Želim da se prebacim iz jedne u drugu gimnaziju

kugneo

Početnik
Poruka
7
Zdravo svima!

Završavam uskoro 1. razred gimnazije (prirodno-matematicki smer) - za mesec dana, i razmišljam trenutno o tome da se prebacim u drugu gimnaziju (opšti smer), najviše zbog društva. Evo prošlo je skoro godinu dana, i iako jeste okej društvo ovde, nisam baš skroz zadovoljan, ima par njih s kojima sam super ali većina su mi samo ok ili baš nisu moj tip. Nemam osećaj baš dobrog društva kao u osnovnoj. Prvo sam mislio da će to proći i da će mi biti bolje kako vreme otiče, ali ni posle godinu dana se nije puno šta promenilo. U ovoj drugoj gimnaziji u tom odeljenju u koje bih tražio da se premestim ima dosta njih iz osnovne sa kojima sam baš baš jako dobar i upoznao sam dosta njih iz njihovog razreda i generalno mi svi mnogo bolje izgledaju nego ovo društvo u mom razredu.

Da li bi bilo nekih problema oko prebacivanja? - slični su programi, ali ipak ne skroz isti, mislim da je glavna razlika to što u mojoj gimnaziji latinski ide samo prva godina, a u toj drugoj prve dve. Ostalo je skoro isto. Nemački učim ovde, i tamo bih nastavio. Jedino bih promenio jedan izborni predmet jer svi idu na njega, a nije da mi je baš bitno na koji idem. Inače imam skoro sve petice, super sam učenik.
Takođe, jel ja samo treba da odem kod direktora škole u koju želim da se prebacim i zamolim da se prebacim i kažem u koje odeljenje pa ako kaže može onda idem da se ispišem iz sadašnje škole? Ako bi me pitali za razlog prebacivanja, sta bih mogao da im kažem? - ne verujem da je 'drustvo' adekvatan razlog, mada ko zna.

Hvala svima koji izdvoje vreme da ovo procitaju i pomognu mi!

Ukratko: Hoću da se prebacim iz gimnazije u gimnaziju. (imam posebno odeljenje u koje bih se prebacio) Hoće biti nekih problema? Šta da kazem da je razlog prebacivanja ako pitaju?
 
Prvo postavi sebi ovo pitanje: Jesi li ti tu školu upisao zbog društva ili obrazovanja?
Naravno da će se društvo osipati, najviše vremena se provede u osnovnoj pa se tu stiče i najviše prijatelja,
ali kako vreme prolazi tako je i to "prijateljstvo" na ispitu, jer to što niste u istoj školi ne bi trebalo da utiče na prijateljstvo.
Sledeća faza je fax, pa nećeš valjda ići na fax tamo gde ti ide najviše prijatelja?

Prijatelji su za slobodno vreme, oni ti neće obezbediti ni obrazovanje ni diplomu a ni zaposlenje u određenom trenutku.

Prema tome, sedi i uči tu gde si, a pravi prijatelji ostaju za ceo život, to što se pogubi prilikom prelaska iz osnovne u srednju i srednje na fax i nije bilo pravo prijateljstvo.
 
E ovako...
Kao prvo, predlažem ti da prvo razmisliš dobro. Jer se sećam da se moje odeljenje u srednoj zbližilo posle dve godine.
Kao drugo, reci da je razlog prebacivanja smer. Ne društvo već opšti smer.
Moguće da ćemo se više zbližiti, ali je meni problem to što ja nikako ne mogu sebe da zamislim da se baš dobro družim sa 90% razreda. Jednostavno mi ne odgovora njihovo društvo. Ok su mi za ovako ponekad na kratko da izađemo napolje ali jednostavno smo potpuno suprotne vrste osoba.
Ovo za razlog prebacivanja, hvala. Ne znam kako mi to nije palo na pamet kad je vrlo logično.
 
Prvo postavi sebi ovo pitanje: Jesi li ti tu školu upisao zbog društva ili obrazovanja?
Naravno da će se društvo osipati, najviše vremena se provede u osnovnoj pa se tu stiče i najviše prijatelja,
ali kako vreme prolazi tako je i to "prijateljstvo" na ispitu, jer to što niste u istoj školi ne bi trebalo da utiče na prijateljstvo.
Sledeća faza je fax, pa nećeš valjda ići na fax tamo gde ti ide najviše prijatelja?

Prijatelji su za slobodno vreme, oni ti neće obezbediti ni obrazovanje ni diplomu a ni zaposlenje u određenom trenutku.

