Dresura pasa

Imam jedan problem.
Moj Tomy (bobtail, star godinu dana) je u zadnje vreme poceo da laje na nepoznate kada hoce da mu pridju. Cak ih i onjusi i opet laje i pomalo rezi. Laje na nepoznate i kada ga pustim sa povodca na one koji su bucni (npr. zene sa stiklama), a nocu na sve zive. Na dete jos nikada nije zalajao. Deca mogu da mu rade sta hoce.
Mi ga nikada nismo ucili da laje, a nije ni imao nikakve traume. Da li je to urodjeno kod njih? Zna li neko kako da ga odviknem od toga?
 
imam psa starog skoro godinu dana u pitanju je Nemacki Ovcar crne boje skroz i sad kad ga pustim u dvoriste on trci i uglavnom je oko mene ali kad prodje neki drugi pas on odjuri dzaba mi sve kad ga zovem nece da se odazove i tek posle 15 minuta se vrati kako da to uklonim???
 
I moj je to radio kada je bio mladji, sada vise ne (sada ima 17 meseci), ali nije bas odlazio na 15 min. Kada odjuri tako da ga ja ne vidim, ja se sakrijem i cekam da se vrati, on se onda uplasi i pocne da me trazi. I tako se par puta dobro uplasio da me nema.
Na pocetku sam isla za njim i zvala ga, ali videla sam da je tako jos gori,jer vidi da ga pratim i da nece da me izgubi i nastavlja dalje.
Sada kada vidi psa pojuri za njim ali nikada ne ode toliko daleko da ne moze da me vidi.
 
Caos svima...ja sam prvi put ovde... imam zlatnog retrivera koji je star 4 :D:Di po meseca... prve komande sam ga naucio kada je imao 8 nedelja- sedi lezi... sve to uz glasovne i znakovne komande... komandu daj glas je naucio sa 2 i po meseca... Leo seta bez povoca,ne uzima hranu bez komande,nece da izadje iz dvorista bez povoca,kapija moze da bude otvorena i da ga ljudi dozivaju spolja ali nema sanse da izadje... ostaje na mestu dok ga ne pozovem i slusa komande na daljinu... nikad ga nisam udario i poklanjam mu mnogo paznje i strpljenja...najvise me nasmeju kada neko kaze da stene ne moze da se dresira... Moze i mora da se pocne od prvog dana.. ja sam poceo sa zabranom Fuj uz lagano povlacenje za dlaku na vratu... eto toliko za sada,ako neko ima pitanja,slobodno neka ih poztavi... pozz svima
 
Caos svima...ja sam prvi put ovde... imam zlatnog retrivera koji je star 4 :D:Di po meseca... prve komande sam ga naucio kada je imao 8 nedelja- sedi lezi... sve to uz glasovne i znakovne komande... komandu daj glas je naucio sa 2 i po meseca... Leo seta bez povoca,ne uzima hranu bez komande,nece da izadje iz dvorista bez povoca,kapija moze da bude otvorena i da ga ljudi dozivaju spolja ali nema sanse da izadje... ostaje na mestu dok ga ne pozovem i slusa komande na daljinu... nikad ga nisam udario i poklanjam mu mnogo paznje i strpljenja...najvise me nasmeju kada neko kaze da stene ne moze da se dresira... Moze i mora da se pocne od prvog dana.. ja sam poceo sa zabranom Fuj uz lagano povlacenje za dlaku na vratu... eto toliko za sada,ako neko ima pitanja,slobodno neka ih poztavi... pozz svima

Pa ja vam preporucujem da se pridruzite temi zlatni retriver i napisete isto sto ste napisali o ovde na temi dresura pasa :) Na temi zlatni retriver uvek ima pitanja za njih ,za njihovu dresuru,ishranu i nadam se da ces tamo nekome moci da pomognes :D :D
 
Caos svima...ja sam prvi put ovde... imam zlatnog retrivera koji je star 4 :D:Di po meseca... prve komande sam ga naucio kada je imao 8 nedelja- sedi lezi... sve to uz glasovne i znakovne komande... komandu daj glas je naucio sa 2 i po meseca... Leo seta bez povoca,ne uzima hranu bez komande,nece da izadje iz dvorista bez povoca,kapija moze da bude otvorena i da ga ljudi dozivaju spolja ali nema sanse da izadje... ostaje na mestu dok ga ne pozovem i slusa komande na daljinu... nikad ga nisam udario i poklanjam mu mnogo paznje i strpljenja...najvise me nasmeju kada neko kaze da stene ne moze da se dresira... Moze i mora da se pocne od prvog dana.. ja sam poceo sa zabranom Fuj uz lagano povlacenje za dlaku na vratu... eto toliko za sada,ako neko ima pitanja,slobodno neka ih poztavi... pozz svima


