Zna neko dobar tutorijal za Cocoa framework za macOS?

Mislim, ono, tutoriali koje nalazim, su tutoriali za XCode, to mi ne treba posto nisam tolko glup da ne znam
tako da radim. Meni treba nesto bez IDE, dakle samo editor i kompajler, a toga nema. Na wikiju
sam nasao neke knjige, koja je zadnja izasla 2003. Toliko o tome.
Zasto mi treba? Pa hocu da radim u Rustu, a za to mi treba dublje znanje Cocoa framework-a,
od kliktanja po GUI-ju...
 
Ma jok, to je i dalje IDE, upalis XCode i za to ti ne treba tutorial. Ima tih knjiga iz 2002/2003, ali plasim se da je zastarelo...
Plasim se, da cu morati da kopam dal Apple cuva jos dokumentaciju...
Ja sam ovo i pretrazivao neke stare stranice,pokusacu sutr opat,ko zna mozda i naletim na nesto ste ce biti korisno.Opsirna je to stvar,a skoro sve se svogi na taj XCod.
 
Kad vec radim AMX, hajde da i GUI mu naucim...
Imam par starijih knjiga u papiru o celoj tehnologiji. Ali mislim da se mnogo sto sta tu promenilo u medjuvremenu pocev od osnovnog alata koji sada Swift, a biblioteke koliko su se promenile i ne znam, verovatno jesu puno za ovih 20-25tak godina koliko ova cela tehnologija postoji. Hteo sam da udjem u tu oblast ali sam odustao na vreme. Kad apple bude odlucio da radi sa ostalima kao sto je to bilo na pocetku, onda se mozda ponovo ukljucim dotle: bash the apple :)

ide slogan...
kupite apple sve je savreseno integrisano!
(i vi)
 
Poslednja izmena:
Imam par starijih knjiga u papiru o celoj tehnologiji. Ali mislim da se mnogo sto sta tu promenilo u medjuvremenu pocev od osnovnog alata koji sada Swift, a biblioteke koliko su se promenile i ne znam, verovatno puno za ovih 20-25tak godina koliko ova cela tehnologija postoji. Hteo sam da udjem u tu oblast ali sam odustao na vreme.
obj c je pain in the butt. Lepo su napravili Swift, i uklopili u XCode, tako da sad to i ne moras da znas. No Cocoa ti je kao kad
programiras winapi, zeznuto do bola. Sve je to na istu foru.
 
obj c je pain in the butt. Lepo su napravili Swift, i uklopili u XCode, tako da sad to i ne moras da znas. No Cocoa ti je kao kad
programiras winapi, zeznuto do bola. Sve je to na istu foru.
Ako se dobro secam cocoa je malo legacy, trebalo bi da ima onaj neki drugi gui sistem. Stvarno ne znam detalje, apple mi je van scopa interesovanja - recimo da smo u paralelnim univerzumima. Sporadicno pratim sta se desava, a vecinu naucim kad kolege pocnu da psuju nesto ali ne odustaju od koriscenja.
 
kad sam kod apple, krajnje je vreme da neko malo ponovo revolutionizuje trziste sa necim novim. Recimo neki laptopi na arm-u koji nisu ni apple (a o windowsu da ne pricamo) ni android. Neki tranzicioni linux mozda.
Imas Linux laptope na armu, ali ne znam kollko su korisni, jer ljudi uglavnom hoce Windows, dok im je Linux, ono, aj da ga imam...
 
Imas Linux laptope na armu, ali ne znam kollko su korisni, jer ljudi uglavnom hoce Windows, dok im je Linux, ono, aj da ga imam...

ono imam RPi koji je arm i linux ali mislim ipak nesto sa malo jacim performansama.

ne mogu da koristim glupav windows duze od onog sto mi zaista treba, utice mi na mozdane talase. :) a to sta ljudi hoce to mene generalno ne interesuje, slobodni su sta god zele da hoce. :)
 

Back
Top