Ekstremni radikali u Novom Sadu pokazuju pravo lice i mržnju prema nacionalnim....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sw-darthBEN

Aktivan član
Poruka
1.135
Ekstremni radikali u Novom Sadu pokazuju pravo lice i mržnju prema nacionalnim manjinama ovog puta prema Madjarima..

U Novom Sadu postoji spomenik Janike Balaža koji je bio vrsni umetnik i muzicar po kome su dosta njih prepoznavali Novi Sad, za one koji možda ne znaju za njegovo ime sigurno će po ovim stihovima ukapirati o kome se radi :

,,Zaustavite Dunav
I skazaljke stare ,
jer to je pesma moja,
i pesma moje drage.
Nek nas noćas prate
S pesmom rujna vina
8 tamburaša , s’ Petrovaradina”

Radikali su pokrenuli inicijativu da uklone spomenik Janike Balaža ,velikana tamburaške muzike, čije ime je proslavilo Petrovaradinsku tvrdjavu, Novi Sad i Vojvodinu.
Navodno izgovor je stavljanje Cvijanovića na to isto mesto ,kao da u celom gradu ne postoji druga pogodna lokacija.
 
Знате шта се мени највише свиђа код демократа? Где год да су пљували радикале они су победили. Хајде да их мало пљујете сад по целој Србији па да победе на парламентарним изборима. Овај Паганини је познат као радикалски пљувач, па ме не чуди његов говор мржње нити ме чуди његово просто изражавање. Шта више, овде постоји пар ликова који заиста немају велики фонд речи у свом речнику. Наравно, овде постоји пар њих који су заиста одмерени када је у питању прича о СРС. Иако је оштро нападају, ту нема увреде.
Сад, ко се препозна, препознаће се.
 
serb_pagan:
pa oni su sto puta do sad pokazali svoje pravo lice..ovakve inicijative ne treba nikoga da cude,a u poredjenju sa nekim drugim radikalskim inicijativama,naprimer s onom sa tribine u batochini,gde je predlozeno ubijanje dece i predstavljen radikalski program obracuna sa izdajnicima,sklanjanje biste madjarskog muzicara i nije neki skandal...

Извини, да ли ви ЛДП-овци идете негде на неке курсеве КОМИНТЕРНЕ, или.......мислим ово је ипак невероватна измишљотина коју си написао...
стварно нема смисла........ добро знаш да нисам радикал и имам милион
примедби на њихов рад - али немам намеру да лажем, измишљам и
приписујем им нешто чега нема.

@ tema

По мом мишљењу тај Јаника Балаша тј. његов споменик ТРЕБА ДА ОСТАНЕ,
он је заиста био велико музичко срце Војводине (мЛого волим њи'ову музику
и за жал' и за радост) а ако радикали имају жељу да поставе још неки споменик - зашто да не....па Панонско море је непрегледно - има места колико ти душа жели......... мислим, овај конструисани "сукоб" је обична глупост која никоме
није потребна........ 8-)
 
sw-darthBEN:
Ekstremni radikali u Novom Sadu pokazuju pravo lice i mržnju prema nacionalnim manjinama ovog puta prema Madjarima..

U Novom Sadu postoji spomenik Janike Balaža koji je bio vrsni umetnik i muzicar po kome su dosta njih prepoznavali Novi Sad, za one koji možda ne znaju za njegovo ime sigurno će po ovim stihovima ukapirati o kome se radi :

,,Zaustavite Dunav
I skazaljke stare ,
jer to je pesma moja,
i pesma moje drage.
Nek nas noćas prate
S pesmom rujna vina
8 tamburaša , s’ Petrovaradina”

Radikali su pokrenuli inicijativu da uklone spomenik Janike Balaža ,velikana tamburaške muzike, čije ime je proslavilo Petrovaradinsku tvrdjavu, Novi Sad i Vojvodinu.
Navodno izgovor je stavljanje Cvijanovića na to isto mesto ,kao da u celom gradu ne postoji druga pogodna lokacija.


Ej mati, mati, mati,
zar ti moraš svašta znati?
Ej mati, mati, mati,
zar ti moraš svašta znati?

Ideš šorom svašta čuješ,
dodješ kući pa me psuješ,
Ideš šorom svašta znaš,
dodješ kući PA ČANTRAŠ!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top