Ravnogorci su skoro svi za SRS

eremita:
Колико познајем преживеле Равногорце (а познајем их) они се подједнако ужасавају и СПО-а и СРС-а ......зато......мислим........немој......... 8-)
Tacno tako doduse vise su voleli Vuka zbog nekih njegovih stavva iz devedestih kao i gleda monarhije ali ga hebe pedigre kao i cnjenica da je prisvojio cetnicki pokret za sebe.
 
svetolik trpkovic:
Tacno tako doduse vise su voleli Vuka zbog nekih njegovih stavva iz devedestih kao i gleda monarhije ali ga hebe pedigre kao i cnjenica da je prisvojio cetnicki pokret za sebe.

Ма он са Четничким покретом и монархијом само млатара да би заблесавио људе... битанга... зашто се нико не упита ШТО ГА ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИК НИКАДА НИЈЕ НИ ПОЗВАО НИ ПРИМИО НИТИ ЈЕ ВУК ЧЛАН КРУНСКОГ САВЕТА ??? А што се правих четника тиче - њих је веома тешко "превести жедне преко воде" - тако да су се они увек смејали Вуковом циркусу.

Е сад, постоје млади људи који су наклоњени и Четничком покрету и монархији - али НЕМАЈУ ГДЕ, НЕМАЈУ СТРАНКУ... па су се прикључили подршци СПО-у...и Вуку, то је тачно... а неки и СРС-у и Шешељу......али нису свесни да су ти политичари само мимикрисани бивши комунисти који уопште искрено и не верују и не желе ни четнике ни монархију - они ЖЕЛЕ СЕБЕ НА ВЛАСТИ и ништа друго...
 
eremita:
Колико познајем преживеле Равногорце (а познајем их) они се подједнако ужасавају и СПО-а и СРС-а ......зато......мислим........немој......... 8-)

Uz uvažavanje Mite, kao forumaškog stručnjaka (dr. mr.) za detekciju pravog Ravnogorca i uz uvažavanje ličnog mišljenja postavljača teme o pročitanom tekstu na www. pogledima, smatram da po naslovu najviše miriše na jeftin politički predizborni marketing.

Ne treba smetnuti s' uma da se u kampanjama stranaka svojata sve i svašta.
Najtužnije je kada manipulišu invalidima i siromašnima...
 
Iron Lord:
Uz uvažavanje Mite, kao forumaškog stručnjaka (dr. mr.) za detekciju pravog Ravnogorca i uz uvažavanje ličnog mišljenja postavljača teme o pročitanom tekstu na www. pogledima, smatram da po naslovu najviše miriše na jeftin politički predizborni marketing.

Ne treba smetnuti s' uma da se u kampanjama stranaka svojata sve i svašta.
Najtužnije je kada manipulišu invalidima i siromašnima...
...i mrtvima..., slažem se.
 
eremita:
Колико познајем преживеле Равногорце (а познајем их) они се подједнако ужасавају и СПО-а и СРС-а ......зато......мислим........немој......... 8-)

Jes' vala,ako Draza moze da vidi ono okupljanje na Ravnoj gori svake godine,mislim da se prevrce u grobu.
AKo moze da vidi,gleda gomilu polu pismenih bandita,masnih,neokupanih,pijanih,nevaspitanih. A Draza Sorbonac,prijatelja Sarl de Gola...mislim...uzas. Zato nikad i nisam isao na Ravnu goru da se mesam sa onim sljamom gore.

Erase,vec pomenu da su ovi "ravnogorci" obicna Bulajiceva stoka partizanska. Naucili su da se tokom rata presvlace i maskiraju u cetnike,pa su to nastavili i posle rata. Plus,naravno sto su ravnogorci 99% pod zemljom.

No,ono glavno...gde moze ravnogorac da bude za stranku koja se zalaze za republicko redjenje? Kako sebe takav lik moze da naziva ravnogorcem ili cetnikom uopste?
Tako da mu to dodje kao jos jedna DB propaganda ili anti propaganda,kako hocete. S obzirom da je DB osnovao SRS onda nije ni cudo.
 
Korner zastavica:
Jes' vala,ako Draza moze da vidi ono okupljanje na Ravnoj gori svake godine,mislim da se prevrce u grobu.
AKo moze da vidi,gleda gomilu polu pismenih bandita,masnih,neokupanih,pijanih,nevaspitanih. A Draza Sorbonac,prijatelja Sarl de Gola...mislim...uzas. Zato nikad i nisam isao na Ravnu goru da se mesam sa onim sljamom gore.

