Nekad i sad

Poruka
6.117
nekad,mi deca volili smo praviti kucice kucicima,kopati po nekom brdascu,u coporu igrati se neke decije igrice.....Cini mi se da su danas deca otudjena i kad ih ostavimo same oni se svdjaju ili igraju zasebno...nema tog decijeg drugarstva kao nekad...kao mali ljudi...takav imam utisak...da se decija masta izgubila... :???:
 
Zilot cacanski:
nekad,mi deca volili smo praviti kucice kucicima,kopati po nekom brdascu,u coporu igrati se neke decije igrice.....Cini mi se da su danas deca otudjena i kad ih ostavimo same oni se svdjaju ili igraju zasebno...nema tog decijeg drugarstva kao nekad...kao mali ljudi...takav imam utisak...da se decija masta izgubila... :???:
Pravio si kučiće kučićima?!?!?! :shock:
Perverznjaku nijedan!!
:lol:
 
meni je cale pricao da se stalno tukao kao klinac sa ciganima na dusanovcu
a ja to recimo nikad nisam radio
uvek sam zeleo da se bijem sa indijancima ali njih nazalost u beogradu ih malo ima
a i ono sto ih ima niko nije raspolozen za fajt
vremena se menjaju
 
banegad:
uvek sam zeleo da se bijem sa indijancima ali njih nazalost u beogradu ih malo ima
a i ono sto ih ima niko nije raspolozen za fajt
vremena se menjaju
Eno ih u Knezu... Nakotili se, gamad jedna. Arlaucu nesto i zapomazu... Imaju duge kose, oblace se kao zene i sminkaju. Prvo ih je bila jedna grupa, pa sam onda mislio da sam lud kad sam dosao na drugi kraj i video da su tamo stigli pre mene. Mislio sam da me prate... Onda sam ustanovio da ih u stvari ima vise.
Trebalo bi da se okupimo da im se naebemo keve.
 
Julian_Duranona:
Eno ih u Knezu... Nakotili se, gamad jedna. Arlaucu nesto i zapomazu... Imaju duge kose, oblace se kao zene i sminkaju.
Trebalo bi da se okupimo da im se naebemo keve.
znaci ipak oce da se fajtaju
arlaucu, provociraju
ej zamisli dosli iz bolivije da se setaju po srbiji
e nece moci
srbija srbima napolje sa indijancima
 
omasaj.........temu sam hteo okrenuti ka tome dali klince i klinceze mozemo zastititi od ovog furioznog zivota,stresnog...da li im mozemo dati nesto od pravih detinjih radosti i potreba...i mi koji smo imali lepo detinjstvo sad smo sebicno nervozni i nestrpljivi...kako napraviti deci zastitu od sveta odraslih...
 
Decu treba proterati iz grada. Sva deca treba da žive na selu, da pešače bar po 5km do škole. Podrazumeva se da nema struje, to osigurava da neće gledati TV, igrati igrice na kompu, da će uveče na vreme u krevet i da će se u igri osloniti isključivo na sopstvenu maštu.
 
banegad:
znaci ipak oce da se fajtaju
arlaucu, provociraju
ej zamisli dosli iz bolivije da se setaju po srbiji
e nece moci
srbija srbima napolje sa indijancima

Zamisli cak su i svoje udruzenje registrovali,mislim da je u Cacaku,juce sam gledala na vestima......kad ti i julian zakazete fajt,javite mi jel vazi?
 
Zilot cacanski:
nekad,mi deca volili smo praviti kucice kucicima,kopati po nekom brdascu,u coporu igrati se neke decije igrice.....Cini mi se da su danas deca otudjena i kad ih ostavimo same oni se svdjaju ili igraju zasebno...nema tog decijeg drugarstva kao nekad...kao mali ljudi...takav imam utisak...da se decija masta izgubila... :???:

Kad sam ja bila mala Branko Kockica je pravio kucice za ptice, i kopao po brdascetu sa decom u coporu a sad toga nema na TV-u a mala deca vole da oponasaju ono sto vide.
 
