ZLOSTAVLJANJE

Da, ali mi razmisljamo kao zene kojima se nije desilo ni jedan put - kapiras? Ko zna kakva zena treba da budes da bi ipak nabola tipa koji mlati zene, i kako se onda tek osecas kada ti se desi prvi+drugi put...
 
Meni se zaista sviđa stav, vrlo je, kako bih rekla, "pravedan", nabijen emocijama i pun onog - ssmksh.....
Ali ne, nikada to ne bih rekla, jer ne mogu ni da zamislim kroz šta neke žene prolaze i ne, nikada se ne bih postavila kao "pametnija" pred njima, pa sve i da jesu budale koje su navikle da ih mlate.
Hani, da bi TRPELA batine, moraš da budeš naučena na to. Dakle, da bi razumela te žene nije dovoljno samo da se nađeš u njihovoj situaciji, već i da odrasteš kao one i da poseduješ njihove "stavove".
Zato mi se, ipak, više sviđa ovo što je muvalo napisala.
 
Tj., ma koliko bila sigurna u sebe i koliko spremna na "ekstremne poteze" kako bih izbegla neko mlaćenje sutra, nikako ne mogu da tvrdim da bih tako i odreagovala i da ne bih podlegla učenju od malena da je razvod sramota, da žena treba da trpi, i da sam sama negde pogrešila.
Recimo da je jedino realno što mogu da posavetujem - dobar prijatelj, ili psihijatar, na vreme.
 
Ja znam za jednu zenu, udala se ona i imala malo dete, i muz se nesto osilio, hoce on da je mlati. I krene on jednom da mlati zenu, to mu je vec bio drugi ili treci put, a zena u nekom lavoru imala vrelu vodu, i fljus onu vrelu vodu na nasilnika i visze mu nije palo na pamet da nasrne na zenu.
a ima jedan smesan slucaj. prijateljica moje mame, vracala se sa pijace, i vidi ona idu ciganin i ciganka zagrljeni njoj u susret. u jednom trenutku, kao grom iz vedra neba, poce ciganin da malti ciganku, krv samo lije. Ova zena ( prijateljica moje keve) nosila neki kupus u nekoj kao mrezi i kaze ona njemu:" covece ostavi zenu na miru!" on nista, ona njemu opet ponovi, on nista, a ona uzme onaj kupus i raspali ga posred face i ciganin padne u nesvest. I znate sta je ciganka na to rekla?! "Jaooooooo ***** sto mi ubi coveka!" :razz:
 
muvalo:
Da, ali mi razmisljamo kao zene kojima se nije desilo ni jedan put - kapiras? Ko zna kakva zena treba da budes da bi ipak nabola tipa koji mlati zene, i kako se onda tek osecas kada ti se desi prvi+drugi put...
meni se desilo...zato imam pravo da pisem kao neko ko zna o cemu se radi!
 
Ma ne treba trpeti skotove.
Na pocetku braka treba reci dokle su granice.
Ali niko na pocetku ne pomislja da ima takvih psihickih tortura da je to neverovatno.
Tek kad ostanes sama razmisljas sta me to snadje. :shock:
A ako pokusas da se vratis na temu(problem)kasno je.
"necemo vise o tome" ostanes kao retard.
Tacno je da deca pcinju da se ponasaju prema tebi kako se muz postavi.
ALI -Postoje psihijatri i prijatelji koji ti pomognu da sve dovedes u red.
Ne dam se.Ja mogu,ja hocu i samo ja.
U tom stanju vise ne postoji niko drugi.
A i podrska porodice je tu. :razz:
Ako zaboravimo ko smo zacas nas obrlate da i ne primetis od silnih obaveza i tricavih gluposti ko smo i sta smo.Ne damo se tako lako.
a018.gif
 
Divus:
Drage moje, koliko trenutno znate zena da su psihicki ili fizicki zlostavljane, kako su se one sa tim izborile (ako su se izborile), i da li ste vi doziveli ta ruzna iskustva od strane oca, decka, muza......... U zadnje vreme sam upoznala toliko zena koje trpe sve i svasta, svakakva maltretiranja i ponasaju se kao da je to najnormalnija stvar na svetu i mogu reci da sam sokirana!! :shock:
Na srecu ne znam..sto se tice fizickog maltretiranja, a pri samoj pomisli na tako nesto mi pripadne muka...:evil: :x
Psihicko maltretiranje je dosta prisutno...i to obostrano ->musko-zensko...
 