E svaka ti cast.Zovem te na prolece da mi dresiras psa.Ali stvarno postoje jako tvrdoglavi psi koji ne ZELE da slusaju
 
Pozdrav ...
Treba mi savet... deda i baba u selu su uzeli psa sa ulice, ima oko 4 meseca ...
Ne znam kako da ga naucimo da spava u kucici...ima kucicu u koju ne ulazi ...ako mu stavimo hranu unutra udje-izadje i gotovo :D
Spava ispod kruske...sad to i nije problem, ali komsijin pas se recimo uopste nije navikao na kucicu i zimi spava u snegu, nece da udje...
Kako bi mogao da se nauci na kucicu? Meni nista pametno ne pada na pamet...
 
sacekaj jos 1 mesec i pocni da ga dresiras kako ti je vec chika napisao ali psa zovi samo po imenu jer ako ga budes zvao kako ljudi znaju cuko ili kic,kic...........nikada nece nauciti svoje ime a ako mu stalno budes davao hranu posle svakog dobro uradjenog "posla" moraces stalno da mu dajes nagradu dok je ziv.Ps.treba da mu pokazes da si ti glavni(dominantniji)ako zelis da te slusa ali netreba da preteras jer ce te se onda plasiti (nije tako komplikovano kako se cini)
 
Imam jedan problem.
Moj Tomy (bobtail, star godinu dana) je u zadnje vreme poceo da laje na nepoznate kada hoce da mu pridju. Cak ih i onjusi i opet laje i pomalo rezi. Laje na nepoznate i kada ga pustim sa povodca na one koji su bucni (npr. zene sa stiklama), a nocu na sve zive. Na dete jos nikada nije zalajao. Deca mogu da mu rade sta hoce.
Mi ga nikada nismo ucili da laje, a nije ni imao nikakve traume. Da li je to urodjeno kod njih? Zna li neko kako da ga odviknem od toga?

zasto bi ga odvikavao od toga??? pa treba da znas kada ti neko udje u dvoriste.
 
zasto bi ga odvikavao od toga??? pa treba da znas kada ti neko udje u dvoriste.
On zivi u stanu, tako da mi i nije potreban kao cuvar. Sa jedne strane je to i dobro, zato sto sam sigurna da mu niko ne moze nauditi. Od nepoznatih nece ni hranu da uzme, tako da niko ne moze da ga otruje.
Problem je u tome sto kada ga pustim sa povodca da se igra sa ostalim psima laje na prolaznike, pa moram da se stalno svadjam sa njima i ubedjujem da im nece nista (a svi se prepadnu jer je veliki i ima dubok lavez), a kada ga setam po gradu i neko hoce da ga pomazi u prolazu on laje na njega. Ali samo na odrasle, na decu ne.
 
Kada je najbolji period tj uzrast za dresuru dobermana? I koji su najbolji nacini dresure...Truman je star 2.5 meseca,dobro je razvijen i dosta jede,ali je zato postao nestasan i malo agresivniji,kroz igru ume cesto da povredi nekoga tako sto pocne da se ujeda ili grebe...sada bi smo zeleli da pocnemo dresuru ali neki kazu da je najbolje sacekati da napuni 6 meseci dok je druga verzija da sa dresurom treba poceti odmah...!?!?! POMOC! :)
 
Pozz!!!:hvala:
Treba mi pomoc dobijo sam nemackog ovcara star oko godinu dana.Voleo bih da ga naucim da radi na komande "lezi" "sedi" "k nozi".Valjda znate sta te komande podrazumevaju pa ako mi neko moze objasniti kako to da izvedem. :super:
 
Pozz!!!:hvala:
Treba mi pomoc dobijo sam nemackog ovcara star oko godinu dana.Voleo bih da ga naucim da radi na komande "lezi" "sedi" "k nozi".Valjda znate sta te komande podrazumevaju pa ako mi neko moze objasniti kako to da izvedem. :super:

Zar nije star 6 meseci? Danas je toliko imao na temi nemački ovčar

--------------------------------------------------------------------------------

Ljudi juce sam dobijo nemackog ovcara.Star je oko 6 meseci.Jel mi neko moze reci nesto o njemu.MSM jel sme da jede meso.I posto dok sam ga mazijo cujem kako ubrzano dise mislim da mu je vruce.A sta treba da se radi leti.
--------------------------------------------------------------------------------
Ljudi juce sam dobijo nemackog ovcara do sad sam imao pekinezera i jednog dobermana.Neznam jel se sme hraniti sa mesom i sta cu trebati raditi leti.Posto vidim da sad ubrzano dise.Kao ce mu biti tek leti.......

