Zvucna izolacija zbog komsijske česme

kaemsandra

Početnik
Poruka
26
Čitala sam prethodne odgovore na slicne postove, ali niko ne pominje buku koju proizvodi komsijska česma. Imamo slučaj da se zid sobe naslanja na komsijsko kupatilo u kojem su cevi ugrađene u zajednički zid.
šta činiti.
Da li je rešenje nova česma? Kupiću im ja samo da znam da ce to da reši problem.
Ili postaviti plutu na zid sobe?
Ili izgraditi novi zid sa ispunom od zvučno izolacionog (kojeg?) materijala? To mi je najlosija opcija jer mnogo smanjuje prostor.
Dajte mi neki savet!:dash:
 
Čitala sam prethodne odgovore na slicne postove, ali niko ne pominje buku koju proizvodi komsijska česma. Imamo slučaj da se zid sobe naslanja na komsijsko kupatilo u kojem su cevi ugrađene u zajednički zid.
šta činiti.
Da li je rešenje nova česma? Kupiću im ja samo da znam da ce to da reši problem.
Ili postaviti plutu na zid sobe?
Ili izgraditi novi zid sa ispunom od zvučno izolacionog (kojeg?) materijala? To mi je najlosija opcija jer mnogo smanjuje prostor.
Dajte mi neki savet!:dash:

Kako je uopste doslo do takvog rasporeda prostorija?

Nova slavina nece resiti problem.
Za zvucnu izolaciju nisam 100% siguran, zavisi od materijala i debljine u kojoj se nalazi.
 
To je ona jeftina slavina sa gumicama koje vibriraju i koja se jako čuje kao da nešto melje.

Kupi malo skuplju (Grohe, Unitas....) i ništa se ne čuje.

Druga varianta je, da se na ventilu ispred smanji protok vode i onda se malo manje čuje.

Zašto se tvoja slavina ne čuje a njegova se čuje na istij liniji.
Znači kriva je slavina.

Provereno
 
To je ona jeftina slavina sa gumicama koje vibriraju i koja se jako čuje kao da nešto melje.

Kupi malo skuplju (Grohe, Unitas....) i ništa se ne čuje.

Druga varianta je, da se na ventilu ispred smanji protok vode i onda se malo manje čuje.

Zašto se tvoja slavina ne čuje a njegova se čuje na istij liniji.
Znači kriva je slavina.

Provereno

Ако је то, то баш јако дрнда.
 
Pluta sasvim sigurno ne može da pomogne.
Najverovatnije da šuštanje zaista nastaje zbog same slavine.
Uzrok može biti ili nekvalitetna slavina ili veliki pritisak vode, ako su stanovi u prizemlju i objekat u nižem delu naselja. Ako je pritisak velik zaista pomaže prigušenje na ventilu.
Sve što sam pisao već je pomenuto ovde. Ne izmišljam toplu vodu, samo potvrđujem.
 
Čitala sam prethodne odgovore na slicne postove, ali niko ne pominje buku koju proizvodi komsijska česma. Imamo slučaj da se zid sobe naslanja na komsijsko kupatilo u kojem su cevi ugrađene u zajednički zid.
šta činiti.
Da li je rešenje nova česma? Kupiću im ja samo da znam da ce to da reši problem.
Ili postaviti plutu na zid sobe?
Ili izgraditi novi zid sa ispunom od zvučno izolacionog (kojeg?) materijala? To mi je najlosija opcija jer mnogo smanjuje prostor.
Dajte mi neki savet!:dash:

Zavisi šta pravi neprijatni zvuk.
Ako bruji i pišti - to je do česme.
Ako šušti - to je do cevi.

Ako je prvi slučaj, gumice ili nova česma će u potpunosti rešiti problem. Ali ako vibriraju metalne cevi u zidu - možeš da se seliš.
Eventualno možeš da prijaviš komšiju komunalnoj jer je verovatno izvodio neke nedozvoljene radove i razmeštaj po kući jer nije standardno da zajednički zid deli nečije kupatilo od tuđe spavaće sobe.

Ako si u BG od komunalne vajde nema, ali ako si u NS ili u Vojvodini, možda nešto i bude jer čujem da tamo rade svoj posao.
 
Ili izgraditi novi zid sa ispunom od zvučno izolacionog (kojeg?) materijala? To mi je najlosija opcija jer mnogo smanjuje prostor.

kamena vuna je jedno od resenja . mada se moze ispuniti i sundjerom. postoje i profilisani sundjeri koji najbolje apsorbuju zvuk .http://www.voiceover.rs/voice-over-...ustika-azmafon-piramidalni-sundjer-absorberi/

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

mada je tad problem ako dodje do curenja vode nece se primetiti
 
Ili izgraditi novi zid sa ispunom od zvučno izolacionog (kojeg?) materijala? To mi je najlosija opcija jer mnogo smanjuje prostor.

kamena vuna je jedno od resenja . mada se moze ispuniti i sundjerom. postoje i profilisani sundjeri koji najbolje apsorbuju zvuk .http://www.voiceover.rs/voice-over-...ustika-azmafon-piramidalni-sundjer-absorberi/

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

mada je tad problem ako dodje do curenja vode nece se primetiti

Najeftinije je da stavi malo vate u uši.
 
