detinjasti savremeni muskarac...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
nekad sam bila luckasta...smisljala razne vragolije da sve bude smesno i interesantno...u skoli bila omiljena kod decaka zbog ideja kako da napravimo neki cirkus...posle se promenila....valjda me neko ucutkao sta znam...postala sam "finkinja" kako me nazva moj novi dasa...Elem on pokusava da me zabavi na razne nacine...pravi neke gluposti na javnom mestu kao da je u "skrivenoj kameri" sto mene nekad izludjuje...On kaze da ne umem da se salim da je bas lepo kad se negde napravi neka zgoda da se ljudi malo zacude pa posle smeju...Uhhhh meni se cini da on time ni decu ne bi zasmejao...Inace je divan...ima dobre osobine i ako me neko pita zasto sam ga otkacila bilo bi necuveno reci da je bio pravo dete u telu odraslog coveka...ne znam kako da ga malo uozbiljim....ili da i ja otkacim pa nek nas lepo panduri pokupe jedan dan...i to me moze snaci...
 
ariela:
nekad sam bila luckasta...smisljala razne vragolije da sve bude smesno i interesantno...u skoli bila omiljena kod decaka zbog ideja kako da napravimo neki cirkus...posle se promenila....valjda me neko ucutkao sta znam...postala sam "finkinja" kako me nazva moj novi dasa...Elem on pokusava da me zabavi na razne nacine...pravi neke gluposti na javnom mestu kao da je u "skrivenoj kameri" sto mene nekad izludjuje...On kaze da ne umem da se salim da je bas lepo kad se negde napravi neka zgoda da se ljudi malo zacude pa posle smeju...Uhhhh meni se cini da on time ni decu ne bi zasmejao...Inace je divan...ima dobre osobine i ako me neko pita zasto sam ga otkacila bilo bi necuveno reci da je bio pravo dete u telu odraslog coveka...ne znam kako da ga malo uozbiljim....ili da i ja otkacim pa nek nas lepo panduri pokupe jedan dan...i to me moze snaci...

E, a šta je bilo sa Dlakavim?
Jel si i njega uozbiljila?
 
Cemu ova temu, da se pohvali kako imas novog dasu, ili treba da diskutujemo o necemu? ako treba da diskutujemo onda samo reci sta, a ako se savmo hvalis, onda ti zelim da potrajue...vecno, takvi su najbolji veruj mi, niti je iskvaren, niti ces imati problema sa njim, samo treba da se naviknes i da mu poklonis srce, a on ce znati da ga cuva ;)
 
jao, ariela, a kad si nasla tog novog dasu? pa nije valjda bas toliko strasno... a kao i da mi je st... ma sta ja pricam ovde uopste? e, ljudi, kako se smanjuje slika za avatar? hocu da stavim cvarke tu... jel znate kako se na engleskom kazu cvarci? imaju to... prodaju u barovima... kao, grickas dok pijes pivo... imam jednu kesicu... samo sto omi verovatno ne prave na isti nacin... joj, kako mi se jedu sad... pa da... bzvz... ja sam vise za kokosije meso... rizikujemo malo, pa nek' ide zivot...
ja znam ko je iron lord, ali to nikada necete cuti od mene!!!! osim da ima svoj deo kontejnera ovde... ha haha... ovo nije bilo bas smesno... dosadna tema skroz... nema ankete...
 
batka_mija:
jao, ariela, a kad si nasla tog novog dasu? pa nije valjda bas toliko strasno... a kao i da mi je st... ma sta ja pricam ovde uopste? e, ljudi, kako se smanjuje slika za avatar? hocu da stavim cvarke tu... jel znate kako se na engleskom kazu cvarci? imaju to... prodaju u barovima... kao, grickas dok pijes pivo... imam jednu kesicu... samo sto omi verovatno ne prave na isti nacin... joj, kako mi se jedu sad... pa da... bzvz... ja sam vise za kokosije meso... rizikujemo malo, pa nek' ide zivot...
ja znam ko je iron lord, ali to nikada necete cuti od mene!!!! osim da ima svoj deo kontejnera ovde... ha haha... ovo nije bilo bas smesno... dosadna tema skroz... nema ankete...


