POŽELJNA DEVOJKA

Zmaj_Svevlad

Zainteresovan član
Poruka
360
Šta je to "poželjna devojka"? Da li je ona fizički lepa, pametna, "poštena", vredna, ili sve od nabrojanog, što je vrlo malo moguće. U svakom slučaju žene su lepši pol i sačinjene su za muški pogled. One su oble, meke, nežne, što kod muškarca u podsvesti verovatno simboliše dojku njegove majke, koja ga je stavila na grudi dok je još bio strašno uplašen svetom koji se pojavio pred njegovim očima. Dakle, sam pogled na ženske obline, u muškarcu budi prijatna osećanja. Prema tome, žena MORA DA BUDE LEPA, jer muškarac doživljava ženu vizuelno, pošto on nema dublje razvijena čula, i ne sme da ih ima, jer bi porodica bila ugrožena njegovim saosećanjem prema potencijalnom neprijatelju. Stoga su obično mirotvorci žene i homoseksualci, odnosno muškarci s dominantnijim ženskim psihičkim faktorom u sebi. Žena NE MORA DA BUDE PAMETNA, jer joj je moć uma zamenjena većom moći intuicije. Žena želi zbog svoje radoznalosti i želje za promenom, koja predvodi ljudsku evoluciju, da uđe u svet muškarca, u svet nauke, tehnike i umetnosti. No, ona se na tom polju, sasvim opravdano, pokazuje slabom. Njen najveći domašaj je organizatorska sposobnost, menadžerstvo. Žena NE MORA DA BUDE POŠTENA (u seksualnom smislu), jer to i nije po svojoj prirodi, kao ni čovek. Naravno, postoje žene kojima vaspitanje psihički sprečava "varanje", ali za one drugačije žene bitno je samo dobro sakriti ljubavnika. Nju nagon tera da proba i drugog mužjaka, čime potsvesno, intuitivno, traži rađanje boljeg potomstva. Stoga su žene vrlo lake na srcu, brzo se zaljube, ali isto tako i odljube. Onaj muškarac koji sledi potpuno zasenjuje prethodnika, posebno ako je u svemu, po njenoj proceni, bolji od njega. ŽENA MORA DA BUDE VREDNA, jer na njenim rukama stoji vaspitanje deteta, koje će jednog dana da postane čovek.

Ono što je bitno za pravog muškarca, kada je već odabrao onu "poželjnu", je da ne bude suviše grub prema njoj, pošto svojom grubošću može da poremeti svoj "trijumf" pri osvajanju te žene. Jer, kako kaže Dučić:

"Ljudi ne znaju koliko žena često voli, i onda kad najmanje izgleda zaljubljena; i koliko često svirepo strada, i onda kad izgleda najvećma rasejana i dok sedeći pored kakvog drugog čoveka, izgleda kao mračni izdajnik. Žena se pretvara i laže, i kad ljubi i kad ne ljubi. (...) Ona se prva otruje otrovima koje je drugom iskuvala, i poseče nožima koje je sama izoštrila."

Kakva je za vas poželjna žena/devojka?
 
ONA MORA DA BUDE SAMO MOJA!
ONA MORA DA BUDE NEODOLJIVA
::::::::::::::::::::::::::::::::: NEZNA
::::::::::::::::::::::::::::::::: VREDNA
::::::::::::::::::::::::::::::::: LEPA
:::::::::::::::::::::::::::::::: SEXY
:::::::::::::::::::::::::::::::: SAMOSTALNA
::::::::::::::::::::::::::::::::: PAMETNA
::::::::::::::::::::::::::::::::: ????????????????????????????????????????????????????????????????????
TJ:ONA NE POSTOJI
 
Zmaj_Svevlad:
Žena NE MORA DA BUDE PAMETNA, jer joj je moć uma zamenjena većom moći intuicije.
Žena želi zbog svoje radoznalosti i želje za promenom, koja predvodi ljudsku evoluciju, da uđe u svet muškarca, u svet nauke, tehnike i umetnosti. No, ona se na tom polju, sasvim opravdano, pokazuje slabom. Njen najveći domašaj je organizatorska sposobnost, menadžerstvo.
Ženi nije moć uma zamenjena moći intuicije. :lol:
Intuicija je samo neosvešćen um.

