dali 1 ili 2 ram modula ???

Da bi dual channel radio potreban ti je paran broj memorija ubačenih u odgovarajuće memorijske slotove na ploči. Dual channel je istovremeno korišćenje dva memorijska kanala. Ukoliko imaš samo jedan memorijski modul, drugi kanal može samo da odmara, jer jedan memorijski modul može u jednom trenutku da opsluži samo jedan kanal.
 
Prelomio sam i već naručio kompjuter , s obzirom da meni treba stabilna mašina koja može dosta stvari da uradi a ne mora sve to da radi u isto vreme odlučio sam se za sledeću konfiguraciju, s obzirom da sam se relativno ispucao s novcima pre par dana uzeo sam (sad će mnogi reći NEEEEEE) sa integrisanom grafikom s tim da na njoj ima PCI Expres slot možda i dočeka neke buduće lepe dane nadogradnje a konfa je sledeća :

- MB ECS K8.RS485M-M V1 OA AM2 , VGA X1100 (Radeon) up to 256 mb , Dual ddr2 ,itd .
- AMD Sempron 2800 + box AM2
- NCP ddr2 512 Mb 667 mhz
- Maxtor sata2 80 Gb
- DVD RW Pioneer DVR Dual lejer 16x
- Frontier IROCK IR11a 400W
sve ostalo i nije tako bitno :)
A cena je sitnica 24500 dinara.
 
Okram 1 slot od 512 sa namerom da za koji mesec uzmem 1 giga.
Bazuka da je to toliko loša ploča , pa po karakteristikama i nije , procesor jeste tanak ali AM2 slot pruža ipak malo mašte a i neku mogućnost da tu u nekom budućem periodu dospe AMD 64 X 2 , grafike ni nema ali postoji mogućnost nadogradnje tako da opet ona tvoja konstatacija ne stoji, sem toga ceo tvoj tekst mi je samo pokazao da se nisi ni raspitao o ploči već jednostavno odvalio. A da sam teo samo da kuckam u Wordu onda bih kupio pentium II :) (šala) . Što se kvaliteta matičnih ploča tiče koliko znam ECS je "tajvanac " originale a dok se masa matičnih ploča proizvodi u Kini pa se posle toga na njih udara etiketa svih svetskih kompanija a i sve se to radi po nečijoj tehnologiji pa i nije to toliko bitno .
 
Jest ali pravi jeftine ploce ploce za doljnji segment korisnika.
malo opreme ,dodataka a i kvalitete na njima.
Nije ti rjesenje za neki siguran i dug rad,iako moze da posluzi privremeno.
A onda ti propada nadogradnja procesora,rama i graficke.
Naravno moje misljenje...
 
Bazuka za tebe je 64 eura za matičnu ploču jeftino? Sem toga da se ispravim na kutiji piše "made in china" tako da nije tajvan oriđinale . S tim da sam se malo poigrao sinoć sa mašinom i na 3d Mark testu je dao bednih 3826 bodova sa ovom integrisanom grafikom .
 
Sada je sve "made in china"! Imao sam ptilike da radim sa ECS plocama i nisam nimao nikada problema... Losije su za OC ali rade stabilno kada sve radi na standardnim brzinama... Kada bih uzimao za svoj racunar ne bih uzimao ECS cisto zbog toga sto nije neko ime (ne zbog toga sto su lose) vec bih uzeo neki Gigabyte, ASUS...

Pozdav!
 

Back
Top