• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Znakovi pored puta

Poruka
3.012
Izvozah sad neke puteve po Srbiji i Crnoj Gori i verovatno najgore iskustvo su oznake kuda treba ici pogotovo u zemlji Srbiji gde je oznaka za neku destinaciju tipicno samo na par metara od neke raskrsnice sto ostavlja takoreci nista vremena da se odluci gde skrenuti a i to ako je uopste ima ili je vidljiva.

Na ulazu na autoput Milos Veliki postoji parking (ne znam za sta ali ima rampa sto najverovatnije znaci da je parking samo za zaposlene ili se placa) ali nigde nema mesta gde covek moze da stane da se privremeno odmori. Jedino taj put je prilicno dobro oznacen znacima za izlaze unapred ali vrlo malo informacija o daljini do sledece destinacije - ako se uopste pojavi takav znak. I vrlo lose je uradjen sto se tice pregrade izmedju smerova - kad su vec potrosili toliko para mogli su i neko drvece da posade izmedju traka. Veci deo puta je neosvetljen i kad se vozi nocu neprijatna su svetla iz suprotnog smera. Ima znakova koji se ne vide dobro nocu cak i kad se osvetle - nije mi jasno sta je problem, ali neki znaci na kojima pise da ste na tom autoputi su necitljivi. Doduse, nisu bitni za voznju.

Duzinom celog puta nisam primetio ni jedno zaustavno mesto da se napravi pauza. Nema ni jedna pumpa. Samo put.

Neko ce reci: a navigacija? Oce to kad se ima internet....

jolemisa

Elita
Poruka
21.704
Izvozah sad neke puteve po Srbiji i Crnoj Gori i verovatno najgore iskustvo su oznake kuda treba ici pogotovo u zemlji Srbiji gde je oznaka za neku destinaciju tipicno samo na par metara od neke raskrsnice sto ostavlja takoreci nista vremena da se odluci gde skrenuti a i to ako je uopste ima ili je vidljiva.

Na ulazu na autoput Milos Veliki postoji parking (ne znam za sta ali ima rampa sto najverovatnije znaci da je parking samo za zaposlene ili se placa) ali nigde nema mesta gde covek moze da stane da se privremeno odmori. Jedino taj put je prilicno dobro oznacen znacima za izlaze unapred ali vrlo malo informacija o daljini do sledece destinacije - ako se uopste pojavi takav znak. I vrlo lose je uradjen sto se tice pregrade izmedju smerova - kad su vec potrosili toliko para mogli su i neko drvece da posade izmedju traka. Veci deo puta je neosvetljen i kad se vozi nocu neprijatna su svetla iz suprotnog smera. Ima znakova koji se ne vide dobro nocu cak i kad se osvetle - nije mi jasno sta je problem, ali neki znaci na kojima pise da ste na tom autoputi su necitljivi. Doduse, nisu bitni za voznju.

Duzinom celog puta nisam primetio ni jedno zaustavno mesto da se napravi pauza. Nema ni jedna pumpa. Samo put.

Ni navigacije nije uvek tacna.

jolemisa

Elita
Poruka
21.704
izlaz sa MV puta je ocajno oznacen, omasio sam izlaz i zaglavio na ostruznicu prateci Nis. Bar da su napisali Nis (preko ostruznice) - A Beograda ni od korova na oznakama.
Potpuno te razumem.Oni to prave znake za ljude koji zive tu u okolini,pa se lako snalazi,a ko dodje sa strane,ima da se navoza da bi nasao pravi smer..Za svaku sitnicu gledaju da kazne vozace.Za neke je potrebno i te kako,a ako neko promasi na takvom mestu i slucajno okrene u jednosmernoj ulici,a ne svojom greskom,bice kaznjen,a putevi propast,a znakovi jos gori,a za to niko ne odgovara.

Poruka
3.012
Potpuno te razumem.Oni to prave znake za ljude koji zive tu u okolini,pa se lako snalazi,a ko dodje sa strane,ima da se navoza da bi nasao pravi smer..Za svaku sitnicu gledaju da kazne vozace.Za neke je potrebno i te kako,a ako neko promasi na takvom mestu i slucajno okrene u jednosmernoj ulici,a ne svojom greskom,bice kaznjen,a putevi propast,a znakovi jos gori,a za to niko ne odgovara.

