Zimske gume

gost 439576

Iskusan
Poruka
5.908
U sezoni 22/23 na svim testovima najbolje su se pokazale dvije gume:

Bridgestone Blizzak LM005 i Continental WinterContact TS 870,

Na sta vi vozite i jeste li zadovoljni...

Dolazi sezona 23/24 i treba da kupujem sve 4 nove zimske pa sam razmisljao o:

Uniroyal WinterExpert.
 
Imam Uniroyal RainExpert 5, sve 4 nove kupih ovog ljeta...dobra guma, prava kisna. Ne znam kakve su im zimske pa reko' da pitam da ih nema neko...

Te lasa, laufen, tigar i slicne bih izbjegao u sirokom luku. Opet nemam potrebu za premium gumom ali mozda je to najbolje uzeti :think:ili ce ovaj uniroyal posluziti.
 
Bridgestone je dobra guma i sa ostala 3-4 premijum brenda (zavisno ko kako gleda) uvek u vrhu.. Meni jedino smeta kod njih sto su dosta tvrde kod niskih profila a I nocna mora za montiranje :)
 
Imao taj Bridgeston, nisam bio odusevljen i na ave to potrosile se bas brzo. Trenutno imam Continental, Savu i Dunlop, na tri auta.

Sto se tice jeftinijih guma, po snegu i ledu Sava radi dobar posao i za nekoga ko nije zahtevan vozac bolja guma i ne treba. Za pristupacnu cenu moze da se nadje i Fulda koja je takodje dobra. Hankook nit smrdi nit mirise, takvo mi je iskustvo.
 
@botr ..treba mi ET za 8,5x19 za ovog pasata .Misim koliko mogu ici dole sa ET na 8,5 ...Koji je ono kod tebe i kako izgleda ..Moze li neka slika felge dokle je izašla ..imaju jedne ET35 ali nisam siguran hoće li stati bez da dodiruju kant
 
Ubaci tu Keber i Nokian ako je reč o zimskim. Tu dobiješ dosta za pare
Nema toga u ponudi za moju dimenziju.

Ovo je kombinovana ponuda od nekolike radnje, izabrane najbolje cijene a od nekih sam dobio posebni popust.

Mislim imaju michelin i bridgestone ali po 105 eura i zasto bih razmatrao kad je continental jednako dobar a jeftiniji...
 
@botr ..treba mi ET za 8,5x19 za ovog pasata .Misim koliko mogu ici dole sa ET na 8,5 ...Koji je ono kod tebe i kako izgleda ..Moze li neka slika felge dokle je izašla ..imaju jedne ET35 ali nisam siguran hoće li stati bez da dodiruju kant
Tek sad vidim ovo. Danima nisam ulazio. ,36 je kod mene. Napred taman izasla na rub, pozadi bi trebalo jos 1cm van. Potrazicu slike.
 
1000009408.jpg
 
Ipak sam kupio kumho, zelja mi je bila odmah a jedino je njih bilo na stanju. Po suvom su dosta dobre, sjutra je kisa pa da vidim kakve su u odnosu na ljetnju kisnu gumu (uniroyal rainexpert 5) koju sam vozio ljetos.
 
Imam Nexen, Winguard SnowG WH2 evo sad tri godine i super sam zadovoljan. Imam ljetne, imam zimske, mjenjam ih otprilike po zakonu (od 15.11 do 15.04.). Ne divljam s autom, poštujem prometne propise, prilagođavam vožnju i brzinu uvjetima na cesti. Nemam problema s gumama, niti sam imao kakvih nezgodnih situacija.
 
Dobar je taj škodilak karavan gledao sam jedan danas na ulici odličan za putovanje. Čini mi se da je broj manja od pasata b7 ili me oči varaju?
9cm kraci i 7cm uzi od Passata. Dosta mala razlika u dimenzijama.dobarvje za putovanja, jedina mana je nesto veca buka koja dolazi od tockkova. Prvi problem su xl gume, koje su bucnije, drugi problem je nesto losija izolacija. Neprimetno po dobrom asfaltu, ali po losem i grubom je bas primetno.
 

Back
Top