Mož se opkladiš da je tako!
:lol:
 
ariela:
nekad sam bila luckasta...smisljala razne vragolije da sve bude smesno i interesantno...u skoli bila omiljena kod decaka zbog ideja kako da napravimo neki cirkus...posle se promenila....valjda me neko ucutkao sta znam...postala sam "finkinja" kako me nazva moj novi dasa...Elem on pokusava da me zabavi na razne nacine...pravi neke gluposti na javnom mestu kao da je u "skrivenoj kameri" sto mene nekad izludjuje...On kaze da ne umem da se salim da je bas lepo kad se negde napravi neka zgoda da se ljudi malo zacude pa posle smeju...Uhhhh meni se cini da on time ni decu ne bi zasmejao...Inace je divan...ima dobre osobine i ako me neko pita zasto sam ga otkacila bilo bi necuveno reci da je bio pravo dete u telu odraslog coveka...ne znam kako da ga malo uozbiljim....ili da i ja otkacim pa nek nas lepo panduri pokupe jedan dan...i to me moze snaci...

Znaš kad nešto obećaš sebi... Kao ono pred Novu godinu kad smo pisali šta nećemo da ponovimo u staroj?
E pa jasam još kao dete obećala sebi da nikada neću prestati da se igram :D
Bila situacija, blesava - rešila ja da sam postala velika i potrpala barbike u kutiju, lutke u velike kese... ispraznila celu sobu, čak ni lego kockice nisam ostavila i sve šutnula na tavan... Bila još dete, stvarno dete s jednocifrenom godinom i ulazila u tu moju ,,sobu za igranje'' i duša me bolela - htela da im kažem da mi vrate igračke al' u isto vreme sam se inatila i rešila da održim reč, gotovo... velika sam :lol:
Pokupila neke knjige i u slobodno vreme čitala ih na terasi - baš mi bilo dosadno
I mlađa sestra je potpisala pakt - i ona je htela da bude velika, i ona je uzela nekog Petra Pana i sedela pored mene...
Lepše se raste pored sestre, istine brže putuju do tebe
- Čedo, jel da da nam je dosadno sad kad smo velike?
- Jeste dado, dosadno nam je...
- Ajde da se dogovorimo da onda više nikada ne budemo velike
- Ajde, reče s oooovoooliiikim kezom :D

Moj dečkić se igra samnom stalno, inprovizujemo neke igre s vremena na vreme, da'l asocijacija, pantomime, šah (joooj što volim da igram s njim šah) pa društvene igre tipa pantomime, remi, i tablić opičimo ponekad, jamb... Pa se skupi neka ekipa pa igramo u nešto i već se smejemo... Ma od svega pravimo igru, ručkova, večera, izlazaka...

Elem, hoću da ti kažem da savršeno razumem tog dečačića koji je nažalost imao tu nesreću da naleti na tebe tako ozbiljnu i veliku :lol:
 
Често људи прецењују детињасто и незрело понашање као нешто слатко, симпатично, духовито, као праву ствар....
С друге стране свако одговорно и зрело понашање се омаловажава као нешто досадно, стерилно, стереотипно....

Ја лично не волим четрдесетогодишње тинејџере...не волим ''вечну децу''....мислим да су заостали у одређеном животном добу и да нису напредовали.
С друге стране, не значи да неко ко је одговоран и зрео не уме да буде духовит, симпатичан, да уме да се забавља и да се лудира понекад!

Мислим да то нема везе са годинама...
Ако неко заиста проживи своје детињство, тај ће сачувати тај дух у себи, значе када и где може да се '''откачи'', имаће разумевања за неке нове клинце...
Постоје и особе које никада нису биле деца! Знам их доста таквих! Е, они су ти који су остали (као и у детињству) досадни, пуни неразумевања за децу и за младалачке лудости.
 
