Ženska prva liga

Ako smem da primetim na ovom forumu ima brdo kosarkasica, i ja sam jedna od vas,spremam se da na leto zapalim na koledz a volela bih da kontaktiram Ivanu Ćatić posto cemo biti relativno blizu, ali nemam njen mail pa ako ga neko ima bila bih vrlo zahvalna ako mi ga prosledi, hvala unapred
 
Ako smem da primetim na ovom forumu ima brdo kosarkasica, i ja sam jedna od vas,spremam se da na leto zapalim na koledz a volela bih da kontaktiram Ivanu Ćatić posto cemo biti relativno blizu, ali nemam njen mail pa ako ga neko ima bila bih vrlo zahvalna ako mi ga prosledi, hvala unapred

A na koj koledz ces da ides,ako nije tajna?!
 
Sta je ovo, Partizan u BG pukao od Spartaka?! Ko sad igra u Spartaku tako dobro?
Jovana Rad, npr. Pogledaj statistiku utakmice na sajtu Prve ženske lige (http://prvazenskaliga.kosarka.co.yu).
Ja za vikend otišao na utakmicu Pazova - Ušće, i ove moje opet izgubiše. Prosto za ne poverovati - jeste da nemaju klasičnu trojku i preterano dobre centre ali su daleko bolje od onoga što pružaju. Tja, samo se bez veze nerviram...

E da, Maja Miljković je konačno počela da igra, nakon nekakve povrede kvadricepsa. :)
 
Od odlaska Butulije, Babic i Miljkovic...Usce se nece oporaviti...bile su mi omiljena ekipa jer su igrale jako i borbeno celu tekmu...sad je to druga prica...nema ko da povuce kada treba...
Gledao sam ih i juce protiv Proletera - super su poceli, a onda uzas i katastrofa, potpuni pad u igri. Uopste ne umeju da igraju protiv zone.

Cujem da je izbio neki fajt na utakmici Korac - Vozdovac? Dajte neke informacije, zaboravio sam da pogledam kada je utakmica. :(
 
Saponjic kao nesto jedino igra, ali imala je ocajan sut 4/17 za 2 poena sad protiv Proletera...nemaju skok ni u odbrani ni napadu, a bas mi je zao sto ne igraju kao ranije...a realno nema ni ko...
Ona, Lidija i Jovana - kako koja, kako kad. Njihova igra mi se uvek sviđala jer su odbranu zaista igrale jako dobro, čak i kada im u napadu nikako nije išlo. Njihov zonski presing je malo ko umeo da probije. Sad, šta da se radi... nadam se da će imati kvalitetniju ekipu sledeće sezone, i da će ostati u A ligi.
 
Gledao sam ih i juce protiv Proletera - super su poceli, a onda uzas i katastrofa, potpuni pad u igri. Uopste ne umeju da igraju protiv zone.

Cujem da je izbio neki fajt na utakmici Korac - Vozdovac? Dajte neke informacije, zaboravio sam da pogledam kada je utakmica. :(

Ma katastrofa, ono je sramota za zensku kosarku...:( Poceli ovi iz Vozdovca sa tribina nesto da dobacuju sudijama, pa neki roditelj iz Koraca nesto maltretitao neku devojku sto je bila na tribinama, a pre trenirala u Vozdovcu, dosao njen cale i onda se svi zivi umesali, prvi trener Koraca i nastala opsta tuca na tribinama... Onda valjda poslali ove iz Vozdovca gore u kafic u Vizuri, oni nastavili nesto da prozivaju i opet trener Koraca otisao gore i opet tuca, ovaj put u kaficu... 3 puta bila prekidana utakmica, ma sramota...
 
Sta????? Vama je to neobicno??? Hahaahahahahaha,eeeee da ste vi meni zivi i zdravi..Cudo kako ranije nije bilo batinjana kad igra Vozdovac...Narocito kad je mama jedne bivse igracice na tribinama.Sramota za kosarku,ali vidite,svaki mec je tako.Izgleda da nekome tako odgovara.
 
