Da li je lako otici u Italiju?

Naravno da mozes i to bez ikakvih problema. Kolima sam proputovao skoro celu evropu, tako da kad jednom udjes u neku zemlju sengena dalje pasos skoro da ti i ne treba. U zadnje dve godine niko mi jos nigde nije trazio ni pasos ni vozacku dozvolu niti sam imao bilo kakvu kontrolu osim na ulasku u sengen ( austrija) odnosi se na sledece drzave i putovanja iz jedne u drugu - Austrija, Italija , (San Marino), Nemacka, Francuska, Belgija.
 
mmonica:
Zanima me da li je neko isao skoro u Italiju sa turistickom vizom, ali ne preko agencije, nego solo, i da li je lako dobio turisticku vizu?

Ne znam da li je lako ili tesko, uglavnom ti mozes ici u Italiju, bez obzira na okolnosti..
Ako snazno zelish, putovaces...
Ako ti je neko rekao da je tesko dobiti vizu i da ne mozes taj je hladan i slab, bez ikakve zelje i volje i taj jednostavno veruje u priche drugih i u priche koje serviraju mediji...

Napravi planove, sirok osmeh i ne pomisljaj da ista moze da krene naopako...

Veliki pozdrav...


SRECAN PUT!
 
italijanska ambasada recimo? :?
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
Nikola4:
ma to su samo prazne price oko "olaksica"... nema nista od toga... isto cemo glumiti kolekcionare belih papira ispred ambasade... nista tu lakse nece biti... nikada nisam bio pesimista.. ali za ovo sam siguran da nece nista biti...nazalost..

Bogami, kako procitah, ugovor je vec potpisan. Nije to ista prica kao sa onom 'vizne olaksice za EU zemlje od 2008'.
 
Olaksice se ne odnose na turisticka putovanja. Evo teksta:

MINISTARSTVO SPOLJNIH POSLOVA
Beograd, 19. januar 2007. godine

SPORAZUM O VIZNIM OLAKŠICAMA IZMEDJU SRBIJE I ITALIJE

Sporazum o viznim olakšicama izmedju Srbije i Italije stupio je danas na snagu, s obzirom na to da su italijanske institucije okončale proceduru njegovog usvajanja, o čemu su zvanično obavestile Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.

U skladu sa odredbama ovog Sporazuma, Ambasada Italije u Beogradu izdavaće besplatne vize sledećim kategorijama državljana Srbije:

* studentima i pratiocima koji idu na studijsko putovanje ili učestvuju u programima kulturne razmene;
* članovima folklornih grupa koji nastupaju na kulturnim manifestacijama;
* učesnicima u programima razmene između pobratimljenih gradova;
* učesnicima sportskih ekipa koji učestvuju na manifestacijama na poziv Olimpijskog komiteta ili italijanskih sportskih federacija;
* osobama koje odlaze u Italiju radi lečenja.

Besplatne vize sa rokom trajanja do tri meseca italijanska Ambasada izdavaće i državljanima Srbije koji su članovi zvaničnih delegacija ili putuju u Italiju radi pregovora i konsultacija između dve zemlje, kao i radi učešća na međunarodnim skupovima koji se održavaju u Italiji.

Ambasada Italije može izdati vize za više putovanja u trajanju do pet godina za građane Srbije iz sveta biznisa i privrede koji često putuju u Italiju radi posla i koji poseduju neophodne garancije.

Takođe, Sporazum predviđa izdavanje besplatnih višekratnih viza u trajanju do godinu dana za državljane Srbije koji su predstavnici nauke, kulture i univerziteta, kao i studentima i istraživačima koji putuju iz studijskih razloga.

U skladu sa principima reciprociteta i nadležni organi Srbije će besplatno izdavati italijanskim državljanima boravišne vize dugog trajanja.
 
pa to je sve isto i ranije znacilo... samo sto su sada ubacili kao da daju na 3 meseca vizu... e bas cu da vidim ovog leta kada budem isao... posto sam student i idem na kratko skolovanje tamo od mesec ipo dana... pa cu videti kako su to olaksali... ako oni misle da su ovo olaksice svaka im cast... svako normalan je ocekivao da se pod tim olaksicama podrazumeva manja papirologija... i neki su cak pominjali da ce studenti moci da udju i Italiju samo sa indexom,pasosom i 2-3 papira na granici...
eh samo puste zelje..
 

Back
Top