Prema tome, sedi i uči tu gde si, a pravi prijatelji ostaju za ceo život, to što se pogubi prilikom prelaska iz osnovne u srednju i srednje na fax i nije bilo pravo prijateljstvo.
E vidiš, u nekoj situaciji na bio u pravu, recimo da hoću da se prebacim iz medicinske u ekonomsku samo zbog društva (a želim medicinom da se bavim). Ali ja bih se prebacio iz gimnazije u gimnaziju, da, različit smer, ali je ta razlika skoro pa nikakva. Razlikuje se po tome što se u 3. razredu na p-m smeru ima 2 časa matematike nedeljno više nego na opštem i što je latinski 2 godine na opštem, a 1 na p-m.

S obzirom da ne gubim obrazovanje koje želim i ne idem u lošiju školu mislim da je ok prebaciti se. Ipak želim ove 4 godine da provedem sa ljudima čije društvo mi prija.
 
Razumem te. Tako je i u mojoj srednjoj bilo. Niko se nije druzio sem u skoli ovako izmedju casova i na odmorima. I onda kada smo se dovoljno upoznali, zblizili smo se. Ali ako mislis da nije to to, prebaci se. Samo opusteno.
E baš to. Družimo se samo tokom škole (na odmorima), i eventualno jednom u dve nedelje odemo napolje, a i tad mi ne bude baš nešto ekstra provod.
Mislim da ću ipak da se prebacim, ali svakako ću još da porazmislim
 
Не би требало да буде икаквих проблема око пребацивања. Познајем многе који су мењали школу и поред лошег успеха и изостанака, из једног смера у други па и из гимназије у стручну школу и сл. Питај разредног старешину за савет и евентуалну помоћ, или се обрати школском педагогу.
 
Prvo postavi sebi ovo pitanje: Jesi li ti tu školu upisao zbog društva ili obrazovanja?
Gimnazija je gimnazija, ako bi se u drugu bolje uklopio ne vidim zbog cega ne.
Cilj je pretpostavljam nakon gimnazije upisati fax, zato sto je sama gimnazija kur*ac od ovce.
Namucis se cetiri godine i ako nakon toga ne zavrsis fakultet u losijoj si situaciji nego da si zavrsio za automehanicara.
Jedino da zbog drustva ne popusti uspjeh u skoli pa se zvekne razred, to bi onda bio problem.
 
Gimnazija je gimnazija, ako bi se u drugu bolje uklopio ne vidim zbog cega ne.
Cilj je pretpostavljam nakon gimnazije upisati fax, zato sto je sama gimnazija kur*ac od ovce.
Namucis se cetiri godine i ako nakon toga ne zavrsis fakultet u losijoj si situaciji nego da si zavrsio za automehanicara.
Jedino da zbog drustva ne popusti uspjeh u skoli pa se zvekne razred, to bi onda bio problem.

Ovo boldovano i jeste poenta.
Valjda mi koji smo sve to prošli znamo nešto...
 
Pa nije valjda da pohadjanje gimnazije znaci da si u slobodno vrijeme non stop s knjigom u ruci?

:eek:

Meni je bratic isao u dosta tesku gimnaziju, ucio je svaki dan dva sata (svakodnevnog, ozbiljnog ucenja), ali je van toga imao normalan zivot.

Ko je to napisao?
Nisi pročitao moj prvi post

Prvo postavi sebi ovo pitanje: Jesi li ti tu školu upisao zbog društva ili obrazovanja?
Naravno da će se društvo osipati, najviše vremena se provede u osnovnoj pa se tu stiče i najviše prijatelja,
ali kako vreme prolazi tako je i to "prijateljstvo" na ispitu, jer to što niste u istoj školi ne bi trebalo da utiče na prijateljstvo.
Sledeća faza je fax, pa nećeš valjda ići na fax tamo gde ti ide najviše prijatelja?

Prijatelji su za slobodno vreme, oni ti neće obezbediti ni obrazovanje ni diplomu a ni zaposlenje u određenom trenutku.

Prema tome, sedi i uči tu gde si, a pravi prijatelji ostaju za ceo život, to što se pogubi prilikom prelaska iz osnovne u srednju i srednje na fax i nije bilo pravo prijateljstvo.
 
Ovo boldovano i jeste poenta.
Valjda mi koji smo sve to prošli znamo nešto...
Siguran sam da mi to što bih išao sa društvom koje mi odgovara u školu ne bi uticalo na uspeh u školi. Nije ta ekipa neka buntovnička koja ništa ne uči, samo izlazi napolje. Svi su odlični đaci, takođe i ja, nego mi je cilj da kad idem napolje sa nekim zapravo uživam, a ne da mi bude onako provod.
Sad mi sa tim društvom iz osnovne nezgodno za druženje, jer su druga smena, kad ja imam da učim oni slobodni, i obrnuto,... Ali opet kad uspemo da se uklopimo da se nađemo bude mi 71737 puta bolje nego sa društvom iz trenutnog razreda.
 