I ja se slazem sa Haninim stavom - jednom moze da se desi svakom! A na dalje... Treba spreciti pre nego leciti!

Cinjenica je da mnoge zene (i muskarci, ali cesce zene) sve i svasta trpe jos u vezama, znaci i sa momcima, a kamoli posle u braku. Na svasta se naviknu, svasta tolerisu, a sve to krene polako, postepeno, kao sto je neko gore i opisao, i jedno ide za drugim...

Zato ne treba ignorisati i opravdavati upozoravajuce znake ako se na vreme primete. Naravno da je extra tesko izvaditi se iz s*anja, kad se ima 2-3 dece, nista od para, imovine isl... Ali nije toliko tesko kad si jos svoja i imas moc izbora.

Ali i ja verujem da neki izbor uvek postoji. Pa makar i ono - srediti skota... Ako drugacije BAS ne moze.
 
mislim da se taj odnos ne mora odnositi samo na "partnera"! to moze biti bilo ko, ko vam je autoritet...tipa shef...roditelj???...tazbine, svekrve... drugarice... blago vama ako nemate nikog takvog, ali svako zlo ima i svoje dobro tako da nemam pojma sta sam rekla. sta da zivish u idealnim uslovima nije ni to normalno. mozda i ti nekom jedesh dushu a ni ne znas.
ma tesko je izvuci se iz mazohizma a zasto je to tako ni ne znam, sebi sam recimo najveci mucitelj i ne znam zasto. onda povremeno mucim i druge a i neko muci mene ali retko je ok, da ne mucim i da kad neko muci da pokusam da presecem to
 
U komsiluku je ziveo " ugledan" covek koji je svakih par meseci dovodio u kucu novu "zenu", uglavnom iz drugog mesta, bez porodice i sl. Prvih dana sve je bilo ok. a onda bi pocinjao pakao :x Dok je na poslu, zakljucavao je zenu u stanu,( na prozoru resetke), culi su se jauci, lupnjava i sl. Svi su se pravili ludi , komsiluk je "gledao svoja posla". Trajalo je to nekih desetak godina :x dok nije preko oglasa doveo devojku iz daleka, siroce:-( Ona jadna, kad je videla sta je snaslo, kupi vazu "Rumunsku" od jedno 5kg, stavi ispod kreveta, i kad je posle batina dasa zaspao raspali ga samo tako:-D
Da vam ne pricam kako je prosao, uglavnom ostao je ziv, al u zivotu vise nije povisio glas :-D a kamo li zamahnuo.
Najbitnija stvar koju zrtva zlostavljanja mora da shvati je: NEMA KRIVICE KOJA OPRAVDAVA ZLOSTAVLJANJE! I nije sramota biti zrtva vec nasilnik :!:
Isto tako sam ,mnogo puta videla nasilnike kako cvile i puze pred jacima od sebe.
Jer zlostavljaci su kukavice, cesto i sami zrtve:-? u proslosti.

Na zalost, zrtva uglavnom nema snage da se suprotstavi, cesto ni da zivi.
Dok je god zlostavljanje " stvar porodice"
 
ja se slazem sa lexom, muvalom i mahamajom.
zna se ko je nasilnik a ko zrtva. i ja stvarno ne volim kada se te stvari obrnu.
yebiiga, ljudi, ne mozemo mi da govorimo samo iz svoje perspektive i prizme svog iskustva i svojih osobina.
super, mi smo jake i svesne toga da imamo mogucnost izbora...ali neko drugi nije...
takav je zivot ziveo, tako je vaspitavan, naucen, formirale su se odredjene osobine koje nisu izgradile jaku licnost, vec slabu...a slabost iskreno zalim. sa druge strane, nasilje, agresivnost, beskrupuloznost osudjujem... nikako obrnuto.

i stvarno, ne zelim sad nikome da drzim pridiku, ali meni najsikrenije nije jasno kako koegzistira saosecanje prezentovano ovde i cinjenica da ljudi nisu pokusali da pomognu osobi koja je bukvalno zatocena u stanu, jer "nisu hteli da se mesaju"...
 