Drugo, da li ti impliciraš da je svet muškarca svet nauke i svet umetnosti?
Ako da - bullshit. A još je gluplje tvrditi da se žena pokazuje slabom na polju nauke i umetnosti.

P.S. A što se menadžerstva tiče - well, to je ionako vrh u svakoj kompaniji. Vrh zarade, mislim. 8-)
 
CaLiMeRo:
Ženi nije moć uma zamenjena moći intuicije. :lol:
Intuicija je samo neosvešćen um.

Drugo, da li ti impliciraš da je svet muškarca svet nauke i svet umetnosti?
Ako da - bullshit. A još je gluplje tvrditi da se žena pokazuje slabom na polju nauke i umetnosti.

P.S. A što se menadžerstva tiče - well, to je ionako vrh u svakoj kompaniji. Vrh zarade, mislim. 8-)

Muškarci su pokazali svoju kreativnost, kako u nauci, tako i u umetnosti, i dan danas smo u tom daleko ispred žena. Naime, iako više žena završava visoke škole, one većinom nisu sposobne da pređu granicu dostignutog znanja, te da nam pruže uvid u nove spoznaje. To ne znači da je žena manje vredna od muškarca, nikako... jednostavno radi se o raspodeli uloga koja traje već desetinama hiljada godina, koja čak proizlazi iz psihofizičkih osobina muškarca i žene... Žena ima svoja polja u kojima je bolja od muškarca i tako treba i da ostane... svako mešanje u te uloge dovodi do konfuzije među polovima, do neurotskih poremećaja, te lošeg vaspitanja potomstva...
 
Izdvojila sam iz tvog posta ono što je tačno:
Zmaj_Svevlad:
Muškarci su pokazali svoju kreativnost, kako u nauci, tako i u umetnosti, i dan danas smo u tom daleko ispred žena...
... jednostavno radi se o raspodeli uloga koja traje već desetinama hiljada godina..
Dajmo ženama fore bar 200 godina, pa onda da pričamo. Ovako je, najblaže rečeno, bez smisla.:D

Zmaj_Svevlad:
Naime, iako više žena završava visoke škole, one većinom nisu sposobne da pređu granicu dostignutog znanja, te da nam pruže uvid u nove spoznaje...
Ovo što si napisao je jako glupo.
Pre svega stoji ono crveno boldovano gore, a sem toga, nauka danas je toliko iscepkana, i nema u njoj već neko vreme krupnih otkrića upravo zbog toga. Neophodna je sinteza disciplina i novi ugao gledanja. Tu se kriju nova, revolucionarna otkrića.

Drugačije je bilo baviti se naukom u 19. ili početkom 20. veka nego danas...
Da ne davim detaljima, to i nije tema.
 
Nije glupo što sam napisao, nego je istinito. Radi se o muškom analitičkom umu i ženskom neanalitičkom. Radi se o velikoj mentalnoj razlici pre svega. Žena je površna u svom znanju, ali disciplinovana i održava muški poredak. Nadalje metodi dolaženja do naučne spoznaje se menjaju kroz vekove, istina je, ali moraš da priznaš da u vreme matrijarhata je društvo bilo na veoma niskom kulturnom stepenu... Od kada je prema legendi Marduk ubio Tijamat, civilizacija je rođena... ne možeš poreći da sve što vidiš oko sebe je manje-više izgradio muškarac, te da se ženska nauka samo nadovezuje na mušku, koja ju je i stvorila... bilo bi glupo poricati takvu činjenicu... šta će da bude za 200 godina, mi ne znamo, ali znamo da je i genetski inženjering u rukama muškaraca, a to je jedini put do ubrzanja i preusmerenja evolucije... dakle, ako neko odluči da promeni sadašnje stanje stvari koje traje desetinama hiljada godina, opet će da koristi znanja do kojih je došao muški pol...
 
