Zimski filmovi

Pa ladno su Ameri napravili rimejk onog filma sa Stelanom Skarsgardom iz tvog uvodnog posta.:dash: Minus što nema Bruno Ganca koji priča na srpskom i one fore gde je lik obešen na znak 1389-ta.
Ispravka napravio je rimejk isti režiser koji je režirao original :lol:. Znam da ne bi trebalo ali mi je ova verzija više prirasla za srce od one sa Skarsgardom, zimski pejzaži su mi jednostavno lepši.
 
Ispravka napravio je rimejk isti režiser koji je režirao original :lol:. Znam da ne bi trebalo ali mi je ova verzija više prirasla za srce od one sa Skarsgardom, zimski pejzaži su mi jednostavno lepši.

Eto i to doživesmo. Mada je meni recimo Insomnia sa Paćinom bolja od originala sa opet Skarsgardom.

Dok mi recimo Vanilla Sky ne može ni da prismrdi Abre los ojos. A i tu su jedva dočekali da urade rimejk, tipa 3 godine razmaka...
 
Eto i to doživesmo. Mada je meni recimo Insomnia sa Paćinom bolja od originala sa opet Skarsgardom.

Dok mi recimo Vanilla Sky ne može ni da prismrdi Abre los ojos. A i tu su jedva dočekali da urade rimejk, tipa 3 godine razmaka...
Retki su rimejkovi bolji od originala ali ih ima...
Inače dobro se seti Insomnie za ovu temu, tu je beše setting na Aljasci
 
Ovaj mi film bas za zimski period nesto, mozda sto je radnja smestena u hladnije krajeve
Muskarci koji mrze zene 2011 sa Danijelom Krejgom
The_Girl_with_the_Dragon_Tattoo2011.jpg
 
The Eiger Sanction - https://www.imdb.com/title/tt0072926

eiger.jpg


george-kennedy-clint-eastwood-the-eiger-sanction-1975-BYYX10.jpg


372c0ab6568e20740041b41b4579bbb1.jpg


Odgledah Klintarinog Kraj Mača & ovaj film, kada je bio u punoj snazi, u istom danu... Koliko god da se paziš, treniraš, paziš na ishranu ... what not,na kraju se pretvoriš u podgrejani leš ako dovoljno poživiš...

Ovaj film je Klifhenger pre Klifhengera, sa primesama Bonda...

U stvari neko je bolje od mene opisao film... ne očekujte previše, sem zadovoljavajućeg zimskog filma kako tema kaže -

"The Eiger Sanction" (1975)

A weird misfire for Eastwood, who's at a loss to make the cheesy espionage story work, and unconvincing on screen as an art professor-secret assassin in the Bond mold; he looks ready to burst out laughing having to do scenes with a cackling albino spymaster named "Dragon." (The less said about an African-American seducer named Jemima Brown the better.) Though the climactic mountain climbing sequence has its breathtaking moments, it's a clichéd slog till then.





/
 
The Frozen Ground


Odgledao ovo, trebao mi spas od vrućine. Sasvim solidan atmosferičan triler smešten na Aljasci. Džon Kjuzak & Nikolas Kejdž se utimili prvi put od Leteće tamnice :mrgreen: ... dobro nisu se baš utimili, na suprotnim su stranama. Jedino što mi je smetalo su oni brzi rezovi ala Bornov identitet, ali dobro, to je valjda bio trend tada da se održi tempo, veštački stvori napetost, mada nepotrebno budući da je ipak u pitanju istinita priča, što je samo po sebi dovoljno...
 
Alaska Daily - https://www.imdb.com/title/tt15421858/

alaskadaily08-768x511.jpg


Čim sam video naziv ove serije, obradovah se, htedoh da ispadnem pametan, kao Hilari Svonk, povratak na mesto zločina, duge zimske noći, zavejani predeli, krvoločna ubistva... Kad pustih, ono Aljaska preko leta, makar prvih nekoliko epizoda... gde je egzotika tu ? Više ne smeš da kažeš ni Inuita, Indijanac nego sve nešto native, indidžns itd... Ja se nadam da će zavejati kasnije u toku sezone, a radnja da će pokupiti tempo...
 

Back
Top