Čitala sam prethodne odgovore na slicne postove, ali niko ne pominje buku koju proizvodi komsijska česma. Imamo slučaj da se zid sobe naslanja na komsijsko kupatilo u kojem su cevi ugrađene u zajednički zid.
šta činiti.
Da li je rešenje nova česma? Kupiću im ja samo da znam da ce to da reši problem.
Ili postaviti plutu na zid sobe?
Ili izgraditi novi zid sa ispunom od zvučno izolacionog (kojeg?) materijala? To mi je najlosija opcija jer mnogo smanjuje prostor.
Dajte mi neki savet!:dash:

Хајде, за промену, да кренемо од почетка.
У каквим си односима са комшијама? Сматраш ли да су довољно разумни да можеш да им предочиш свој проблем и да видиш да ли су и колико вољни да се нађе решење?
Можеш ти да им купиш и нову чесму и да им дубиш на трепавицама, ако нисте комшије него случајни суседи, онда од те приче нема ништа.
Плута би изоловала звук из твоје просторије према споља, а не контра.
Ни зид са изолатором није неко решење, не због простора већ због тога што се тај "водоводни" зид наслања на темељ или серклаж а они сигурно нису одвојени од остатка објекта па се звук преноси и на друге делове стана само се највише чује на дотичном зиду.
Једино решење је да се уграде еластични спојеви или да се измени инсталација пластичним цевима које имају много мању резонантност. У сваком случају, то захтева врло доброг комшију који ће схватити и прихватити да буде решење проблема.
 
Хајде, за промену, да кренемо од почетка.
У каквим си односима са комшијама? Сматраш ли да су довољно разумни да можеш да им предочиш свој проблем и да видиш да ли су и колико вољни да се нађе решење?
Можеш ти да им купиш и нову чесму и да им дубиш на трепавицама, ако нисте комшије него случајни суседи, онда од те приче нема ништа.
Плута би изоловала звук из твоје просторије према споља, а не контра.
Ни зид са изолатором није неко решење, не због простора већ због тога што се тај "водоводни" зид наслања на темељ или серклаж а они сигурно нису одвојени од остатка објекта па се звук преноси и на друге делове стана само се највише чује на дотичном зиду.
Једино решење је да се уграде еластични спојеви или да се измени инсталација пластичним цевима које имају много мању резонантност. У сваком случају, то захтева врло доброг комшију који ће схватити и прихватити да буде решење проблема.

rupa na pravom mestu ispunjena pur penom bi mogla uciniti cuda
 
Evo mene opet. SA komsijama smo dobro i pristali su da im mi zamenimo cesmu ako je do cesme. sada me malo plase te vase druge dijagnoze da je do cevi. Ali , po odgovorima vidim da ipak moramo naci dobrog vodoinstalatera, od poverenja, i da cujemo sta ce on reci.
A sto se tice rasporeda, zivim u staroj zgradi iz 1938 i tu su svi prepravljali kako je kome odgovaralo. Tako da i mi na mestu kuhinje napravismo deciju sobu. I sad mojoj Cici smeta kad bake do nas u pola 7 ujutro krenu na umivanje. Sta reci, nije ona kriva, nisu one krive. Valjda cemo naci neko resenje. Da mi je 2000E pa da ponovo renoviram stan, napravila bih drugaciji raspored, ali sta je tu je.
Ako smislite jos nesto, javite!

Pozzzz
 
rupa na pravom mestu ispunjena pur penom bi mogla uciniti cuda
Koliko je debeo taj zid?
Sasasta je u pravu samo je pitanje može li se tako lako pronaći pravo mesto i izbušiti rupa. Verovatno su u kupatili pločice.
Zato bi bilo zanimljivo znati debljinu zida. U mojoj bi zgradi u takvom slučaju bilo lakše doći do cevi s moje strane jer su zidovi prema susednim stanovima tanki.
 
