Zemlja

Refleksija ili odsjaj je prenos sa jedne tačke na drugu. Majka Zemlja nam daje mnogo uvida iz kojih možemo razumeti zakon „kako dole, tako gore - kako gore, tako dole“, a odsjaj je samo jedan od pristupa koji nas može pomeriti sa mrtve tačke nesvesnosti u život koji se živi „punim plućima“ svesnosti, samim tim i prisutnosti.

DSC_0562.jpg


Ogledalo nas zbog toga šalje na „pravo mesto“, u „pravo vreme“, sa „pravim ljudima“, zato i nema loših pojava. Bilo koja pojava da nam se dešava, mi smo je preslikali našim Ogledalom, jer je naš prelomni talas bića - odsjaj (ako shvatimo da smo svetlosna bića), preslikao baš to iskustvo koje se upravo dogodilo ili se još uvek događa.

Zakon REFLEKSIJE - Ogledalo SVESTI preslikava UNUTRAŠNJA STANJA bića
 
mail


Psalm Perunu

Gromovesniče, da li te bole noge
Što ti nesrećnici (bestidnici) odsekoše
testerama
Kojim srušiše tvoje kumire?
Gde su ti suze patnje
I koju zemlju sada
One natapaju?
Nisi ni glasa pustio
Kada su te sakatili
I u smrt terali,
U dolinu zaboravljenih bogova.
Zašto?
Zašto se nisi osvetio?
Da li zato što se uzvišeni ne svete
Osvetom jadnika i slabih
Koji na svakom ćošku nekadašnje
Blagoslovene zemlje jakih bogova
Sada grade svoje hramove
Na ruševinama slobode?
O kad će doći taj Osmi dan
Koji oni tako željno iščekuju
I da povedemo rat
U kom ćemo pobedu odneti mi
Uzvišeni ljudi.
Peruniku sada puštam
U reke brze na kojima su se nekad
Prale žrtve tebi.
Neka ovo moje delo bude
Novi ritual po celoj zemlji
Dok iščekujemo novo Zlatno doba
I polažemo temelje za nove oltare tvoje.

Gorjan Kljajić
 
E, baš me zanima odakle uopšte dođe pojam – ljudsko biće? Je li i to iz našeg repertoara?
Kažu, da je ljudsko biće humano, svesno i savesno. Naravno, tamo gde Bogovi žive ne može
da bude ratova i ovakvog mahnitanja kao ovde kod nas. Tamo ne može biti patnje i stradanja uzrokovanih od njih samih. Njihova istorija ne može ličiti na istoriju jedne klaonice kao ova
naša istorija. Uh, kako nas samo zaheba, pa nas ubedi da smo mi oni?! Pojam - ljudsko biće,
definitivno nije odavde i ne potiče od nas..
PH_kunstinBel_Sculptour08 Edward Van Daele (bronze).jpg
 
Ipak, na čudan način, religija, koja pokriva jaz između sveta bogova i sveta smrtnika, smatra prikladnim da prikaže bogove prema kanonu ljudskog telesnog savršenstva.
:think:
U mitovima je rađanje čudovišta karakteristika boginja zemlje, a krvavo klanje i kanibalizam karakteristična crta boginja plodnosti.
Možemo samo verovati da su bogovi bolji.
 
465397ed65f4238cac8d2f4e38ae0836.jpg

Lepo je ovo premudri Rumi rekao..samo svesnost je zastala na svom putu,
nije doprla do ovog čovečanstva,ili spava još u nama..Jer da smo aktivno
svesni tada Zemlja nikad patila nebi..bila bi to raspevana i divna planeta.
Pasivna svesnost je gora od polusvesnosti životinje,jer ta bića nikad
ne uništavaju svoja staništa..to čini samo čovek...human beings
"Pogledaj dom svoj anđele i skini paučinu s očiju..."
 
Moćan drevni zavet iz majanske tradicije odličan je aktivator svesti: mudro ga je raditi ujutro po buđenju, i uveče pre spavanja

lz lstočne kuće Svetlosti, neka se mudrost probudi u nama da bismo sve jasno sagledali!
lz Severne kuće Noći, neka mudrost sazri u nama da bismo sve poznavali iznutra!
lz Zapadne kuće Preobraženja, neka se mudrost preobrazi u ispravno delovanje, da bismo
uradili ono što se učiniti mora!
lz Južne kuće večnog Sunca, neka ispravno delovanje dovede do žetve, da bismo uživali
u plodovima planetarnog postojanja!

lz Gornje kuće carstva Nebeskog, gde se okupljaju zvezdani ljudi i naši preci, neka blagoslov
njihov do nas dopre!
lz Donje kuće Zemlje, neka nas otkucaji srca kristalnog jezgra blagoslove harmonijama
kako bi nastao mir.

lz centralnog galaktičkog izvora, koji je svuda u isto vreme, neka sve bude kao svetlost
uzajamne Ljubavi!

AY JUM HUNAB KU EVAN MAYA E MA HO! NEKA BUDE HARMONIJA IZMEĐU PRIRODE I UMA

500_F_259703189_hZhOs8pbVTntZ6a8Qv1iRWZv3BhifcIC.jpg
 
Everything is spiritual. Everything has a Spirit. Everything, everything was brought here by the Creator, the one Creator. Some people call Him “God,” some people call Him “Buddha,” some people call Him “Allah,” some people call Him other names. We call Him “Concachilla”, “Grandfather.” The Spirit World is more real than most of us believe. The Spirit World is everything. Our DNA is made of the same DNA as the tree. The tree breathes what we exhale. When the tree exhales, we need what the tree exhales. So we have a common destiny with the tree. We are all from the Earth. And when Earth, Water and the Atmosphere is corrupted, then it will create its own reaction. ...there will be great changes. It’s not negative, it’s evolution. When you look at it as evolution, it’s time. Nothing stays the same. You should learn how to plant something. That’s the first connection. You should treat all things as Spirit – realize that we are one Family.

 
“I am the Ocean,I am water,I am most of this planet,I shaped it.. Every stream, every cloud, and every raindrop It all comes back to me… One way or another,every living thing here needs me,I am the source..I am what they crawled out of..Humans are not different,I don’t owe them a thing,I give, they takebut I can always take it back..That’s just the way it’s always been,It’s not their planet anyway,never was,never will be,but humans,they take more than their share,they poison me, then they expect me to feed them,well it doesn’t work that way…If humans want to exist in nature with me, and off of me,I suggest they listen close,I’m going to say this once…If nature isn’t kept healthy, human’s won’t survive simple as that,Me I could not give a damn, with or without humans,I am the Ocean,I covered this entire planet once, and I can always cover it again….That’s all I have to say.”


 

Back
Top