IZLOZBA PASA

layout.jpg


Za sve informacije posjetite sajt izložbe na adresi: www.panoniansee.com/schau
Omoguceno je prijaviti psa on-line(direktno sa sajta)
 
Kinoloski Savez Srbije (KSS)
Beogradsko Kinolosko Drustvo (BKD)
Klub Ruskih Rasa

VI Specijalizovana izlozba
KAVKASKIH OVCARA
SREDNJEAZIJSKIH OVCARA
CRNIH TERIJERA

30.03.2008.
Sportsko-rekreativni centar "Surcin", Beograd

Sudija:
g-dja Swec Irina Ljvovna, Moskva.
Medjunarodni ekspert FCI,
potpredsednik MK SAO

TITULE I NAIMENOVANJA:

INTERNACIONALNI KLUB KAVKASKIH OVCARA ICKO dodeljuje titule : Kandidat za sampiona Inter Kluba "Kavkaskaja ovcarka" ICKO
INTERNACIONALNI KLUB SREDNJEAZIJSKIH OVCARA MK SAO dodeljuje titule :
- Kandidat za sampiona Inter Kluba "Srednjeazijski ovcar"
INTERNACIONALNI KLUB CRNIH TERIJERA dodeljuje titule :
- Kandidat za sampiona Inter Kluba "Crni terijer"

KSS i BKD dodeljuje titulu "Sampion Srbije"
- psima, koji u dva dana osvoje dva CAC
(na specijalki i na CACIB Jagodina 29.03.2008.)
- psima, koji su sampioni svoje zemlje, a
osvoje CAC u razredu sampiona na specijlaki

KLUB RUSKIH RASA dodeljuje titule:
- Najlepsa beba
- Najlepse stene
- Mladi klupski prvak i Mlada klupska prvakinja (Prvak razreda mladih)
- CAC i R.CAC u razredima: intermedia, zrelih, šampiona, veterana
- Klupski prvak i Klupska prvakinja (CAC / Prvak rase)
- Najbolja odgajivacka grupa
- Najbolji odgajivacki par
- Najbolji veteran
- Najbolji/lja na testu karaktera

PROGRAM IZLOZBE :

Uvodjenje pasa - 7.00 do 9.00
Otvaranje izlozbe - 9.30
Ocenjivanje pasa - 10.00
Test karaktera - 14.00
Dodela nagrada i proglasenje pobednika (Best-in-Show) - 15.00

Test karaktera. Test ce biti sproveden od strane vrhunskih dresera i sudija za rad sluzbenih pasa. Test je dobrovoljan i ne utice na ocenu psa na specijalki. Test ce biti odrzan po zavrsetku ocenjivanja pasa u posebnom ringu.

Merenje pasa. Na izlozbi ce biti obavljeno merenje pasa od strane saradnika veterenarskog fakulteta iz Beograda. Merenje je dobrovoljno i ne utice na ocenu psa. Merenje pasa ce biti obavljeno u posebnom ringu u toku izlozbe (od 11.00 do 14.00)

Sponzor specijalke - "PURINA" dodeljuje hranu i opremu za pse.

RAZREDI PASA:

1. Razred bebi (3-6 meseci)
2. Razred stenaca (6-9 meseci)
3. Razred mladih (9-18 meseci)
4. Razred intermedia (15-24 meseci)
5. Razred zrelih (preko 18 meseci)
6. Razred radnih (preko 15 meseci uz potvrdu o polozenim ispitima)
7. Razred sampiona (preko 15 meseci uz potvrdu o sampionatu)
8. Razred veterana (od 7 godina)
9. Parovi (dva psa razlicitog pola iste pasmine i varijeteta koji su vlasnistvo istog vlasnika)
10. Odgajivacke grupe (najmanje tri psa iz istog legla ili pet i vise pasa od iste majke, prijavu podnosi odgajivac)

PRAVILA ODRZAVANJA BEST - IN - SOU
VI Specijalizovane izlozbe Kluba ruskih rasa

Best-in-Show ce biti odrzan na kraju izlozbe. Na Best-in-Show ucestvuju svi prvaci po razredima u sve tri pasmine. Nagradjivanje pobednika takodje se vrsi iskljucivo na Best-in-Show.

PRIJAVA ZA PSA:

Krajni rok za prijavu: 20.03.2008 (postanski zig) i 25.03.2008 - fax, e-mail ili licno
Cena prijavljivanja:
- za izlagace iz Srbije : 1200 din prvi pas, 1000 din drugi pas
- za clanove kluba : 1000 din (priloziti kopiju uplatnice o izmirenoj clanarini za 2008.)
- za strane izlagace : 25 eura

Za upis u razred odgajivackih parova i grupa prijava je besplatna i podnosi se u kancelariji na dan izlozbe do 12 sati.