hvala mama
E jel bi mi neko mogo dati malu lekciju iz dresiranja nemacki ovcara......Meni netreba puno
Volijo bih samo kad bi mogao mog čkubimca da naucim da sedne,legne,ide uz nogu kad ga setam i da me brani
 
Poslednja izmena:
E ovako ja sam imao nemackog ovcara nazalost uginula je dobila je tumor, pa je isla na operaciju ali nazalost tumor se prosirio na jetru i uginula je :(((

nego imala je davilicu meni to nije nista pomagalo ona je vukala uzasno jako, tako da mislim da je to glupost ona je samo uvek bila srecna zato sto je znala da ide da se seta i da ide malo u park tako da nisam nista ni pokusavao. tako da po meni davilicu ne treba da koristite.

pozz :)
 
Ljudi imali pro dreser kod okoline rume ili sremske mitrovice.Neka mi posalje cenovnik.Nemogu ja sam da dresiram psa.Imam puno obaveza oko skole posto sam 95 god.Tako da ako nije skupa dresura dao bih ga na dresuru.Mada kako cu se odvojiti od nje :roll::sad2:
 
Poslednja izmena:
Isti slucaj kraisnik sto se tice godina i obaveza ali uvek nadjem vremena za kana.Preko vikenda ima da ga naucim da sedi i mesto.Ne moze vise da se ceka poraste necu ni trepnuti napunice godinu dana...
 
Isti slucaj kraisnik sto se tice godina i obaveza ali uvek nadjem vremena za kana.Preko vikenda ima da ga naucim da sedi i mesto.Ne moze vise da se ceka poraste necu ni trepnuti napunice godinu dana...

:lol: :lol:
Pas se ne uci preko vikenda na komande. Predresura pocinje cim stene udje u kucu, prvo kroz igru, a posle se prelazi na ozbiljan rad.
Probaj da radis u kontinuitetu i strpljivo, a ne kratko i intenzivno, jer se i pas umori od ucenja. Radi prvo sa njim komandu "sedi" i to tako sto ces ga postaviti da sedne i biti pored njega, bitno je da mu kazes prvo ime (pretpostavljam da se odaziva na Kan), znaci "Kan sedi", posle mozes da pocnes da se odaljavas od njega, ali tako da si okrenut ka njemu uz obavezno "Kan sedi" ponavljanje. Bas treba strpljenja za one malo neposlusnije. Ime je obavezno da bi mu privukao paznju, da zna da se njemu obracas.
Posle predji na komandu "mesto".
Kada ga postavljas da sedne povuci mu povodac na gore vertikalno, a rukom mu pritisni zadnji deo tela. Ako je mladji probaj sa cinijom u kojoj je hrana, podigni ciniju visoko on ce u prvi mah najverovatnije da se podigne na zadnje noge ili da skace (budi strpljiv), ali ce na kraju sesti sa njuskom uperenom u ciniju. Kad sedne kazi cuveno "Kan sedi" i pohvali ga. Ima tu jos zackoljica naravno, ali ne znam ih vise napamet.........davno bilo kada sam svoje pse morala da ucim.

Knindza_Krajisnik:
Ljudi imali pro dreser kod okoline rume ili sremske mitrovice.Neka mi posalje cenovnik.Nemogu ja sam da dresiram psa.Imam puno obaveza oko skole posto sam 95 god.Tako da ako nije skupa dresura dao bih ga na dresuru.Mada kako cu se odvojiti od nje

Hm, radi sa svojim psom ili nadji neku skolu u kojoj ti kao vlasnik psa aktivno radis sa njim, jer moze da s edesi da pas prihvati dresera kao autoritet, ali da kod tebe bude neposlusan.. To se desilo jednoj mojoj komsinici. Naime ona je tri svoja psa poslala na dresuru dve zenke i jednog muzjaka. Jedna zenka i muzjak su lepo prihvatili dresera i kasnije su sa njom lepo radili ono sto su naucili, ali druga zenka je bila i ostala neukrotiva :lol:u njenim rukama. Kod dresera je dobro radila,a li cim bi je ona preuzela nista nije slusala i terala je po svome. Sve zavisi i od karaktera psa.
 
Poslednja izmena:
zozonce nisam od juce vec sam dresirao jednog psa :)
tacnije gajio sam ga i to mu dodje kao neki "pakt" izmedju mene i odgajivaca odgajim psa on ga proda pare delimo al ovoga necu da prodajem :) drag mi je <3
 

Back
Top