Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja stvarno ne razumem obe tvoje recenice. Obe jer ih je toliko u poslednjem postu.

Koji sad Kinezi? Zasto bi Kinezi otkupili GSP, i od koga? GSP je vlasnistvo grada, profitabilna firma koju grad ne sme nikome dati.
Gde to "ovde" nema Turaka? U BusŠlusu ih ima, u obliku vlasnika. Treba li ti link do APR-a ili mozes i sam?

Pitanje je vrlo prosto:
- jel bunjava zbog Turaka kao takvih ili zbog sistema koji su napravili?
 
ja se vise ne svercujem...dosta je bilo, celu deceniju sam se vozila free, umorila sam se (ostarila) i mrzi me da stalno budem na oprezu

ok je cena od 89d/90min. ali mislim da bi trebali da uvedu i cenu od bar 50 dinara/za 5min tj.jedan pravac (ako vec ne moze manje)
 
Pitanje je vrlo prosto:
- jel bunjava zbog Turaka kao takvih ili zbog sistema koji su napravili?

"Bunjava" je zbog sistema u kome, osim realne cene voznje dvadesetak dindzi, placam turske validatore skuplje od ajfona (po komadu).

Sto se mene tice, kada bi Turci naplacivali dinar voznju, ja bih se opet bunio.
Koj ce mi ***** Turci u Beogradu.
Ima ovde dovoljno dobrih i pametnih ljudi koji treba da zarade. Ne treba uvoziti Turke, narocito kao vlasnike gradske imovine.
 
Ne samo tebi, nego mnogima. I sa takvim nekim odnosom cene i vremena trajanja karte, kupovali bi ljudi bez problema. Nego oni smislili kako da nateraju narod da kupuje markice.

Oni su smislili kako da vrate dugove zato što su se zadužili u prethodnom periodu za kupovinu autobusa. Zato je karti ista cena bez obzira na cenu goriva, a u kasi nema para. Eto, ako im je za utehu, ne moraju više da idu u solaris na zamenu delova, već mogu sami da kupuju i menjaju delove. Zato i nema autobusa GSP prevoznika kao s kraja leta.

- - - - - - - - - -

Жао ми је али превоз се мора плаћати. Ко те пита имаш ли или немаш.

Kontradiktorna si.
 
Oni su smislili kako da vrate dugove zato što su se zadužili u prethodnom periodu za kupovinu autobusa. Zato je karti ista cena bez obzira na cenu goriva, a u kasi nema para. Eto, ako im je za utehu, ne moraju više da idu u solaris na zamenu delova, već mogu sami da kupuju i menjaju delove. Zato i nema autobusa GSP prevoznika kao s kraja leta.
Ali autobusi moraju stalno da se kupuju, barem 50 godisnje, jer jednostavno ne mogu da izdrze mnogo vise od 10 godina.
Redovni troskovi, za vozila, za ljude i pare za kupovinu novih buseva moraju svi zajedno da budu svake godine u planu.
Kupimo domace? Ne bunim se... ali se onda desi da Ikarbus ne moze da isporuci 30 autobusa na vreme iako je unapred placeno a Poljaci su mogli da isporuce 200 bez problema.

- - - - - - - - - -

pa kazu neki stariji da nikad nisu placali,preko 30 god se voze bez karte,cista nepravda da mladi ispastaju,sad mi se ni deca ne radjaju

Masta moze svasta. Imali su plate i placali su porez i od poreza se izdvajalo... Markica je vr' ledenog brega.
Ali mi ne volimo cist racun. Radije bismo placali i dupli porez ali da bude jedna stavka 'porez' nego da imamo sve jasno napisano, po stavkama.
 
Nije problem u tome što se plaća. Prevoz ne može da bude besplatan.

Problem je u ceni pojedinačne vožnje. Ne može isto da se odmeri vožnja celom relacijom npr. 83 ili trolom 3 stanice.

Za manje relacije bi trebalo da bude i očekivana logično niža cena, koja ne bi smela da bude viša od 40 din. I to bi bila relana cena do 4 -5 stanica vožnje.

Inaće, ridža nije bilo baš dugo. Juče mi uleteše, čujem i od drugih na 2. linijama.. Sad će da pojačaju, pa "psihološki" da popuste oko Sv. Nikole, pa posle opet da stegnu kontrole..
 
Ali autobusi moraju stalno da se kupuju, barem 50 godisnje, jer jednostavno ne mogu da izdrze mnogo vise od 10 godina.
Redovni troskovi, za vozila, za ljude i pare za kupovinu novih buseva moraju svi zajedno da budu svake godine u planu.
Kupimo domace? Ne bunim se... ali se onda desi da Ikarbus ne moze da isporuci 30 autobusa na vreme iako je unapred placeno a Poljaci su mogli da isporuce 200 bez problema.

- - - - - - - - - -



Masta moze svasta. Imali su plate i placali su porez i od poreza se izdvajalo... Markica je vr' ledenog brega.
Ali mi ne volimo cist racun. Radije bismo placali i dupli porez ali da bude jedna stavka 'porez' nego da imamo sve jasno napisano, po stavkama.

To koliko mogu da izdrže ne znam. Nisam nikada ni video analizu starosti i šta može da se poboljša u tom segmentu.
 
Gospodo molim vas, pa bgvoz se ne placa godinama, svi su znali da je free prevoz i sada dodje bus plus - privatna firma i uvede naplatu XD A bas me zanima, kako ce BUS plus da unapredi gradsku zeleznicu... Kome tu idu nase pare, ti placas kartu, valjda su oni duzni da budu bar transparentni prema gradjanima..
Nedeljom u Beogradu , mozes da se vozis kako hoces, ja nigde nisam video kontrolu...to znaci da nedeljom nam ne treba bus plus?!

89din/90min je glupost, ako oni misle tako da obezbede vece prihode onda su mnogo zaostali, ako bi se za zaposlene kao prvo spustila ta mesecna bar na iznos 2x veci od onog koji je za studente, ja verujem da bi bar 30% njih vise koristilo B.P.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top