Popunjenu prijavu, fotokopiju rodovnika, kopije o sampionatu (za upisivanje u razred sampiona) ili o polozenom radnom ispitu (za razred radnih), kao i kopiju ulpatnice slati na adresu BKD: Alekse Nenadovica 19/21, 11000 Beograd sa oznakom "Za specijalku Kluba ruskih rasa"
Iznos uplatiti na ziro-racun BKD: 180-0185720101000-02 poziv na broj 75 000

Tel. i fax za informacije: 011/ 243-64-33 (BKD), 011/ 8467-211, 3940-997 (Klub ruskih rasa)
e-mail : klub_ko_sao@ptt.yu
Inform: http://www.geocities.com/klub_ruskih_rasa

Napomena: Psi koji ne poseduju potvrdu o vazecoj vakcinaciji protiv besnila nece biti pusteni u izlozbeni prostor. Agresivni psi moraju nositi zastitnu korpu. Za stetu koju nacini pas odgovornost snosi vlasnik.
Zalbe se podnose komisiji za zalbe odmah po ocenjivanju psa i to samo ako pas negativno ocenjen ili je ucinjena formalna greska od strane sudije. Svaki izlagac koji u bilo kom vidu ispolji nezadovoljstvo na izrecenu ocenu sudije na nedolican nacin, odmah ce se kazniti zabranom ucesca na kinoloskim manifestacijama u periodu od dve do pet godina.

OTKAZIVANJE IZLOZBE:

Ako izlozba usled vise sile ne bude mogla da bude odrzana, organizator je ovlascen da eventuelne nastale troskove pokrije od sredstava uplacenih na ime prijava.

_________________

KLUB RUSKIH RASA
 
Od ove izlozbe, Klub Ruski Rasa ce upisivati preporuku za parenje u na to predvidjeno mesto u rodovniku.
Za rasu crni terijer neophodno je:
-da je pas ocenjen ocenom odlican na Specijalci
-da ima certifikat o snimljenim kukovima i laktovima-free (original na uvid, kopija klubu)
-i da je odlicno ocenjen na testu karaktera

Ovo je korak Kluba Ruskih Rasa ka suzbijanju neodgovornog uzgoja:razz:
 
Od ove izlozbe, Klub Ruski Rasa ce upisivati preporuku za parenje u na to predvidjeno mesto u rodovniku.
Za rasu crni terijer neophodno je:
-da je pas ocenjen ocenom odlican na Specijalci
-da ima certifikat o snimljenim kukovima i laktovima-free (original na uvid, kopija klubu)
-i da je odlicno ocenjen na testu karaktera

Ovo je korak Kluba Ruskih Rasa ka suzbijanju neodgovornog uzgoja:razz:

Bravo za vas klub!!
Jos kad bi i ostali klubovi to uveli! Pa da se vidi ko je odgajivac a ko "odgajivac"!:)
 
he he moj pas je kavkazac

Ksenija02 jesi li prijavila svog kavkazca za Specijalku?


Bravo za vas klub!!
Jos kad bi i ostali klubovi to uveli! Pa da se vidi ko je odgajivac a ko "odgajivac"!

Hvala! Podrska nam mnogo znaci:D

Pravilni pomaci kad-tad moraju dovesti do rezultata. Mi u Klubu jako verujemo u ono sto radimo, sad, pitanje je vremena kada ce to i ostali shvatiti-prihvatiti:P

Izvolite doci na izlozbu, kao ucesnici ili kao posmatraci!
 
Bila sam juce u Jagodini na izlozbi pasa. Isla sam sa uzgajivacima iz Bg-a koje sam upoznala na kinoloskom predavanju. Moram da kazem da je atmosfera bila FANTASTICNA,bilo je suncano,svi su bili raspolozeni,ali je organizacija bla uzasna. Na kraju kad se birao best in show, psi su trcali u krug po ringu oko pehara,to se nije znalo ko pije a ko placa. Zamislite,izgledalo je ko stampedo,jedan covek seta civavu,koja se ukopala od straha kad je prosla doga i pocela da kaki na sred ringa!!! Da ne spominjem da se organizator napio,al to sad nije bitno. Ja sam hendlovala bisona u razredu beba,koji je prosao i dalje jer je bio prvi u grupi 9 fci grupe i brinula sam se o berzoju,videcete na slikama,bila je jedna zenka. nije bila u nekoj kondiciji,ali sta sad,bila je jedina svoje rase. Od tad sam se zaljubila u hrtove,stvarno su fantasticni.
Imam i slike ali nisu bas najbolje,tako da bolje idite na www.izlozbapasa.com dobre su slike. best in show jw bio epanjol breton Bilo je puno rusa,italijana nekoliko...
Eto toliko o tome...
I jos jedna stvar,na ovom sajtu sto sam dala pie da organizatori nisu dali pehare pobednicima 9 fci grupe,e pa da se zna da to nije tacno,dobili su pehare,samo sa zakasnjenjem od pola sata.
 