Mnogo je lepa prica kako je nastala Sredingerova jednacina....Cista intuicija...Zene i nauka extra, narocito dobre kao experimentatori, prakticnost nam je urodjena kao i paralelno razmisljanje...Nego svevlad jel su te to banovali?
 
Zmaj_Svevlad:
Radi se o muškom analitičkom umu i ženskom neanalitičkom.
Sorry, ali moj um je itekako analitički. :D I žena sam.
Ja ne poričem istoriju. I ne poričem trenutno stanje stvari.
Samo TVRDIM DA MUŠKARCI I ŽENE IMAJU ISTE MENTALNE SPOSOBNOSTI NEOPHODNE ZA VRHUNSKA OSTVARENJA I U UMETNOSTI I U NAUCI.
A ti suprotne zaključke izvodiš iz istorijskog stanja stvari. Ne ide ti baš logika, je li? :wink:

Profesionalne polne uloge su bile podeljene u vreme kada je fizička snaga bila presudna za opstanak. Danas to nije bitno. Uostalom, neću da gledam u ono što je bilo.
Gledam u budućnost.
Koju će, kada je nauka u pitanju, muškarci i žene zajedno da izgrade.
Nema valjanog razloga da bude drugačije.
 
Spock:
Mnogo je lepa prica kako je nastala Sredingerova jednacina....Cista intuicija...Zene i nauka extra, narocito dobre kao experimentatori, prakticnost nam je urodjena kao i paralelno razmisljanje...Nego svevlad jel su te to banovali?

Da, banovali su me, jer sam na vređanja odgovorio vređanjem, ali ne iz namere da vređam, nego da pokažem kako negativno upućene misli dejstvuju na one koji ih vole odašiljati... znam da imam izvitoperene teme za ovdašnji ukus i da svojim prisustvom nerviram mnoge, ali oni mene ne nerviraju... to znači da oni sami nisu nešto raščistili sa sobom... no, videćemo šta će biti dalje... ovo je ionako samo cyber prostor... ;-)
 
Zmaj_Svevlad:
Pedagogija, andragogija, poljoprivreda, organizacija... dakle, sve ono što je iskonski ženska preokupacija...
Nisu sva zanimanja od iskona, Svevlad. :D
Nuklearna fizika, na primer, nije. A tu su žene rame uz rame sa muškarcima doprinele u razvoju nauke.
I šta ćemo sa time?


P.S. Mene boli uvo da dokazujem ovo ili ono. Samo hoću MOGUĆNOST IZBORA DA RAZVIJA SVOJE POTENCIJALE datu svakom pojedincu, muškarcu i ženi, od društva u kome žive.
Pa ko hoće neka gaji jabuke, a ko hoće neka proučava stringove. Capiche?
 
CaLiMeRo:
Sorry, ali moj um je itekako analitički. :D I žena sam.
Ja ne poričem istoriju. I ne poričem trenutno stanje stvari.
Samo TVRDIM DA MUŠKARCI I ŽENE IMAJU ISTE MENTALNE SPOSOBNOSTI NEOPHODNE ZA VRHUNSKA OSTVARENJA I U UMETNOSTI I U NAUCI.
A ti suprotne zaključke izvodiš iz istorijskog stanja stvari. Ne ide ti baš logika, je li? :wink:

Profesionalne polne uloge su bile podeljene u vreme kada je fizička snaga bila presudna za opstanak. Danas to nije bitno. Uostalom, neću da gledam u ono što je bilo.
Gledam u budućnost.
Koju će, kada je nauka u pitanju, muškarci i žene zajedno da izgrade.
Nema valjanog razloga da bude drugačije.

Kako to "izvodim suprotne zaključke iz istorijskog stanja stvari"? Nisam razumeo šta si htela da kažeš. Inače, logika mi ide, muškarac sam. Potomak dobrih šahista.

