srbija zelim pre svega da pomognem toj nasoj deci tamo, i nasim jadnim i nesrecnim ljudima koji tamo zive!

A vi egoisti hocete njih i njiihove zivote da zrtvujete, da ih siptari pokolju da bi vi mogli gazeci preko njihovih leseva da lagano udjete u tu EU!
Ponavljam
Nemoj da doruchkujesh "INFORMACIJE" TV Dnevnika, dnevne stampe, raija..
To je OTROVNO - MALIGNO !
A moguce je da si pojeo OGROMNE KOLICINE takvih "INFORMACIJA".
 

Back
Top