?:
znaci prema muzu se ponasaju kako.
Kao prema nekome ko je gost u kuci.
Iskuliraju ga.Tipa neka ga nije vazno on je samo tata pa ne zna nista."(ne dira nas)"
To je pocelo od dana kad sam odlucila da sam ja ipak neko i nesto.
Tako da mogu da odgovorim i osobi iznad.
U braku sam 26 god.I sada imam vremena da sedim za kompom.
Nisam vise niciji sluga.Svi su hvala Bogu zdravi i pravi pa nek se snalaze i ja radim pa mi niko ne postavlja,pegla,pere...Svi imaju ruke ,noge glavu...a ako im nesto treba nek izvole.
Nisu svi za kompom zli,pokvareni i td..
Ali mozes da se izboris da imas svoje slobodne trenutke nezavisne od porodice. 8-)
Ako mogu oni mogu i ja.Zasto ja ne bih mogla.Ako sam udata imam li rogove,jesam li retard,ili treba da pitam nekog za dozvolu kako da se ponasam.
Fizicko maltretiranje na srecu nisam imala ali psihicko...
E vidis bedaka posle tolikih pasivnih godina uspela sam da se izborim za moje JA.
d020.gif
 
Psihicko zlostsavljanje je po meni isto tako velik problem. Imam drugaricu, pocelo je od banalnih stvari, da na kraju ne vidja nikog od naseg drustva, a i kad nas udostoji svojom pojavom, jednom u svakih par meseci nema sta da prica, jer joj je njen "dragi" ceo svet, sedi i cuti i prozbori tek po koju. Postala je neka nova osoba, skrojena po njegovoj meri, a on je pred svima vredja, nipodostava...
 
Draga Karo+Lina. Iako imas slican nick kao ja na nekim torentima i sky, moram da reagujem na tvoj komentar. Da li si ikada pomislila da je njoj sada super i da je to jedini nacim da te odbije od nje i da nezna kako da te skine sa ... i da joj je lakse tako i da jos 100 stvari ida jedom prestanes da mislis samo na sebe?????
 
carolina 212:
He, he, he... Nisam u pitanju samo ja, nego nas 5, 6 drugarica. Ako joj je tako lepo, sto ..., bas sam sebicna i egoisticna ja. Nek joj je sa srecom
E,tako je vec bolje. Sigurno ce ti biti zahvalna ako jos 1 popricas o tome sa njom, ali sada malo drugacije.
Mogu ti reci da mi ovo prija, nisam ovo radi jos od poilitikinog zabavnika, mislim zeleo sam.
 
Жене које у браку добровољно трпе насиље (не само жене,, и мушкарци, али овде су тема жене)...вероватно су тако формиране...научене на ''негативну пажњу'' родитеља, па онда и слично понашање партнера доживљавају као знак љубави. Не мислим, наравно, да су све жртве насиља овог типа, али има их доста.

Знам неколико жена које са нескривеним поносом причају како им муж не да да мрдну нигде, како су ужаасно љубоморни чак и када се оне на улици јаве некој особи мушког пола...како им забрањују да се шминкају, да се дотерују....а све то причају са срећним сјајем у очима који значи ''видиш како он мене воли!!!'' Оне то схватају као доказ да је мужевима стало до њих, и неће да виде патологију у томе јер им је овако лепше.

Знам и за пример из комшилука (40 година су у браку) где муж углавном није код куће, хајца по кафанама са мушким друштвом, али када дође онда налема жену, а она сва срећна јер јој је ипак, на неки начин, поклонио пажњу, посветио јој време. Болесно звучи, али има тога доста.
Неки су у претходним постовима рекли да жене ''то воле''...али ствар је у томе да те особе не знају како изгледа љубав, и да оне и то мало негативне пажње коју добију доживљавају као доказ мужевљеве заинтересованости за њих.
То је већ обиман посао за тим психолога, психијатара и социјалних радника.
 

Back
Top