To što ti tvrdiš da muškarci i žene imaju iste mentalne sposobnosti je samo tvoja tvrdnja, koju su metodološki vrlo loše odradili neki "liberalni" naučnici, koji su iz vlastitih psihičkih poriva krenuli da sve svode na "jednako", a to je smešno. Mi smo u globalu jednaki po pravima i dužnostima, ali nismo mentalno jednaki. Prvo, žene imaju u proseku manju zapreminu lobanje, a time i manje mozga. To ne znači da su one manje vredne ili "glupe". Merenje inteligencije je takođe izmislio muškarac, tako da mi o inteligenciji sudimo na osnovu vlastite inteligencije. Drugo, to što ti sebe smatraš pametnom, a verovatno si inteligentnija od većine žena i mnogih muškaraca, ne znači ništa. Odnosno, to znači da poseduješ muške sposobnosti, o čemu je lepo pisao genije Oto Vajninger.

Nadalje, tvoj pogled u budućnost je ispravan, ali bez istorije nema ni budućnosti. Kakav si ti analitičar ako ne želiš da poznaješ istoriju? Žene inače preziru istoriju i u tome je njihova slabost u prognoziranju. Ako ne znaš šta je bilo, kako ćeš znati šta će da bude? I drugo, nemoralno je zapostaviti ogromnu mušku ulogu u izgradnji civilizacije, kao i o omogućavanju ženama, kao slabijem polu, da se popnu na isti prag sa muškarcima, da se izjednače.
 
Zmaj_Svevlad:
Stoga su žene vrlo lake na srcu, brzo se zaljube, ali isto tako i odljube. Onaj muškarac koji sledi potpuno zasenjuje prethodnika, posebno ako je u svemu, po njenoj proceni, bolji od njega.
Niti se brzo i lako zaljubljuju, niti se tako odljubljuju.
Ako izuzmeno teenage godine.
Muškarac koji sledi (ma partner koji sledi, ovo važi za oba pola)
bi kod svake pametne osobe i trebalo da zaseni prethodnika,
jer sazrevanjem i sticanjem iskustava bolje procenjujemo
ono što nam odgovara.

Kakav nagon, kakvi bakrači. :D
 
Zmaj_Svevlad:
Kako to "izvodim suprotne zaključke iz istorijskog stanja stvari"? Nisam razumeo šta si htela da kažeš. Inače, logika mi ide, muškarac sam. Potomak dobrih šahista.

To što ti tvrdiš da muškarci i žene imaju iste mentalne sposobnosti je samo tvoja tvrdnja, koju su metodološki vrlo loše odradili neki "liberalni" naučnici, koji su iz vlastitih psihičkih poriva krenuli da sve svode na "jednako", a to je smešno. Mi smo u globalu jednaki po pravima i dužnostima, ali nismo mentalno jednaki. Prvo, žene imaju u proseku manju zapreminu lobanje, a time i manje mozga. To ne znači da su one manje vredne ili "glupe". Merenje inteligencije je takođe izmislio muškarac, tako da mi o inteligenciji sudimo na osnovu vlastite inteligencije. Drugo, to što ti sebe smatraš pametnom, a verovatno si inteligentnija od većine žena i mnogih muškaraca, ne znači ništa. Odnosno, to znači da poseduješ muške sposobnosti, o čemu je lepo pisao genije Oto Vajninger.

Nadalje, tvoj pogled u budućnost je ispravan, ali bez istorije nema ni budućnosti. Kakav si ti analitičar ako ne želiš da poznaješ istoriju? Žene inače preziru istoriju i u tome je njihova slabost u prognoziranju. Ako ne znaš šta je bilo, kako ćeš znati šta će da bude? I drugo, nemoralno je zapostaviti ogromnu mušku ulogu u izgradnji civilizacije, kao i o omogućavanju ženama, kao slabijem polu, da se popnu na isti prag sa muškarcima, da se izjednače.
Suprotne zaključke - mislila sam na zaključke o mentalnoj nejednakosti. Ti izvodiš zaključak o tome na osnovu istorije. To je nebuloza.

Ovo ostalo što si napisao neću da komentarišem. Nigde nisam napisala da se smatram (ili ne) pametnom, o zapremini lobanje takođe ne bih, budući da najveću imaju upravo retardirane osobe, a naročito nigde nisam rekla da bez istorije nema budućnosti, niti sam nipodaštavala istorijsku ulogu muškaraca.
Dakle, poštedi me implikacija o onome šta sam rekla i mislila da kažem.
Ako ne umeš da diskutuješ fer, ili ako nisi u stanju da razumeš pročitano (ne znam šta je po sredi, jer te ne poznajem) - dakle da se držiš onoga što JESAM napisala, pa da to komentarišeš, nemoj da trošiš moje vreme.
Ono je jako skupo.
 
