Muškarci plaćaju...

strelica00

Početnik
Poruka
18
Zajedno smo sest meseci, nemam para za letovanje (to on ne zna, jer platu imam ali ubise me krediti!!!). Sad nasla ja varijantu tipa idemo kod prijatelja na more. Pita mene prijateljica zasto ne idete sami, ja objasnim zbog love, a ona meni: Zar ne mislis da je logicno da on plati celokupno letovanje, ipak je on muškarac, od muškarca se očekuje da plaća... itd... sve nesto u tom fazonu da bi na kraju zavrsila: Ti jednostavno ne cenis sebe! Ja stavrno mislim da je logicno da svako plati svoj aranžman (ipak svako od nas zivi od svoje plate), naravno on uvek plaća izlaske i sl. Mislim da bi bez problema platio i letovanje kada bi ja to zelela ili on znao da mi je problem, nego pitanje je drugo: Šta je za vas normalno da muškarac plaća? Ili šta bi ste dozvolile a šta ne?
 
Izvini, molim te, ali ako se mi zene borimo za ravnopravnost i zelimo da budemo rame uz rame sa muskarcima na svim nivoima , onda draga moja moramo da imamo pare za letovanje. Ta tvoja drugarica mi zvuci kao sponzorusa, naprotiv cenis sebe time sto imas svoju kintu za letovanje, jer te niko ne drzi u saci.
 
Kao prvo, mislim da niste dovoljno dugo zajedno da bi ti platio letovanje. To se obicno radi u duzim, stabilnijim vezama.
Kao drugo, nasi su se balkanski muskarci emancipaovali u meri koja ima odgovara. Mislim da ih je sad vec jako malo koji insistiraju da svaki put plate pice, a kamoli da puknu silnu lovu da vode devojku na letovanje.
Ja sam pri svakom izlasku vadila novcanik, pa ako dozvoli - platim. Mislim da je tako normalno. Ako bas svaki put insistira da plati onda mu se povremeno oduzim vecerom, i naglasim da ja castim. A more??? Lose bih se osecala da mi neko plati. To je individualno, ali ja bih se osecala bas jadno. Bez uvrede..
 
baki 75:
Izvini, molim te, ali ako se mi zene borimo za ravnopravnost i zelimo da budemo rame uz rame sa muskarcima na svim nivoima , onda draga moja moramo da imamo pare za letovanje. Ta tvoja drugarica mi zvuci kao sponzorusa, naprotiv cenis sebe time sto imas svoju kintu za letovanje, jer te niko ne drzi u saci.

to je to...
 
gudajoka:
Kao drugo, nasi su se balkanski muskarci emancipaovali u meri koja ima odgovara. Mislim da ih je sad vec jako malo koji insistiraju da svaki put plate pice, a kamoli da puknu silnu lovu da vode devojku na letovanje.
Ja sam pri svakom izlasku vadila novcanik, pa ako dozvoli - platim. Mislim da je tako normalno. Ako bas svaki put insistira da plati onda mu se povremeno oduzim vecerom, i naglasim da ja castim.
Mushkarci su se emancipovali pa ne placaju pice? :lol: Kakav obrt!
 
gudajoka:
Kao prvo, mislim da niste dovoljno dugo zajedno da bi ti platio letovanje. To se obicno radi u duzim, stabilnijim vezama.
Kao drugo, nasi su se balkanski muskarci emancipaovali u meri koja ima odgovara. Mislim da ih je sad vec jako malo koji insistiraju da svaki put plate pice, a kamoli da puknu silnu lovu da vode devojku na letovanje.
Ja sam pri svakom izlasku vadila novcanik, pa ako dozvoli - platim. Mislim da je tako normalno. Ako bas svaki put insistira da plati onda mu se povremeno oduzim vecerom, i naglasim da ja castim. A more??? Lose bih se osecala da mi neko plati. To je individualno, ali ja bih se osecala bas jadno. Bez uvrede..

jao sto si ti finaaaaa :D
 
Ti ocito jos nisi u vezi u kojoj bi bilo normalno da ti muskarac plati ljetovanje...
Zato sto nemas novca, a ne zato sto je muskarac...
Iliti, u kojoj je normalno da ti njemu platis ljetovanje, ako on nema novac, a ti ga imas...
So, idite u kucu tih prijatelja!
 
Оvaj... ovo će biti naše treće letovanje koje je on platio - svaki put isto: Idemo na more, pita - reko išla bih al' nemam su čim, pošto pare trošim ko sumanuta... I tako... :oops:

Al' ja sam kupila gomilu stvari i za njega i za sebe tim parama koje više nemam - jel se to računa?
 
Ne znam zasto bi se podrazumevalo da muskarci sve placaju? Mislim da je baki75 sve lepo rekla. To jest, ako zelis da budes samostalna i ravnopravna. A ako ne zelis - pusti ga da plati.
Mnogim muskarcima je prihvatljivo da sve placaju . Licno volim da placam svoj deo svega, ali nisam toliko ponosna/tvrdoglava da po svaku cenu insistiram, cak i kada nemam love. Pogotovo kada sam sa muskarcem koji npr. zaradjuje pet ili deset puta vise nego ja...
Ne znam, zavisi od slucaja... uvek se nadje neka ravnoteza.
 
zar je toliko bitno ko placa letovanje? zasto on ne bi platio za oboje ako on ima vise ove godine i zeli da plati? ko ne zeli da plati za onog drugog, nebitno da li je musko ili zensko, to ce jasno da stavi do znanja. ko se ponudi da plati, valjda zna sta radi. sta ako je razlika u platama velika? on ce na azurnu obalu a ona na obliznje jezero i tako sve dok ona ne pocne da zaradjuje kao on? sta ako se to nikada ne desi? nikada neces otici sa njim ili ces insistirati da kampujete na srebrnom jezeru jer ti nemas para za nesto drugo?
nije u redu jedino traziti da ti neko plati letovanje
 
strelica00:
Zajedno smo sest meseci, nemam para za letovanje (to on ne zna, jer platu imam ali ubise me krediti!!!). Sad nasla ja varijantu tipa idemo kod prijatelja na more. Pita mene prijateljica zasto ne idete sami, ja objasnim zbog love, a ona meni: Zar ne mislis da je logicno da on plati celokupno letovanje, ipak je on muškarac, od muškarca se očekuje da plaća... itd... sve nesto u tom fazonu da bi na kraju zavrsila: Ti jednostavno ne cenis sebe! Ja stavrno mislim da je logicno da svako plati svoj aranžman (ipak svako od nas zivi od svoje plate), naravno on uvek plaća izlaske i sl. Mislim da bi bez problema platio i letovanje kada bi ja to zelela ili on znao da mi je problem, nego pitanje je drugo: Šta je za vas normalno da muškarac plaća? Ili šta bi ste dozvolile a šta ne?

ja ne bi isla ako ne bi imala para
jer nije fer prema njemu da ga koristis tako
 
ja ne bih devojci platio more niti da plaćam stalno piće.Pre obrnuto.......šalim se.
Jednostavno, volim žene koje žele da budu žene. Ostale i ne zapažam. To je verovatno i razlog što ne finansiram vezu. Nikad.

A da se vratim na temu.............mnogo ste kratko da ti dečko plaća.
 

Back
Top