Evo mene opet. SA komsijama smo dobro i pristali su da im mi zamenimo cesmu ako je do cesme. sada me malo plase te vase druge dijagnoze da je do cevi. Ali , po odgovorima vidim da ipak moramo naci dobrog vodoinstalatera, od poverenja, i da cujemo sta ce on reci.
A sto se tice rasporeda, zivim u staroj zgradi iz 1938 i tu su svi prepravljali kako je kome odgovaralo. Tako da i mi na mestu kuhinje napravismo deciju sobu. I sad mojoj Cici smeta kad bake do nas u pola 7 ujutro krenu na umivanje. Sta reci, nije ona kriva, nisu one krive. Valjda cemo naci neko resenje. Da mi je 2000E pa da ponovo renoviram stan, napravila bih drugaciji raspored, ali sta je tu je.
Ako smislite jos nesto, javite!

Pozzzz

Ако сте добри са комшијама, онда је све остало лакше.
Кренули сте добрим путем у отклањању проблема, од мањег ка већим радовима, надајмо се да неће бити потребни баш велики радови.
У сваком случају, ако замена чесме не реши проблем, мораћете ангажовати некога да обави неопходне грађевинске и водоводне радове. Можете ми се обратити на пп у вези препоруке.
Све у свему, битно је да дара не пређе меру, проверите више варијанти, питајте на више места и решавајте проблем за стално а не за пар месеци па опет испочетка.
 
Evo mene opet. SA komsijama smo dobro i pristali su da im mi zamenimo cesmu ako je do cesme. sada me malo plase te vase druge dijagnoze da je do cevi. Ali , po odgovorima vidim da ipak moramo naci dobrog vodoinstalatera, od poverenja, i da cujemo sta ce on reci.
A sto se tice rasporeda, zivim u staroj zgradi iz 1938 i tu su svi prepravljali kako je kome odgovaralo. Tako da i mi na mestu kuhinje napravismo deciju sobu. I sad mojoj Cici smeta kad bake do nas u pola 7 ujutro krenu na umivanje. Sta reci, nije ona kriva, nisu one krive. Valjda cemo naci neko resenje. Da mi je 2000E pa da ponovo renoviram stan, napravila bih drugaciji raspored, ali sta je tu je.
Ako smislite jos nesto, javite!

Pozzzz

Prvo nađi iskusnog vodoinstalatera pa neka on na licu mjesta sve pogleda i da ocjenu.

A mjesto česme možeš komšijama kupiti i čepiće za uši. - jeftinije.
 
Koliko je debeo taj zid?
Sasasta je u pravu samo je pitanje može li se tako lako pronaći pravo mesto i izbušiti rupa. Verovatno su u kupatili pločice.
Zato bi bilo zanimljivo znati debljinu zida. U mojoj bi zgradi u takvom slučaju bilo lakše doći do cevi s moje strane jer su zidovi prema susednim stanovima tanki.

Moze da se pridje i sa nase strane jer su zidovi prilicno tanki. U jednoj sobi nam kroz uticnicu ulazi dim cigara iz susednog stana. Ali kakva je funkcija rupe i pur pene?
 
ako zvuk nastaje zbog vibracija cevi probusiti rupu koja ce doci blizu cevi , cevcicu od pur pene uvuci u rupu i izbaciti malo pur pene . ona ce okruziti i ucvrstiti cev , koja nece vise vibrirati.

moze se na nekoliko mesta ucvrstiti na taj nacin ( 3-4 , na oko 60-ak cm )

treba paziti da se ne ubaci previse pur pene jer izgleda da su zidovi ispod svakog kvaliteta , tako da je ipak potrebno neko iskustvo u radu sa pur penom , dovoljna je mala flasica .
 
Zidovi su od cigle. A to sa penom ne zvuci lose. Ali ja jos nista nisam uradila. ako imate preporuku za iskusnog vodoinstalatera javite mi nekako, mozda mail-om. Dva puta smo renovirali stare stanove i nikad nismo imali srece sa vodoinstalaterima. Hvala!
Ovde više nije dovoljno da bude dobar vodoinstalater.
Problem je složeniji i zaista ne znam kakvog bi majstora trebalo tražiti.
 
Nema tu zastiteo od zvuka kada je voda u pitanj,jedino da vam razdvoje cevi i napajanje ,a to dosta kosta,a ne bi to ni ur adili jer bi trebalo menjati i plan,a to je vec problem.Negi ti njega nagovori nekako da on proba da zameni virblu ili celu cesmu,ako nije nekim slucajem neko suzenje cevo kod njega u kupatilu,onda bi to trebalo izvaditi i ubaciti zdravo parce.Inace voda je veoma velik provodnik zvuka da nije moguce izolovati u ovom stanju.ja sam dugo xiveo u stanovima i sada sam u koloniji gde cesto necija cesma pisti ili struze ko motorna testera.Kada se zivi u stanu mora se navikacati na mnogo stvari.Nervoza i bes ne dovode do nicega,a pogotovo svadja nikako.Ko zna kad mozete zatrebati jedno drugom u bilo kakvoj pomoci.
 

Back
Top