Onda valjda poslali ove iz Vozdovca gore u kafic u Vizuri, oni nastavili nesto da prozivaju i opet trener Koraca otisao gore i opet tuca, ovaj put u kaficu... 3 puta bila prekidana utakmica, ma sramota...
To sa "izbacivanjem" navijača u kafić je takva glupost... Ako već hoće nekoga da izbace, ne treba da mu dozvole da se penje gore jer je isti đavo - opet će biti dobacivanja, pljuvanja i sl.

A inače su me oduvek užasno nervirali roditelji dece sportista. Tolika pristrasnost u kombinaciji sa apsolutnim neznanjem je najgora stvar koja može da prati jedno dete koje gradi karijeru; da ne pričam o tome koliko može da iritira trenere. Zaista se trudim da svaku utakmicu gledam apsolutno objektivno, bez obzira na to za koga navijam, i ponekad mi zaista dođe da napucam nekoga pored sebe ko navija za moj klub, a žali se na potpuno ispravne sudijske odluke. Najgore od svega je što ljudi uopšte nisu u toku sa novim pravilima - recimo, igra nogom se sada vrlo retko sudi; ukoliko igrač vodi loptu i ona mu zakači nogu to se u 90% slučajeva neće svirati, ali će zato 20 roditelja skočiti i krenuti da vrište na sav glas. Kada se isto to ne bude sviralo njihovoj ekipi, aplaudiraće. Zaista smešno.
 
E bas tako Profo! Smesni su roditelji igracica....Igraca manje-vise,ali igracica...I sto je najgore,vecina tih igracica se uvek krije iza suknji svojih majki i dranja svojih oceva...Takve nikad nece postati igracice! I sto je najgore,ja sam to rekao posle jedne utakmice,medjutim,mislim da to nijednoj od onih kojima je trebalo da udje u glavu nije uslo.I ne treba-zato nikad nece postati igracice.
A najgore je sto vecina roditelja nisu ni znale sta su koraci,sta dupla,sta je greska a sta prekrsaj...To nije ni bitno.Vazno je a je trener najgori kad im dete ne igra i da je najbolji kad im dete igra a tim gubi-jer dodjavola,ostali saigraci su losi.To je katastrofa,ali tako to ide kod nas.I sto je najgore-FUNKCIONISE :(
 
i treca pobeda Loznice
naravno Tina opet najbolja
Kad već pomenu, bio sam vrlo iznenađen kada sam gledao statistiku pošto nisam stigao da odem na utakmicu: Tina je imala indeks 57 (!!!!) - 31 poen, čak 26 skokova (13+13), 10 primljenih faulova i šut sa linije slobodnih bacanja 11/13. Ne znam ko je devojka, ali po statistici mogu da zaključim da igra centra - upravo pozicija na kojoj nam (mislim na reprezentaciju) nedostaju kvalitetni mladi igrači. Baš mi je žao što nisam video utakmicu i što nisam imao prilike da vidim Loznicu nijednom u dosadašnjem toku lige, jer bih zaista voleo da vidim kako devojka igra - ako je kvalitetna koliko kaže statistika smeši joj se lepa karijera, pod uslovom da u skorije vreme pređe ili u jači klub, ili u inostranstvo (kao Sonja).
 
Jel gledao neko Hemofarm-Kraljevo?!

Rezultat 102-23????
Auuuuu... pa ovo je potpuna katastrofa. Dve devojke Kraljeva imale su pozitivan indeks... poslednja četvrtina 29:0 (???). Mislio sam da će Kraljevo čak dobro proći ove sezone, ali im očigledno nedostaju kvalitetni igrači za borbu sa jačim klubovima. Je l' ih Momir i dalje trenira?
 
