da li je neko leteo wizzair-om

minerka

Početnik
Poruka
8
Zanima me kakva su vasa iskustva,da li je bilo kasnjenja,kojom ste karticom placali let? Konkretno me zanimaju letovi iz Zagreba ili Budimpeste do Londona,na sajtu su za letove iz Budimpeste cene date u forintama a ja nigde ne vidim konvertor,da li ce to oni automatski preracunati u valutu koju imam na racunu? Da li ste leteli do Londona nekom drugom budget kompanijom sem easyjeta i wizzair?
 
I meni jako zanima..Ja sam kartu kupila preko neta za let iz Zagreba..Uredno su mi skinuli iznos sa racuna..Ono sto me brine,pa bih zato volela da se neko javi ko ima iskustva u tome..znaci dodjem do poslovnice wizzaira,kazem svoje podatke dam pasos i oni mi daju kartu..Inace kupila sam za London kartu.Od kako sam je kupila brine me cinjenica da dodjem tamo i oni mi jednostavno kazu da nisam kupila katru jer realno osim zaduzenja na kreditnoj kartici,ni nemam neki dokaz da sam kupila kartu.
 
Nemoj se nista brinuti,letela sam dva puta iz Zagreba do Lutona i nazad i nisam imala nikakve probleme sem jednog kasnjenja od sat vremena,odstampaj potvrdu koja ti je poslata na mail kad si platila kartu ili prepisi broj rezervacije,to je sve sto ti treba
 
Zanima me kakva su vasa iskustva,da li je bilo kasnjenja

To je sve stvar sreće. Leteo sam sa KLM-om 40 puta, pa je uglavnom bilo dobro, ali par puta katastrofa.
I onda naiđeš na nekoga ko je samo jednom putovao sa određenom kompanijom i on ih ispljuje, jer je tada bilo loše, ili obrnuto ...nahvali do neba, a jednostavno je imao sreće ....

Jedini pravi pokazatelj su statistike, a ne individualno iskustvo nekog putnika, jer ono može da bude i subjektivno, recimo taj dan ga je boleo zub ....
 
Isla sam iz Peste u London pre dve godine ovom kompanijom. Oko vaucera nije bilo nikakvog problema, tu nemate sta da btinete. A sto se kasnjenja tice, pa... Ja nisam imala srece. Kada sam se iz Londona vracala u Pestu na aerodromu (tacnije na "nicijoj zemlji") provela sam celu noc u cekanju, nekih 8 sati. Cekali smo da poprave avion ... Nije bas bilo prijatno.
 
U aprilu 2008 sam letela "Wizz air-om" iz Zagreba za London. Kartu sam kupila u februaru, cena povratne karte sa sve taksama 76 evra! Mini busom "GEA tursa" sam stigla do Zagreba, (povratna karta 70 evra). Poleteli smo tacno u minut i iz Zagreba i iz Londona. Moje iskustvo je odlicno! Eto toliko, pa srecan put!
 
Leteo sam u aprilu na relaciji BUD-GOT-BUD.
Isao sam kolima do Budimpeste, ostavio sam ih na parkingu na 2 km od aerodroma, njihovim kombijem prebacili su me do terminala i sacekali me kada sam se vratio.Sve je bilo OK
Wizzair ima u floti relativno nove Airbus 320 avione.Avioni su uredni i novi (na njihovom sajtu pise da je prosecna starost flote 3 godine),kozna sedista, lepe stjuardese.Bili su tacni i u odlasku i u povratku, sve u svemu jako sam zadovoljan.E sad ono glavno-kalkulacija.
4x110 eura karte(bruto) + 60 eura parking+ 80 eura benzin i 10 eura putarina =590 eura, a da sam isao iz Beograda 4x340 eura karte (bruto)+transfer do BG i nazad 30 eura=1390 eura, pa vi vidite.:klap:
 
jel moze neko da mi objasni koja je procedura?
odaberes termin na sajtu, uplatis preko interneta, sta dalje? da li odbijam potvrdu o izvrsenoj uplati tipa "Your payment was effectively made bla bla....." ili salju na mail, ili kako vec? da li se uplacuje iskljucivo internet karticom ili moze u banci, na racun neki?
ok, posalju vaucer neki. i sta dalje? s tim vaucerom se ide u njihovu direkciju na aerodrom i to je to?
nisam nikada ranije nista rezervisala i uplacivala preko interneta, pa nemam iskustva s tim :)
inace konkretno me zanima za let zagreb-london-zagreb.
unapred hvala na odgovoru!
 
Kada kupiš kartu preko neta, dobiješ mejl, odštampaš ga i sa tim mejlom odeš na aerodrom. U tom mejlu piše da je izvršena rezervacija na tvoje ime, koliko si platio, vreme poletanja... Kada dođeš na aerodrom vidiš gde je check-in za tvoj let, tamo im pokažeš mejl i pasoš, oni ti daju boarding pass, predaš kofer i to je to. Ja sam čak jednom zaboravila taj mejl, :roll: pa su me našli na tamo nekom spisku, nije bilo problema. :)
 
Poslednja izmena:
ма немају сви штампач код куће.неко је већ горе написао да запишеш број резервације и то покажеш на чекирању и нема проблема. број обично буде на врху и подебљан.
 
jel moze neko da mi objasni koja je procedura?
odaberes termin na sajtu, uplatis preko interneta, sta dalje? da li odbijam potvrdu o izvrsenoj uplati tipa "Your payment was effectively made bla bla....." ili salju na mail, ili kako vec? da li se uplacuje iskljucivo internet karticom ili moze u banci, na racun neki?
ok, posalju vaucer neki. i sta dalje? s tim vaucerom se ide u njihovu direkciju na aerodrom i to je to?
Ja sam platio visa karticom preko interneta i dobio na e-mail potvrdu rezervacije, kao sto neko rece odstampas i kod cekiranja karte predas papir zajedno sa pasosem i dobijes boardingpass.
A sada par prakticnih saveta, mozda nesto i znas ali nije na odmet i ako ponovim stogod.
Prvo moras da se registrujes i sa one adrese sa koje se registrujes da rezervises kartu i na njoj ces primiti potvrdu i fakturu.
Procitaj dobro uslove poslovanja jer ima caka.Cena koju ti prikazu nakon odabira termina a pre narudzbine i placanja i ukljucuje kartu i takse na to treba dodati manipulativne troskove koji su naprimer 10 eura po koferu po letu ukoliko imas jedan kofer do 20 kilograma.Ukoliko imas dva kofera ukupne tezine do 20 kg mnozis sa dva tj 20 eura po putniku po letu>svaki dodatni kilogram se naplacuje ekstra.Placanje kreditnim i platnim karticama je u zavisnosti od kartice negde oko 5 eura po letu po putniku u proseku, tako da na neto cenu dodas ove manioulativne troskove(cca 20 eura).U svakom slucaju pre placanja znaces tacnu cenu.
Takodje je bitno da znas da cekiranje karata pocinje dva sata pre leta i zavrsava se ja mislim 30 minuta pre leta..Budi tacan jer nakon isteka tog vremena sluzbenici odlaze sa saltera jer oni nemaju stalne saltere vec ih otvaraju samo pred let i onda odlaze a nemaju stalne posada kao redovne aviokompanije.
Avioni su im izvanredni , stjuardese prelepe, sve je ok ali treba dobro procitati sve sto pise na njihovom sajtu i onda se toga pridrzavati:ok:.

Izvini pisao sam o tebi u muskom rodu a sada sam vidio da se radi o dami, sory:rumenko:
 
Poslednja izmena:

Back
Top