Zmaj_Svevlad:
Muškarci su pokazali svoju kreativnost, kako u nauci, tako i u umetnosti, i dan danas smo u tom daleko ispred žena. Naime, iako više žena završava visoke škole, one većinom nisu sposobne da pređu granicu dostignutog znanja, te da nam pruže uvid u nove spoznaje. To ne znači da je žena manje vredna od muškarca, nikako... jednostavno radi se o raspodeli uloga koja traje već desetinama hiljada godina, koja čak proizlazi iz psihofizičkih osobina muškarca i žene... Žena ima svoja polja u kojima je bolja od muškarca i tako treba i da ostane... svako mešanje u te uloge dovodi do konfuzije među polovima, do neurotskih poremećaja, te lošeg vaspitanja potomstva...
khm... statistike u ny-u pokazuju da 64% studenata koji zavrshe studije su ZHENE.........
 
Ej, Svevlad, stvarno si naporan sa tim stavovima. Pročitala sam nekoliko stvari koje si napisao i nameće se utisak da ti želiš da isprovociraš ženski deo foruma stalnim provlačenjem ideje o tome kako su žene priglupe i kako su muškarci superiorni. Naravno, ti to kao poričeš tvrdnjom da su i žene superiorne u "nekim stvarima" - ali tu navodiš stvari koje zapravo mnogo manje imaju veze sa inteligencijom. A to je bez veze, i daću ti svoj primer da to i pokažem: meni inteligencija (pogotovo logičko matematičko razmišljanje, za njim lingvističko, pa dalje) JESTE najveći kvalitet, tj, nijedan drugi kvalitet mi nije na tolikom nivou i to priznajem bez ikakvih kompleksa. I sad, po tvom mišljenju, ja sam lezbejka, ili šta? E, nisam!!!!! Ne možeš toliko generalizovati stvari, ma koliko ti se to činilo zgodno.
 
CaLiMeRo:
Suprotne zaključke - mislila sam na zaključke o mentalnoj nejednakosti. Ti izvodiš zaključak o tome na osnovu istorije. To je nebuloza.

Ovo ostalo što si napisao neću da komentarišem. Nigde nisam napisala da se smatram (ili ne) pametnom, o zapremini lobanje takođe ne bih, budući da najveću imaju upravo retardirane osobe, a naročito nigde nisam rekla da bez istorije nema budućnosti, niti sam nipodaštavala istorijsku ulogu muškaraca.
Dakle, poštedi me implikacija o onome šta sam rekla i mislila da kažem.
Ako ne umeš da diskutuješ fer, ili ako nisi u stanju da razumeš pročitano (ne znam šta je po sredi, jer te ne poznajem) - dakle da se držiš onoga što JESAM napisala, pa da to komentarišeš, nemoj da trošiš moje vreme.
Ono je jako skupo.

Nemoj da se nerviraš. Žene nisu lepe kad su nervozne.

Što se tiče mentalnih razlika, o tome su pisale i mnoge žene-psiholozi. O tome su pisali najveći muški psiholozi, a ovo nije tema da ti nabrajam sve njih i njihova mišljenja. Nadam se da ti je to poznato, a ako nije mogu ti to objasniti na nekom drugom podforumu.

Nadalje, o odnosu zapremine lobanje i inteligenciji se raspravlja već desetinama godina, to ti je sigurno poznato. Na osnovu toga možemo da utvrdimo (i potvrdimo) koliko je sposoban bio australopitek, a koliko neandertalac. Stoga je ona tvoja primedba u vezi "retardiranih osoba" i veličine glave u najmanju ruku smešna, a u najveću pogrdna, odnosno šovinistička. Ako imaš problema s muškarcima, možeš o tome da pričaš samnom preko pp-a, možda mogu da ti pomognem...
 

Back
Top