Quantcast

Zna li neko u cemu je problem

Sizif

Buduća legenda
Poruka
35.481
Ne mora disk da se formatira pre Windows instalacije, pošto sama instalacija obavi taj deo... ali mora da bude prikačen i da se vidi kako treba. Ovo se dešava u nekim posebnim situacijama kada je disk prikačen na kontroler za koji Windows instalacija nema drajver (SCSI, RAID, itd) ali pošto je laptop u pitanju, to verovatno nije slučaj.

Možeš li da uđeš u BIOS i da vidiš da li se vidi disk tamo? Kod Acera bi trebalo da je to F2, pritisni odmah nakon uključivanja i drži pritisnuto dok ne otvori.

Metronomy

Elita
Poruka
17.511
To je, nažalost, gubljenje vremena, i 99% neće rešiti problem. Mora da proveri da li je disk ispravan i da li se vidi kako treba.
Znam, nego prvo mora da vidi da li BIOS vidi disk kao sto si mu napisao, ali moze da nema disk nego flesh koji bios vidi , ali stari win ne vidi.:) ili ako je neki od onih laptopova sa ugradjenim OSom na flashu, a on hoce da stavi windows...nema diska:)

Sizif

Buduća legenda
Poruka
35.481
Znam, nego prvo mora da vidi da li BIOS vidi disk kao sto si mu napisao, ali moze da nema disk nego flesh koji bios vidi , ali stari win ne vidi.:) ili ako je neki od onih laptopova sa ugradjenim OSom na flashu, a on hoce da stavi windows...nema diska:)
To je Acer Extensa 5230E, standardni SATA disk. Mada je CPU prilično slabašan, ne znam da li vredi stavljati SSD.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.