E bas tako Profo! Smesni su roditelji igracica....Igraca manje-vise,ali igracica...I sto je najgore,vecina tih igracica se uvek krije iza suknji svojih majki i dranja svojih oceva...Takve nikad nece postati igracice! I sto je najgore,ja sam to rekao posle jedne utakmice,medjutim,mislim da to nijednoj od onih kojima je trebalo da udje u glavu nije uslo.I ne treba-zato nikad nece postati igracice.
A najgore je sto vecina roditelja nisu ni znale sta su koraci,sta dupla,sta je greska a sta prekrsaj...To nije ni bitno.Vazno je a je trener najgori kad im dete ne igra i da je najbolji kad im dete igra a tim gubi-jer dodjavola,ostali saigraci su losi.To je katastrofa,ali tako to ide kod nas.I sto je najgore-FUNKCIONISE :(
Najgore je to što roditelji nisu ni svesni koliko loše utiču na svoju decu, pa i na njihovu karijeru. Zaista ima primera gde se devojčica, usled tupavih priča svojih roditelja/rođaka/prijatelja primi da je zaista vrhunski igrač, počne da se buni na svaku moguću sudijsku odluku, ponaša se bahato, nekontrolisano, što neminovno dovodi do propadanja karijere, uvek uz izgovor "sudije su očajne", "treneri su očajni", "saigrači su očajni".

Kao da niko ne shvata da su sportisti u pubertetu u najgorem periodu svog života - postaju face, počinju da se *****, muvaju sve živo... Eto, upravo je Miličić pravi primer igrača koji je imao izuzetan potencijal, i koji je uništio svojim tupavim načinom razmišljanja i potpuno nezainteresovanim pristupom treniranju/igri. Izvinjavam se zbog digresije prelaskom na mušku košarku, ali u ženskoj ovakvih primera nema jer je kinta mnogo manja, i mnogo je teže provući se samo na talenat - imam utisak da košarkašice moraju mnogo više da se potrude da bi uspele u inostranstvu.
 
Ne,daleko od toga! Evo prijatelju jedan primer : Jedan klub iz Madjarske mi je trazio pre nedelju dana centra iz nase Lige pod hitno i znas sta se desilo? Ja zvao one koje znam,one zvale druge,preko Beograda,Loznice,Novog Sada...I znas koji je odgovor svih? NECE DA IDU!!!!!! E pa onda,neka vam i ova liga i ove smesne pare....Ako hocete da budete uvek u zapecku,ostanite ovde..Isto kao i pre 3 godien:Nudim igracici da ide na havaje na 2 godine na koledz i znas sta je bio njen odgovor?Meni je ovde lepo,igravm u Drugoj Ligi prvi sam igrac ekipe....I posle treba da ih zalim?Imaju priliku i nece da odu....Srecno vam bilo ovde....

A te fore,losi saigraci,sudije,trener ocajan,e zato vise ceim individualni sport.U kolektivnom sportu uvek se moze maskirati vlastita odgovornost prebacivanjem odgovornosti na nekog drugog.I to je katastrofa.

Obzirom da je ovaj chat javan,necu iznositi imena igracica koje su propale ili koje ce sigurno prospasti upravo zbog kurcevitog ponasanja,jer misle da sve znaju...A neka ih,ni prve ni poslednje.

A za Milicica..ja sam pokrenuo upravo tu temu na Krstarici,jer je to primer jednog idiota koji je mogao d abude igrac-i koji to nikad nece postati.Dzabe mu svi milioni...
 
Ne,daleko od toga! Evo prijatelju jedan primer : Jedan klub iz Madjarske mi je trazio pre nedelju dana centra iz nase Lige pod hitno i znas sta se desilo? Ja zvao one koje znam,one zvale druge,preko Beograda,Loznice,Novog Sada...I znas koji je odgovor svih? NECE DA IDU!!!!!! E pa onda,neka vam i ova liga i ove smesne pare....Ako hocete da budete uvek u zapecku,ostanite ovde..Isto kao i pre 3 godien:Nudim igracici da ide na havaje na 2 godine na koledz i znas sta je bio njen odgovor?Meni je ovde lepo,igravm u Drugoj Ligi prvi sam igrac ekipe....I posle treba da ih zalim?Imaju priliku i nece da odu....Srecno vam bilo ovde....
Ne mogu da verujem... Toliko mi je smešno da je iko u stanju da kaže da ne želi da ode u strani klub da sam ostao bez teksta. :) Uvek sam govorio da dobre (tj. talentovane) košarkašice nemaju šta da traže kod nas kada stignu to neke 18, 19-te godine. Uslovi, način rada, plate - pa to ne može da se poredi sa našim klubovima. Imam drugaricu koja je igrala u nekoj X austrijskoj ligi; kada je povredila koleno klub joj je platio operaciju i oporavak (nije igrala više od 6 meseci, ako se ne varam) bez da su rekli ijednu reč u stilu "povredila si se, više nam ništa ne značiš, marš odavde". Vrlo profesionalno. A kod nas izvrneš zglob i već si sutra na treningu...