Hellen:
Често људи прецењују детињасто и незрело понашање као нешто слатко, симпатично, духовито, као праву ствар....
С друге стране свако одговорно и зрело понашање се омаловажава као нешто досадно, стерилно, стереотипно....

Ја лично не волим четрдесетогодишње тинејџере...не волим ''вечну децу''....мислим да су заостали у одређеном животном добу и да нису напредовали.
С друге стране, не значи да неко ко је одговоран и зрео не уме да буде духовит, симпатичан, да уме да се забавља и да се лудира понекад!

Мислим да то нема везе са годинама...
Ако неко заиста проживи своје детињство, тај ће сачувати тај дух у себи, значе када и где може да се '''откачи'', имаће разумевања за неке нове клинце...
Постоје и особе које никада нису биле деца! Знам их доста таквих! Е, они су ти који су остали (као и у детињству) досадни, пуни неразумевања за децу и за младалачке лудости.

Misliš, misliš, misliš...
Opuštaš li se ti nekad draga Helen? :wink:

Ne možeš me ubediti da je opušten, duhovit tip - pomalo detinjast i blenav zaostao u razvoju; pre mislim da je razvoj zaostao pa su odgovorno i zrelo ponašanje u kakvo ljudi sabiju svoju prirodu, klečeći pred globalno prihvaćenim atakom na ličnosti u svrhu stvaranja bezličnosti, kapitala i jedne sive svrsishodne umesto i svesne mase, na žalost postale stereotip za savremenog muškarca.

Sve te nepisane norme ponašanja koje diktira savremeno društvo guši, stvarno guši istinu o nama samima. Misliš da su velika umetnička dela nastala zato što im je umetnost bila primarni cilj ili igrom i otkrivanjima?
Sve što je čovek do sada uspeo da stvori, celu evoluciju pokrenula je upravo igra, posmatranje i učestvovanje, danas je malo ko privilegovan na taj način.
Stvorila se jedna kolotečina u kojoj niko koga ona povuče u sebe ne napreduje. Ne razvija se, ne uči...

Priroda u nama nas, kao što je u ostalom i sa životinjama slučaj, od rođenja tera da se borimo za opstanak kako nas, tako i naše porodice. Tu nema dileme, odgovorni smo - naravno da smo odgovorni.
S obzirom na to da mi ipak nismo životinje (jel de) uslovljeni smo nekim drugim načinom borbe i nekim drugim odgovornostima koja neminovno u nama postoje bili mi detinjasti, nasmejani vedri ili ozbiljni, mrgudni i pitomi :wink:
 
Hellen:
Често људи прецењују детињасто и незрело понашање као нешто слатко, симпатично, духовито, као праву ствар....
С друге стране свако одговорно и зрело понашање се омаловажава као нешто досадно, стерилно, стереотипно....

Ја лично не волим четрдесетогодишње тинејџере...не волим ''вечну децу''....мислим да су заостали у одређеном животном добу и да нису напредовали.
С друге стране, не значи да неко ко је одговоран и зрео не уме да буде духовит, симпатичан, да уме да се забавља и да се лудира понекад!

Мислим да то нема везе са годинама...
Ако неко заиста проживи своје детињство, тај ће сачувати тај дух у себи, значе када и где може да се '''откачи'', имаће разумевања за неке нове клинце...
Постоје и особе које никада нису биле деца! Знам их доста таквих! Е, они су ти који су остали (као и у детињству) досадни, пуни неразумевања за децу и за младалачке лудости.

Zar ne pričasmo o tome šta je pozitivno kod dece i šta znači održati dete u sebi ?
Tu se nije uopšte pominjalo detinjarije i glupiranje, gugutanje, tepanje.....
 
peter_pan.jpg

I will never f.ucking grow up...Jel treba prevod?
 

Back
Top