ZEMUN - radikalski ili demokratski?

Đenka:
Koliko je meni poznato, i tužba za kidnapovanje i tužba za izručenje stranoj državi su odavno podnete... Šta se čeka, kome je sve u interesu da se sve to odlaže, ne znam.

Inače, d1, ni mi radikali nemamo ništa bolje mišljenje o Miloševiću nego vi iz DB-a. Mi samo smatramo da svaki građanin Srbije ima pravo na odbranu i na fer suđenje, bez obzira kakve je zločine počinio. Ne zato što nam je stalo do zločinaca i njihovih prava, već zato što je za ceo narod bolje ako pravni sistem funkcioniše, bez obzira ko se pred njim našao.
Jer, ako se stvari obavljaju protivzakonito i protivpravno, postoji mogućnost da se zločinac nekako izvuče i opet nađe u situaciji da čini zločine.
Bolje je Miloševića pravno strpati u zatvor, nego ga protivpravno izručiti nekome. I šta ako ga taj neko pusti i ovaj se vrati ovamo? Šta onda s njim? Mogao bi opet predsednik postati (daleko bilo!).
slazemo se.... osim u tome sto je meni licno stalo i do prava zatvorenika tj zlocinaca... :wink:
 
Eto vidiš kako se i jedan radikal i jedan demokrata mogu oko nekih stvari složiti, kad se lepo i argumentovano, na civilizovan način razgovara...

A da smo od početka počeli da se vređamo i pljujemo, verovatno bi završili ovu raspravu mrzeći jedan drugog.

Ovako je bilo fer i korektno, svaki od nas je izneo svoje stavove, a ko je bio više u pravu neka neki budući čitalac (za sebe) odluči.

pozdrav i prijatno ! :wink:
 
Haha, Vuk dlaku menja ali cud nikako.
Nije valjda da vas je ovaj radikalcic prevario sa svojim nebulozama.
Milion puta su radikali dokazali da im nema mesta u civilizovanom drustvu te da ih treba izolovati od normalnog sveta sto po ludnicama, sto po zatvorima.

T. Nikolic promeni stil govora i odjednom se misli da su se smradikali promenili a u isto vreme u Pazovi radikal razbije nos slovaku zato sto govori slovacki, ili onaj radikalski bolenik u Indjiji sto su ga ko zna kako pustili na TV a on isprosipao takve bolestine o predsedniku opstine ( grupa gradjana ) i o nekim odredima smrti, ma ona Maja sa tikovima.....da ne pricam...to je sve primitivno, bolesno i fasistoidno......

Suvise se lako zaboravlja ko su radikali
 
AxeZ, tvoj govor je govor mržnje. Ti sam si čovek mržnje. Na tebe razumni ljudi ne treba da obraćaju pažnju jer bi i u njima izazvao mržnju.
Ubuduće ću tvoje bljuvotine prosto ignorisati jer je to najbolje šta se s tobom ovde može uraditi.

Dakle, od sada si IGNORISAN !
 
Đenka:
DellBoy-011:
Prvo: ja ne koristim tzv "govor mržnje".
Drugo: da sam ikad u životu pomislio da će neki radikal da drži predavanja o demokratiji, toleranciji i lepom ponašanju mislio bih da sanjam.
Bez uvrede, da li vi radikali imate loše pamćenje: ..."zardjale kašike" , "kore od banane"..... :?

1. Slažeš se sa "onom narodnom" (u stvari - demokracku) - "il smo ljudi, il smo radikali" , drugim rečima, podržavaš tvrdnju da radikali nisu ljudi. Mene je ta tvrdnja (da nisam čovek jer sam radikal) uvredila. Zar to sad nije govor mržnj sa tvoje strane?
Nisam rekao da se slažem, a nisam ni komentarisao
2. Znači li to da ti misliš da je demokratija, tolerancija i lepo ponašanje rezervisano samo za ljude koji dele tvoja politička ubeđenja (tzv. "demokracki blok")? Misliš da niko od milion članova i simpatizera SRS-a nije nosilac tih vrednosti? Meni takvo razmišljanje deluje prilično nerazumno...
Ne mislim da je rezervisano samo za ljude koji dele moja politička ubedjenja. S obzirom da živim u Zemunu vrrrrlo su mi poznata radikalska ubedjenja, jeste da su malcice promenili retoriku, nose malo bolja odela, više se smeškaju, ali su u suštini ostali isti. Oni jednostavno NEMAJU veze sa demokratijom, tačnije, ne podnose je, a kad baš moraju da je uzmu u usta obično je karikiraju.
3. Radikali imaju odlično pamćenje. Kada su čelnici SRS-a bivali zatvarani, prebijani, šikanirani u medijima, pljuvani....onda su i oni vređali i pljuvali. Šta je trebalo? Da ćute?
To je bilo vreme "zarđalih kašika" i "kora od banan". To vreme je prošlo. Sada je cela politička scena mnogo čistija i nema potrebe za takvim izražavanjem. Tim više je govor mržnje u sadašnjim prilikama neprkladan.
Ne sećam se da su čelnici radikala bivali zatvarani, prebijani i šikanirani, osim za vreme vladavine Slobodana Miloševića (kasnije njihovog koalicionog partnera). Sećam se i vadjenja pištolja na taksiste, studente i slično.
Inače, kad spominješ "kore od banane", mogao si da pomeneš i "sablju". Dvanaest hiljada građana srbije je bilo potrpano u zatvore na više meseci bez prava na odbranu (čist fašizam). Niti protiv jednog jedinog radikala nije pokrenut krivični postupak, a kamoli da je osuđen. Šta ti to govori?
Govori mi da policiju i pravosudje treba reformisati.
Zar "demokrate" ne bi najrađe sve radikalske čelnike strpale u zatvor, da su ikako mogle? Jednostavno, ni jednom radikalu nisu mogli pronaći ništa sa čime bi mogli izaći pred sud, jedino gomile laži sa kojima su izlazili u medije.
Ako ti zaista veruješ u to, nema potrebe da te upoznajem sa primerima iz prakse o radikalskim zloupotrebama sa kojima sam lično upoznat.
Budi pozdravljen,
s poštovanjem, Đenka, rusofil i srpski radikal :)
S poštovanjem, DellBoy, gradjanin Zemuna
 
Beogradski humor me je uvek uveseljavao. :D

Al' salu na stranu, nikako mi nije jasno dokle ce ici ta prepucavanja demokrate vs. radikali.
Prvo, jako je dosadno, a drugo, totalno beskorisno.
99,9% tema se baziraju na takvim stavovima.

Enivej, odoh ja malo na sunce. Lep je dan. :D

Pozzz:bye:


И теби поздрав, па прошетај мало до Љубичева, кад већ ја нисам у прилици...:bye:

ЉУБИЧЕВО

Endurance - даљинско јахање


endurance1je0.jpg


endurance2ly0.jpg


endurance3hk7.jpg


endurance4mh6.jpg


endurance5vc6.jpg
 

Back
Top