A te fore,losi saigraci,sudije,trener ocajan,e zato vise ceim individualni sport.U kolektivnom sportu uvek se moze maskirati vlastita odgovornost prebacivanjem odgovornosti na nekog drugog.I to je katastrofa.
Slažem se, individualni sportista je uvek svestan da je on kriv za svoj loš rezultat. Istina, i tu ima svaljivanja na trenera (tipa nije dovoljno dobar, nije mi dobro pokazao pa sam zato loše trčao/odigrao) ali mnogo manje.

A za Milicica..ja sam pokrenuo upravo tu temu na Krstarici,jer je to primer jednog idiota koji je mogao d abude igrac-i koji to nikad nece postati.Dzabe mu svi milioni...
Debiličić. :)

Nego, da li iko zna šta se dešava sa našim devojkama na Balkanijadi u Rumuniji? Mislio sam da odem sutra ili u nedelju do te Aleksandrije, ali nigde ne mogu da nađem ništa od podataka...
 
BRAVO DEVOJKE!!!!!!!!

Aleksandrija (Rumunija) - Juniorska reprezentacija Srbije osvojila je danas zlatnu medalju na poslednjem ovogodišnjem zvaničnom takmičenju u košarci. U finalu Balkanskog šampionata za juniorke savladana je reprezentacija zemlje domaćina - Rumunija.

Srbija - Rumunija 78:62

Među plavim devojkama se posebno istakla Sara Krnjić (juče nije igrala zbog povrede) sa 21 postignutim košem, ističemo i igru Nikoline Nikolić koja je postigla 17 poena (šutirala za 3 poena 7/5).

Dan ranije naše košarkašice su pobedile reprezentaciju Turske rezultatom 84:45, dok je domaćin Rumunija trijumfovala protiv Hrvatskih košarkšica.

Srbija: J. Popović 15, S. Orozović 12, Živanović 6, Štulić 2, N. Jovanović 5, J. Jovanović 2, Nikolić 6, Ajduković 11, Dušanić 4, T. Jovanović 10, Paligorić 11.

Trener Zoran Kovačić nije želeo da uvodi u igru protiv Turske lakše povređenu Saru Krnjić (zablistala u današnjem finalu protiv Rumunki).

Juniorska reprezentacija Srbije: Latinka Dušanić, Sara Krnjić (Vojvodina NIS), Nevena Jovanović, Tatjana Živanović (Kraljevo), Sanja Orozović, Tijana Ajduković (Spartak), Milica Paligorić, Jelena Jovanović (Radivoj Korać), Bojana Štulić, Nikolina Nikolić (Radnički Obrenovac), Jovana Popović (Crvena Zvezda) i Tina Jovanović (Loznica).
 
Aleksandrija (Rumunija) - Juniorska reprezentacija Srbije osvojila je danas zlatnu medalju na poslednjem ovogodišnjem zvaničnom takmičenju u košarci. U finalu Balkanskog šampionata za juniorke savladana je reprezentacija zemlje domaćina - Rumunija.

Srbija - Rumunija 78:62
Svaka im čast. Mislim, šta reći - dobiti polufinale sa 39 poena razlike, a finale sa 16 sve govori. Iskreno se nadam da će bar nekoliko košarkašica ostati u košarci dovoljno dugo (i nastaviti da treniraju dovoljno ozbiljno) da se nađu u seniorskoj reprezentaciji.
 

Back
Top