Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pozdrav drugarice,moze mala pomoc ako je neka na vezi,danas sam uzela rezultat AMH i zaprepastila se: 0,44( ref.vrednosti 0,5-5,3) nisam imala koga da pitam,doduse imam drugaricu koja je prirodno zatrudnela a vrednost joj je bila 0,014,takodje sam pisala o dr.koja sprema i knjigu na ovu temu,da je u svetu AMH prevazidjena i cak ponegde zabranjena metoda jer nije merodavna.
S obzirom da je kod nas traze,ja sam se strasno uplasila,od prirodne trudnoce evo nista vec 7 god.strah me je i da me ne odbiju na komisiji zbog ovoga,jer sam odradila sve analize samo cekam jos neke rezultate.Molim javljajte ako nesto znate ili imate iskustva veliki pozzzz svima
 
pozdrav drugarice,moze mala pomoc ako je neka na vezi,danas sam uzela rezultat AMH i zaprepastila se: 0,44( ref.vrednosti 0,5-5,3) nisam imala koga da pitam,doduse imam drugaricu koja je prirodno zatrudnela a vrednost joj je bila 0,014,takodje sam pisala o dr.koja sprema i knjigu na ovu temu,da je u svetu AMH prevazidjena i cak ponegde zabranjena metoda jer nije merodavna.
S obzirom da je kod nas traze,ja sam se strasno uplasila,od prirodne trudnoce evo nista vec 7 god.strah me je i da me ne odbiju na komisiji zbog ovoga,jer sam odradila sve analize samo cekam jos neke rezultate.Molim javljajte ako nesto znate ili imate iskustva veliki pozzzz svima

U kojoj lab.si radila AMH?Ja sam pre pola god. radila u Konzilijumu.Saznala sam posle toga da su kod njih žene dobijale najniže vrednosti AMH i da u drugim lab.vrednosti budu mnogo veće.Meni je vrednost bila 1,49.Radila sam sa ostalim hormonima jer mi je Zadori tražio da uradim zbog umornih jajnika.Rekao mi je da mi je vrednost ok.,ali ja uvek imam 6jć kad se radi vto,tj.to mi je maksimalan broj.Nema praznih folikula tako da se baš mnogo ne nerviram.Kažu da je AMH teško utvrditi i da je to pipava analiza.Žene su prirodno ostajale trudne sa neverovatno niskim AMH.Kakavi su ti ostali hormoni?Imaš li više od 35god?Po tom tvom AMH smanjena ti je rezerva jć.,ali moguće da u lab.nisu dobro uradili.AMH nije jedini koji se uzima za merodavan hormon,kao što znaš pravila nema.Mene nervira što sve moramo same da saznajemo i radimo posao dr.koje plaćamo.Stotinu analiza,a odgovora nema.Meni je Zadori samo to tražio da uradim,ali sam ja radila još mnogo toga sama.Pitaj nekog dr.,ako bude znao pošto za mnoge stvari nisu čuli što je žalosno.Želim ti sve najbolje!
 
Zvoncice,radila sam u jednoj privatnoj laboratoriji u Nisu,metodom Elisa,dole pri dnu pise Neakreditovana metoda,svasta Boze,pa nije ni cudo sto mnogi u nju ne veruju,a drugo-nije mi jasno kako kod mnogih devojaka varira vrednost zavisno od toga gde rade analizu???? pa zar ne znamo da je AMH takav kakav je,da moze samo da opada vr.
 
Zvoncice,radila sam u jednoj privatnoj laboratoriji u Nisu,metodom Elisa,dole pri dnu pise Neakreditovana metoda,svasta Boze,pa nije ni cudo sto mnogi u nju ne veruju,a drugo-nije mi jasno kako kod mnogih devojaka varira vrednost zavisno od toga gde rade analizu???? pa zar ne znamo da je AMH takav kakav je,da moze samo da opada vr.

Ova metoda koju su meni radili je akreditovana,ali kao što sam ti već napisala nisam znala da se kod njih dobija najniža vrednost.Konzilijum je kao jedna od boljih lab.u Bg.,ali veruj mi sve je tu meni čudno.u pitanju je metod enzim imuno određivanje.Mislim da nema potrebe da razbijaš glavu oko stvari koje su takve kakve jesu.Kakvi su ti ostali hormoni i Inhibin B?
 
inhibin nisam radila,fsh 13 ( ref.2-15) moj dr kaze da je super,posle vto,inace pre vto mi je bio 9. ostalo je ok, sem estradiola koji je nizak pa sam u postupku vto pila estrofem, znaci ono poznato: nizak estradiol-visok fsh
 
i AMH mi je pre vto bio 1,mozda je to i uzrok sto sam imala samo 2 folikula ( ali i 2 kvalitetne jc ) oplodile se obe,po embriologu su bili super embrioni,nazalost dragi Bog nije odredio da zive

...ipak mene moja beba ceka....
 
Ja sam danas bila na prvoj folikulometriji i kao i obično samo po 1 folikul sa obe strane.Na žalost nije bila prof.Kopitović već dr.Trninić s'kojom od pre imam loša iskustva.Estradiol mi je isto nizak 60 i nešto i do sad sam uvek pila estrofem,sad mi ništa nije rekla,ja zaboravila da pitam i sad se lomom da li da ga uzmem na svoju ruku?Danap ti reče da si ga pila,nešto sam i zaboravila da li su po 2tbl išle dnevno?Pomagajte šta da radim?
 
Ja sam danas bila na prvoj folikulometriji i kao i obično samo po 1 folikul sa obe strane.Na žalost nije bila prof.Kopitović već dr.Trninić s'kojom od pre imam loša iskustva.Estradiol mi je isto nizak 60 i nešto i do sad sam uvek pila estrofem,sad mi ništa nije rekla,ja zaboravila da pitam i sad se lomom da li da ga uzmem na svoju ruku?Danap ti reče da si ga pila,nešto sam i zaboravila da li su po 2tbl išle dnevno?Pomagajte šta da radim?

Hej zenska,i meni je Trninicka danas radila aspiraiju.Bas sam se razocarala sto Kopitovicka nije bila.Ali kad bude transfer necu dati da mi ona radi!
Ja sam mislila mozda se sretnemo danas,ali te nisam videla.
 
Hvala drage zene :)
4 jajne celije je bilo,malo sam se razocarala,ali jedna zena u sobi nije imala nijednu,pa pomislim dosta je i 4 samo da budu kako treba
U cetvrtak odoh po moju decu :)
Ljiljo, pa što si razočarana sa 4 jć, neka se sve oplode i biće više nego odlično, znaš i sama da u Betaniji zamrzavanja nema što znači da ti svaki višak propada. Glavu gore i seti se kako ste mene tešile, a imala sam ih upola manje od tebe.

:cmok2::cmok2::cmok2::heart:
 
Ljiljo, pa što si razočarana sa 4 jć, neka se sve oplode i biće više nego odlično, znaš i sama da u Betaniji zamrzavanja nema što znači da ti svaki višak propada. Glavu gore i seti se kako ste mene tešile, a imala sam ih upola manje od tebe.

:cmok2::cmok2::cmok2::heart:

Draga ja sam vise zabrinuta koliko ce biti embriona od te 4,prosli put je od 8 jc bilo 2-zato brinem.Kad bih prespavala do cetvrtka..uf
Kad ti vadis betu?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top