Upravo to.

Takodje upozorenje: malo posle izlazne naplatne rampe sa MV stoji patrola koja zaustavlja odredjene automobile. Posto sam primetio da su zaustavili samo one sportskije - izgleda da tu stoje i cekaju signal od naplatne kucice na temu ko je prekoracio brzinu.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
36.969
Upravo to.

Takodje upozorenje: malo posle izlazne naplatne rampe sa MV stoji patrola koja zaustavlja odredjene automobile. Posto sam primetio da su zaustavili samo one sportskije - izgleda da tu stoje i cekaju signal od naplatne kucice na temu ko je prekoracio brzinu.
Meri se vreme ulaska i izlaska i tako se odredjuje prosecna brzina, ako je preko 130 kaznjavaju.

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.033

Kompletna Egnatia Odos u smeru ka Igumenici ima 4 ili 5 ne baš reprezentativnih odmorišta i nijednu...dakle nijednu pumpu uz sam autoput a ima dužinu od 670km.
U drugom smeru koliko znam ima jednu pumpu i veliko odmorište sa TC-om (Olympus Plaza) praktično pred sam kraj puta i spajanja na A1. I ona ima isto 4-5 običnih loše održavanih odmorišta....uglavnom bez hlada.
Tako da još ima nade za nas da ne budemo najgori :lol:

Sa druge strane novoizgrađeni Ionia Odos ima isto toliko( 4-5) modernih odmorišta i nekoliko pumpi ali na dužinu od 196km

Dejan73

Iskusan
Poruka
5.294

Od naplattne rampe Obrenovac pa do isključena za Čačak postoji 4 odmoriša (parking sa toaletima) i jedna benzinska pumpa Gazprom. Prvo odmorište je na 22.km od naplatne rampe Obrenovac, drugo je na 47.km, treće na 60.km, četvrto na 71.km a Gazprom pumpa je na 90.kilometru od naplatne rampe Obrenovac, malo pre isključenja za Čačak.

Dejan73

Iskusan
Poruka
5.294
Kompletna Egnatia Odos u smeru ka Igumenici ima 4 ili 5 ne baš reprezentativnih odmorišta i nijednu...dakle nijednu pumpu uz sam autoput a ima dužinu od 670km.
Preciznosti radi, postoji jedna uz sam autoput. AVIN pumpa i Olympus plaza, nalazi se nekoliko kilometara od skretanja sa E75 na E90 prema Kozaniju i Veriji
1663570545329.png

Poruka
3.012
Od naplattne rampe Obrenovac pa do isključena za Čačak postoji 4 odmoriša (parking sa toaletima) i jedna benzinska pumpa Gazprom. Prvo odmorište je na 22.km od naplatne rampe Obrenovac, drugo je na 47.km, treće na 60.km, četvrto na 71.km a Gazprom pumpa je na 90.kilometru od naplatne rampe Obrenovac, malo pre isključenja za Čačak.
znaci u pravcu ka cacku ima servisa... to je dobro da se zna. kad sam isao prema cacku vozio sam po danu i nevremenu tako da nisam obracao paznju na to - nije mi trebalo, tako da nisam primetio.

na povratku prema bgd sam vozio nocu. na jednom mestu sam video parkirane kamione u mraku ali mi se ucinilo da to nije parking koji je deo autoputa. osim tunela putem je vecinom mrak

ZamaloNik

Zainteresovan član
Poruka
399
Generalno, ceo Balkan je problematican sa znakovima i obelezavanjem. Kao da se stedi na limovima, a znakovi su prilagodjavani lokalnom stanovnistvu. Koliko je samo dugo trebalo da se stavi znak za aerodrom iz pravca grada? Veoma cesto sam vidjao da se vozi u rikverc na autoputu da bi se ipak iskljucilo za aerodrom.
Znak za Nis posle Naisa decenijama nije postojao, nego iskljucenje za Sofiju, pa onda malo kasnije znak za Nis.
Ima toga jos, ali nema dovoljno mesta za sve promasaje sa oznacavanjem.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.