Ziwot bez kompjutera...

Par puta mi je crkawao komp...i skontala sam da nzm sta bi radila da ga nemam...malo bi bilo dosadno...posto swakodnewno prowodim wise sati na facebook-u ili krstarici ili wec cemu...malo je teze zamisliti ziwot bez interneta...wasa misljena..?...kako bi uobicajan dan izgledao da ne mozete da se zawalite u stolicu i wisite na kompu...?..:) :) :)

Pa sad, mogao bih, ali ne bi bilo isto.Ne mogu da zamislim dan bez muzike, malo kuckanja po kompu, par igrica, ... A sto se tice interneta, pa...Nije mi bas glavna stvar na kompu.
 
Zasto bi razmisljao o tome :P
Naucno je dokazano, da ljudi najbrze intelektualno napreduju otkad su poceli da koriste kompjutere ;)

Mozda bi mi bilo ok da odjednom svi prestanu da koriste kompjutere, ali da samo ja prestanem da koristim, a ostali nastave, tada bi mi vec bilo trulo...
 
Joj, da nikad nije bilo kompa, sad bih bila 10 puta mudrija i načitanija.
Ovako, meh...

So, bez kompa bih definitivno više čitala knjiga i učila.

Slazem se skroz..
Kad sam bila klinka i nisam jos imala kompjuter, citala sam bas dosta, knjige sam obozavala i kad god sam kuci a nemam sta da radim, ja sam uzimala da citam.
Otkad imam komp, tacnije net, citam manje, sve nesto nemam vremena, ne mogu..
Isto vazi i za pisanje, za jos neke stvari koje me interesuju...
E zato sam pre neki dan obrisala prokleti fejs, na koji je odlazilo mnogo vremena, pa vec vidim promenu..
 
Ih, prava tema za mene u ovom trenutku, gde me samo nadje. (: Bash malopre mi crko glavni komp, spao sam na ovu prokletiju koja nema nishta osim Firefoxa. -.- No, realno gledano, kompjuter je jedno golemo sranje i zhivot bi mi verovatno bio mnogo bolji bez njega. Do sad bih svirao gitaru kao Satriani, mozhda i napisao po neshto, imao vremena da svaki dan izadjem i to bi bilo genijalno. Ovako mi je pola zhivota ovo go.vno pojelo, i nema nichega korisnog od njega, a to shto neko reche da je kompjuter jako koristan - buraz, to mozhesh da okachish machki o rep. Da je poenta bila u tome da kompjuter bude koristan, on bi ostao na nivou nekog 486, eventualno Pentium I, jer su i oni sasvim dobro mogli da sluzhe za surfovanje netom i trazhenje informacija, ali da su ostali na tom nivou, velike kompanije ne bi mogle da zgrtju bilione dolara na industriji video igara, koje, kako god ga okrenesh, niposhto nisu korisne, vetj mogu da budu samo shtetne (ja znam, ja sam pasionirani gejmer). Suma summarum: zhivot bez kompjutera > zhivot sa kompjuterom
 
Vishe bih provodila vremena sa dragim ljudima i imala bolje ocjene...

ALI!!!

Ne bih nikad saznala sve one chinjenice koje saznash guglovanjem, shto mi skracjuje vrijeme umjesto polusatnog preturanja po enciklopedijama.
Ne bi bilo digitalne fotografije.
Ne bi bilo online prevodilaca.
Ne bi bilo upoznavanja ljudi shirom regiona.
Informacije o svijetu bih saznavala samo iz novina.
Ne bih saznavala nove recepte, za novu kozmetiku, za nove parfeme... Osim na tv, ali na tv ne mozesh prochitati i saznati sve zeljene informacije.
Komunikacija sa ljudima bi bila za nijansu otezana [lashe je msnovati, fejsovati, nego troshiti impulse na telefonski razgovor,a kucanje smsova traje duze nego kucanje na tastaturi]
Zaposleni ne bi igrali pasijans za vrijeme pauze :P
Ne bi bilo skracjenih lektira.
Lakshe je skinuti muziku na netu i pustiti je u WMP ili Winampu, nego je slushati na cdu u liniji.
Ne bi postojali plejeri, ajpodi i slichno.
Ne bi bilo piraterije, a samim tim ne bismo mogli skidate serije,filmove, ili ko shta vecj voli.

Mogla bih ovako do prekosutra...

Chinjenica je da provodimo previshe vremena za kompom,ali takodje moramo priznati da je zivot uz kompjuter mnogo praktichniji.



Grim Reaper:
ali da su ostali na tom nivou, velike kompanije ne bi mogle da zgrtju bilione dolara na industriji video igara, koje, kako god ga okrenesh, niposhto nisu korisne, vetj mogu da budu samo shtetne (ja znam, ja sam pasionirani gejmer).
Pa za njihov napredak ste sami krivi, pasionirani gejmeri.
To je iskljuchivo vasha krivica.
Mogli ste ne igrati igrice i ostati na nivou sega-mege i tetrisa.
Vasha zelja za novim igricama razvila je video-industriju.
Ali da te podsjetim, igrice se mogu igrati i na telefonu i na TV-u.
Da li bi i bez toga bilo bolje?
 
Par puta mi je crkawao komp...i skontala sam da nzm sta bi radila da ga nemam...malo bi bilo dosadno...posto swakodnewno prowodim wise sati na facebook-u ili krstarici ili wec cemu...malo je teze zamisliti ziwot bez interneta...wasa misljena..?...kako bi uobicajan dan izgledao da ne mozete da se zawalite u stolicu i wisite na kompu...?..:) :) :)

V bre!!!
 
Ih, prava tema za mene u ovom trenutku, gde me samo nadje. (: Bash malopre mi crko glavni komp, spao sam na ovu prokletiju koja nema nishta osim Firefoxa. -.- No, realno gledano, kompjuter je jedno golemo sranje i zhivot bi mi verovatno bio mnogo bolji bez njega. Do sad bih svirao gitaru kao Satriani, mozhda i napisao po neshto, imao vremena da svaki dan izadjem i to bi bilo genijalno. Ovako mi je pola zhivota ovo go.vno pojelo, i nema nichega korisnog od njega, a to shto neko reche da je kompjuter jako koristan - buraz, to mozhesh da okachish machki o rep. Da je poenta bila u tome da kompjuter bude koristan, on bi ostao na nivou nekog 486, eventualno Pentium I, jer su i oni sasvim dobro mogli da sluzhe za surfovanje netom i trazhenje informacija, ali da su ostali na tom nivou, velike kompanije ne bi mogle da zgrtju bilione dolara na industriji video igara, koje, kako god ga okrenesh, niposhto nisu korisne, vetj mogu da budu samo shtetne (ja znam, ja sam pasionirani gejmer). Suma summarum: zhivot bez kompjutera > zhivot sa kompjuterom

Dobar je Satch.

Ali mislim da pricas bez razmisljanja. Kao sto sam pomenuo, postoje netbook-ovi koji su jeftini i na kojima ne mozes da igras video igre tipa Fallout. Drugo, to sto si ti zavisnik zasluzan si i ti. Naprimer, ja nisam zavisnik od alkohola, ali alkohol postoji. Trece, to sta bi bilo kad ne bi bilo je cisto nagadjanje. Cetvrto, svaki bolesnik uglavnom samo nagadja zasto je bolestan. Cesto su nagadjanja skroz netacna.
 

Back
Top