Erase,vec pomenu da su ovi "ravnogorci" obicna Bulajiceva stoka partizanska. Naucili su da se tokom rata presvlace i maskiraju u cetnike,pa su to nastavili i posle rata. Plus,naravno sto su ravnogorci 99% pod zemljom.

No,ono glavno...gde moze ravnogorac da bude za stranku koja se zalaze za republicko redjenje? Kako sebe takav lik moze da naziva ravnogorcem ili cetnikom uopste?
Tako da mu to dodje kao jos jedna DB propaganda ili anti propaganda,kako hocete. S obzirom da je DB osnovao SRS onda nije ni cudo.

Добро сад, са тим твојим квалификацијама СРПСКОГ НАРОДА се не слажем, тј. не знам зашто живиш у уверењу ДА СИ ТИ БОЉИ ??? И уопште у приципу не разумем људе који желе да се баве политиком А МРЗЕ СОПСТВЕНИ НАРОД... то ми је некако, извини, болесно....
 
@eremita

Ja nigde nisam napisao da sam bolji od ostatka naroda. Nego,zar ne mislis da je malo glupo da slusas kako non stop,kao narod,samo sebe hvalimo? A niko sa strane da nas pohvali.
Ja ne mrzim sopstveni narod,jer bi to onda znacilo da mrzim i samog sebe. Ja samo ponekad hocu da kazem da se "lose krecemo".
To mu dodje kao kada majka sinu kaze kako je on najlepsi na svetu,iako je sin klepmav,buljav,debeo,slinav,prljav...nikakav.
Nego stanes i kazes to i to ne valja treba da se sredi,popravi,namesti...Znaci ako volis narod onda nemoj da mu podilazis,nego mu reci onako kako jeste.
Jel me kapiras?
 
Cetnici iz 1991.-1995. , kojih se ja listom stidim i odricem ,zbog svih ratnih zlocina, jesu sigurno za radikale, pa oni cak ni nisu za monarhiju, a cetnici su ! :):):)
Cetnici iz II svetskog rata i posebno prvi cetnici kojih naravno vise nema , i to oni koji su se casno borili i na koje sam ponosan vise i ne glasaju ili nisu zivi!
A najjaci su kada stavljaju radikali Drazu na avatar ovde na forumu, a on covek bio spreman da da sve za kralja, stvarno ste jadni i bedni!
 
joca111:
Cetnici iz 1991.-1995. , kojih se ja listom stidim i odricem ,zbog svih ratnih zlocina, jesu sigurno za radikale, pa oni cak ni nisu za monarhiju, a cetnici su ! :):):)
Cetnici iz II svetskog rata i posebno prvi cetnici kojih naravno vise nema , i to oni koji su se casno borili i na koje sam ponosan vise i ne glasaju ili nisu zivi!
A najjaci su kada stavljaju radikali Drazu na avatar ovde na forumu, a on covek bio spreman da da sve za kralja, stvarno ste jadni i bedni!

Ovo je sve tačno, i na kraju pogledajte grb SRS-a ( dvoglavog orla ), iznad njega nema krune, zbog čega..........?To pokojni Đujić nije mogao da veruje...........
 
Skoro sam procitao,prezivelih Ravnogoraca ima negde oko 1100 ,dali je tacan podatak stvarno ne znam.

Ovo sve sto se sad naziva Ravnogorcima je smeh i farsa,pa necemo valjda Boru corbu i nekog tkz.vojvodu koji hoce da daju istu takvu titulu Velji Ilicu zvati "ravnogorci".

Taj isti Ilic je bio zadrigli komunisticku rukovodilac u Cacanskoj "Slobodi" sve do '90 god. kada ulazi u SPO i postaje "monarhista i ravnogorac ".

Ako nista drugo ,Draskovic je prvi koji je otisao na Ravnu Goru i zahvaljujuci njemu i SPO-u sve ono cudo gore je i napravljeno.

Ali ponavljam,svi ovi koji se sada krste "ravnogorcima" su teski jad i cemer. :evil:
Slava onim mrtvima i cast ovim prezivelima,trebalo je izdrzati Brozov rezim i sve sto je nosio sa sobom.
 
filatelista:
Teško u to mogu poverovati. Ti stari i pravi četnici ako ih je još ostalo ,su uz Vuka, to je nesumljivo, ovo novokomponovano, pa to i ne smatram četnicima i ravnogorcima, to su potomci komunista.


zna se šta je bila dražina politika, i koje su za dražu srpske granice. vuk sa tim nema veze i od toga se davno odrekao, i on nema veze sa dražom. oni koji veruju da ima, stvarno su budale
 

Back
Top