"Zlo činiti od zla braneći se, tu zločinstva nema nikakvog"Toma Fila o slučaju Žarka

Bez obzira sto nemam nista protiv Lausevica i mislim da mu je zivot definitivno unisten ovim,mislim da je prekoracio granicu nuzne odbrane.Svi bi se mi branili od napada,to je jednostavno instinkt za prezivljavanjem,ali ,brate,ispucati 15 metaka..nije mu to trebalo ali ni oni momcima sto izgubise zivot i to sve zbog gluposti.
 
Bez obzira sto nemam nista protiv Lausevica i mislim da mu je zivot definitivno unisten ovim,mislim da je prekoracio granicu nuzne odbrane.Svi bi se mi branili od napada,to je jednostavno instinkt za prezivljavanjem,ali ,brate,ispucati 15 metaka..nije mu to trebalo ali ni oni momcima sto izgubise zivot i to sve zbog gluposti.
Naravno da je prekoračio granicu nužne odbrane. Zato je i osuđen i odležao 4 godine u zatvoru.

S tim, koliko sam ja pratio slučaj, te metke nije ispalio tek tako nego kada je potegao pištolj nastalo je otimanje i u tom otimanju su ispaljeni ti hici. Koliko se sećam, bila je neka takva intepretacija događaja.
 
Bez obzira sto nemam nista protiv Lausevica i mislim da mu je zivot definitivno unisten ovim,mislim da je prekoracio granicu nuzne odbrane.Svi bi se mi branili od napada,to je jednostavno instinkt za prezivljavanjem,ali ,brate,ispucati 15 metaka..nije mu to trebalo ali ni oni momcima sto izgubise zivot i to sve zbog gluposti.

lako je reci kad sve prodje - mogao je ispaliti 3 metka

ali na licu mesta radi adrenalin , strah i pucas dok ima metaka.

zato mislim da je prag prelaska nuzne odbrane lose resen

cim pocnes da strahujes za svoj zivot mozak ne radi kao obicno

a nismo svi utrenirani specijalci pa da primenimo silu malo vecu od sile napada

mene kad neko napadne uzvracam najjace sto mogu , mada su to sve bile neke tucice 1-1

- - - - - - - - - -

a u vezi advokatovog besednistva

da li to znaci da zakoni ne vaze nego da treba vratiti oko za oko

ili da imas pravo ako neko plati dobrog advokata da te optuzi za nesto ,a ti posto nemas pare da platis advokata a vidis da ti cine zlo , imas pravo da napadnes advokata i branis se od zla.
 

Back
Top