Iskreno nista neznam sto se tice izlozba!:-( Pa ako neko moze da mi kaze kada je neka izlozba za Skotske ovcare i da li mi je pametno da sada pocinjem jer moj mali Leo ima tri meseca!:confused::confused::confused:Ja bih ipak krenula sa nekih sest meseci da ga vodim na izlozbe.
 
Tek sa 9 meseci pas ulazi u razred mladih gde moze dobiti pravu ocenu. Mozes ga voditi ranije u bebi razred ( 6-9m ), tu su ocene samo opisne (VP , P) ali se pas navikava na atmosferu izlozbe i sudija ti moze skrenuti paznju na cemu se treba poraditi sa psom.
Inace mozes ga prijaviti na bilo koju izlozbu pasa svih rasa, bar njih kod nas ima i vise nego sto bi trebalo.
Za izlozbu pas mora biti vakcinisan protiv besnila.
 
Lepo vreme, kvalitetni psi i dobra organizacija ucinili su VI Specijalizovanu izlozbu kluba Ruskih rasa fantasticnom a strogo sudjenje experta g-dje Irine Swec prodrmalo malo srpske izlagace-neka i treba vala!!! :)





 
bas me nesto interesuje da li ce ko od vas doci u Nis na izlozbu, posto planiram da prijavim Baju, pa bi to bio i fin nacin da upoznam mnoge od vas koji mi se preko postova cine kao jako ok likovi
 
Gde nestade sarplaninac ili se meni samo pricinjavalo?

Dobra zurka bila a?:tongue::tongue::tongue::tongue:
Sta haluciniras!!!!!:shock:
Aj civavu negde da si zaturio ali sharka!!!!!!!!To ne mogu da shvatim!!!!:dontunderstand:
Pazi ja znam da si jos mlad i lud i da volis sve sto vole mladi ali reci cu ti zato sto si mi simpatican!!!!!Mani se toga decko i uozbilji se!!!!!!!:rtfm:
Brinem se za tebe!!!!!!!!:think:
Pa tu je de je i bio!!!!!!
 
Au bre izgleda da mi nije ucitao sliku pa sam se skroz zbunio sta sad bi mislice ljudi da lazem da sam video sarplaninca a u stvari i lazem. A zar nisu ti kavkaski beli nisam znao da ih ima i u ovoj varijanti?
 
Lepo vreme, kvalitetni psi i dobra organizacija ucinili su VI Specijalizovanu izlozbu kluba Ruskih rasa fantasticnom a strogo sudjenje experta g-dje Irine Swec prodrmalo malo srpske izlagace-neka i treba vala!!!

Salezem se Nadalinaaa sa tobom:P

Sto se sudjenja tice, umesto reci "strogo" pre bih upotrebila "normalno":roll: Domace izlozbe su veoma opustile izlagace, navikle ih samo na petice i nagrade...Mozda nije bilo prijatno sto je ocenjivanje bilo javno, tj. svako je mogo da cuje ocensku listu i krajnju ocenu preko razglasa.
Lako se zaboravi da je za izlozbu prvo potreban anatomski kvalitetan pas, zatim za izlozbu pripremljen pas i njegovo adekvatno predstavljanje .

Nadam se da ih je ocenjivanje samo motivisalo da se za sledecu Specijalku bolje pripreme:razz:

4f5704476be6.jpg


Izbor za BOB u rasi crni terijer, YANVARSKAYA NOCH S Zolotogo Grada, KARABAS BARABAS iz Chigasovo, OCHI CHERNIYE iz Chigasovo


7659819.jpg


Mlada klupska pobednica, BOB i R.BIS izlozbe

7664512.jpg


Mladi Klupski pobednik KALIOSTRO iz Chigasovo

7664514.jpg


Klupska pobednica OCHY Cherniye

7664513.jpg


Klupski pobednik KARABAS BARABAS, inace Svetski prvak iz 2006. Poznanj-Poljska u konkurenciji od 218 pasa
 

Back
Top