Gimnazija je gimnazija, ako bi se u drugu bolje uklopio ne vidim zbog cega ne.
Cilj je pretpostavljam nakon gimnazije upisati fax, zato sto je sama gimnazija kur*ac od ovce.
Namucis se cetiri godine i ako nakon toga ne zavrsis fakultet u losijoj si situaciji nego da si zavrsio za automehanicara.
Jedino da zbog drustva ne popusti uspjeh u skoli pa se zvekne razred, to bi onda bio problem.
Da, plan mi je da posle gimnazije idem na fakultet, koji - još uvek ne znam, ali ima vremena da odlučim. Zato mislim da je ok da se prebacim jer svakako isto ću naučiti i u ovoj i u onoj gimnaziji a u ovoj gde bih da se prebacim ću više uživati. A posle gimnazije, idem na fax koji me zanima.
 
Siguran sam da mi to što bih išao sa društvom koje mi odgovara u školu ne bi uticalo na uspeh u školi. Nije ta ekipa neka buntovnička koja ništa ne uči, samo izlazi napolje. Svi su odlični đaci, takođe i ja, nego mi je cilj da kad idem napolje sa nekim zapravo uživam, a ne da mi bude onako provod.
Sad mi sa tim društvom iz osnovne nezgodno za druženje, jer su druga smena, kad ja imam da učim oni slobodni, i obrnuto,... Ali opet kad uspemo da se uklopimo da se nađemo bude mi 71737 puta bolje nego sa društvom iz trenutnog razreda.
Razumijem te, ja sam u srednjoj isao mozda u najodvratniji razred koji postoji, svega 1/4 ljudi je bila normalna, islo je toliko daleko da sam se druzio ili sa ljudima iz drugih odjeljenja ili skola.
Da sam na tvom mjestu, prebacio bi se bez da trepnem.
Obrazlozi roditeljima da se u sredini u kojoj se trenutno nalazis osjecas lose.
 
Razumijem te, ja sam u srednjoj isao mozda u najodvratniji razred koji postoji, svega 1/4 ljudi je bila normalna, islo je toliko daleko da sam se druzio ili sa ljudima iz drugih odjeljenja ili skola.
Da sam na tvom mjestu, prebacio bi se bez da trepnem.
Obrazlozi roditeljima da se u sredini u kojoj se trenutno nalazis osjecas lose.
Mislim da mi je najbolje da se sad, ako je moguće pre kraja godine prebacim, da odem makar nedelju-dve u novu školu. Da bih se i upoznao sa razredom pa da ne letnjem raspustu imam sa njima da se družim a i da bih malo video kakva je škola, da se navikne malo pre prvog septembra. Šta misliš? Tako da pokušam ili da čekam početak sledeće godine?
 
Mislim da mi je najbolje da se sad, ako je moguće pre kraja godine prebacim, da odem makar nedelju-dve u novu školu. Da bih se i upoznao sa razredom pa da ne letnjem raspustu imam sa njima da se družim a i da bih malo video kakva je škola, da se navikne malo pre prvog septembra. Šta misliš? Tako da pokušam ili da čekam početak sledeće godine?
Ma ako znas ljude od ranije mozda nema potrebe, ali ako si komplet gradivo rjesio i nemas repova, ne vidim zasto ne, isko sumnjam da ce ti skola to dozvoliti.
Sada zbog jedne osobe povlaciti papirologiju, nece se to njima dati, a ovako ce te jednostavno upisati s drugima.
 
Odes kod direktora gimnazije gde hoces, on ti kaze sta ti treba, odes kod direktora gde jesi , tamo kazes sta si se dogovorio sa direktorom gde hoces i to se zavrsi za dva dana max..
Ja sam za prelaz na raspustu...

Bar je nekad bilo dok su ljudi bili nepismeni...
Ali tada nije bilo nepismenih koji podizu tuzbe na drugare zato sto misle da su im upali u facebook nalog....niti profesorki koje su sve samo ne profesorke, vise su turisticki radnici, agentice...

Ja sam menjao skolu zbog 1og profesora, bukvalno , koji je bio u vezi sa predmetom koji me interesuje..
Odelenje mi je bilo bolje u staroj skoli, ali ostali smo dobri , jesu mi zamerili , ali i nisu posle....ja sam objasnio a i vidi se...vidi se tacno sta je pravi razlog..
I iskreno , isplatio mi se prelaz...bas mi se isplatio...
 

Back
Top