BRAVO ZA TOPMODELSICCU!!!...........bio sam ocajan da ljudi ne kontaju temu...tacno tm. ...ali desava se mirenje roditelja sa situacijom,tipa,postavis dete pred karton netvork,i pozabavis se sobom dok dete gleda male zelene agresivne kreature...te se pitam otkud nama koji smo lepo odrastali takva sebicnost da deci ne izgasimo taj tv. i povedemo ih na izlete, setnje pa i selo...ili barem da pravimo selekciju u decijem programu pa kazemo deasny moze ali ovi kockasti zeleni agrsivni kineski crtani ne mogu....
 
Ma kontaju oni... Kontaju :?

A tema ti je... Pa ono. Možda malo mnogo vremena... Za kompom. I tako to.
Ali i dalje idu u školu i tamo, u svom tom zajedništvu gube nevinost sa 14... Šta je dobar deo i nas uradio. A ja sam sad ovde, kao neka matora.
Ma šta je bilo sa zemljom dobro smo i prošli... Dobra su nam i deca. Predobra.
 
Јесте, и ја кукам зашто данас деца толико седе пред компом, зашто не читају ништа дуже од смс поруке, зашто не умеју да се друже и мувају (па како би и умели?)....али...''ни ораси нису што су некад били!''

И мој ћале је говорио како ми не знамо шта су праве ствари, како пијемо пастеризовано млеко а он је пио свеже помужено, непроцеђено, како смо размажени зато што смо одрасли на бананама, а он на гершли, како слушамо ту одвратну лупњаву и дерњаву место музике, и како ни по чему нисмо ни близу његовој генерацији.

Не знам шта је деда говорио њему кад је био мали, али вероватно је било нешто на исти фазон!
 
Hellen:
Јесте, и ја кукам зашто данас деца толико седе пред компом, зашто не читају ништа дуже од смс поруке, зашто не умеју да се друже и мувају (па како би и умели?)....али...''ни ораси нису што су некад били!''
И мој ћале је говорио како ми не знамо шта су праве ствари, како пијемо пастеризовано млеко а он је пио свеже помужено, непроцеђено, како смо размажени зато што смо одрасли на бананама, а он на гершли, како слушамо ту одвратну лупњаву и дерњаву место музике, и како ни по чему нисмо ни близу његовој генерацији.
Не знам шта је деда говорио њему кад је био мали, али вероватно је било нешто на исти фазон!
Neki starogrčki filozof (stvarno ne znam koji, bio sam mnoogo mali tada) ostavio je pisani trag o tome kako moderna omladina nije ni blizu nekadašnjoj...
 
Zilot cacanski:
gledajuci tvoju fotografiju na avataru ne zelim da uvredim tvoju inteligenciju....
Pretpostavljam da je ovo upućeno meni, pošto je napisano ispod mog posta.
U čemu je tvoj problem, osim u tome što deca nezdravo odrastaju?
Napadaš me što sam ponudio rešenje!? Deluje ti kao zayebancija? Svaka šala sadrži u sebi i dozu zbilje. Ako imaš bolje rešenje, reci.
Ili te rešenje ne zanima, nego si otvorio temu samo da bi imao zbog čega da kukaš?
 
Zilot cacanski:
BRAVO ZA TOPMODELSICCU!!!...........bio sam ocajan da ljudi ne kontaju temu...tacno tm. ...ali desava se mirenje roditelja sa situacijom,tipa,postavis dete pred karton netvork,i pozabavis se sobom dok dete gleda male zelene agresivne kreature...te se pitam otkud nama koji smo lepo odrastali takva sebicnost da deci ne izgasimo taj tv. i povedemo ih na izlete, setnje pa i selo...ili barem da pravimo selekciju u decijem programu pa kazemo deasny moze ali ovi kockasti zeleni agrsivni kineski crtani ne mogu....

Sad im treba samo ukljuciti Happy TV da gledaju Jagodicu Bobicu za devojcice a ima i za decake lepih crtanih filmova. I ja gledam Jagodicu Bobicu.
 

Back
Top