.. zdravo ..

.. da .. istina je .. materija je misterija svih misterija ..

.. ispričati ću vam razne stvari .. .. ako ste zapamtili evoluciju .. i to da je .. postojati iznad živjeti .. sad znate da treba vidjeti fiziku .. i nakon nje sve .. .. sve poznato .. treba vidjeti .. da bi se shvatilo .. da to ne može samo .. i da ima još i nepoznato .. dakle .. da ima put .. koji vodi daleko daleko ..

.. ovo je priča .. mnogih pričica .. pa će tako i da ju pričamo .. rasjeckanu .. sa tendencijom .. da se sastavi ..

1 .. dvije se veoma važne .. stvarčice .. pokazuju .. otvorene .. pred čovjekom ..
.. prva .. materija .. šta je to .. .. u odnosu na nešto što nazivaju .. duh duša svijest ideja prostor kvantno područje strune .. ili bilo kako ..
.. drugo .. čovjek .. šta je to .. .. u odnosu na tijelo djelo misao osjet .. ili nešto drugo .. a što bi se moglo zvati čovjek ..

2 .. materija .. njena neka čestica .. razbijena .. šta daje .. ? .. .. prema ajnštajnu daje energiju .. e je em ce kvadrat ..
.. od relativnosti još ovo .. .. paradoks blizanaca kaže što .. ?
.. sjećate se tumačenja sa autobusima i vlakovima i zrakom svjetla .. ? .. mislim da ne vrijede .. .. a vjerujem da je suština u ovome .. bitno je .. način postojanja tog nečeg što se kreće .. i taj način je drugačiji kod velike brzine .. .. blizanac u raketi ostaje mlad zato što .. dugo postoji u stanju brzine .. bez obzira što bi onaj na planeti .. relativno na njega .. imao istu brzinu .. i nema načina da se odredi ko treba ostariti ..

3 .. u ranoj filozofiji ima svega .. ona je ušla u svijet koga imamo danas .. tako da i izlazak možemo gledati u njoj ..
.. majstor brzine je tamo heraklit .. sve se kreće .. sve se mjenja .. .. i brzina ostaje do danas .. prilična nepoznanica ..
.. majstor postojanja je parmenid .. i zenon .. i baš on nije nikako rješen .. sve do danas ..
.. rješenje zenona je .. nepostojanje materije .. ili preciznije .. nepostojanje materjalne čestice kao objekta .. kao .. stvari .. kakvom ju naš mozak može pojmiti ..

4 .. nešto .. kao promjenjen model mišljenja .. da bi shvatili da ima i druge mogućnosti .. bez obzira koliko valjaju ..
.. čestica može biti i nešto kao .. vir na vodi .. .. tako da se nama daje kao nešto veoma stvarno .. iako je njena .. tvar .. nešto drugo .. voda .. a mi uspjevamo .. spoznati samo vir .. pa i dajemo njemu .. neko postojanje ..
.. ona može i stalno nestajati i postajati .. rafalno .. eksplodirati i širiti se prostorom kao val .. nestati .. na njenom se mjestu .. stvoriti rupa u energiji .. ovu rupu ispunjava nova energija .. mi uviđamo djelove eksplodirane čestice koja do nas stiže .. koja se raspala .. i to je spoznaja .. ta energija može .. sa druge strane .. čestice u nama čak graditi .. pa smo mi i okolni svijet u stvari .. gadno povezani .. raspali bi se u sekundi .. kad nebi energija svega nas .. stalno na novo gradila ..

5 .. rješenje zenonovog paradoksa je .. ne postoji u stvarima .. u materiji .. nikakva kontinuirana tvar ..
.. čvrstina onog što mi vidimo i osjećamo .. i detektiramo na bilo koji način .. samo je izraz .. čvrstine toka energije .. koji se na nekim mjestima .. očituje .. pokazuje .. na neki način .. .. čvrstina stvari ne znači da u njima postoji bilo što .. trajno .. kontinuirano ..
.. sunce nije samo svaki dan novo .. ono je uvjek i neprestano novo ..

6 .. dostojevski kaže .. zakon samoodržanja najprirodniji je zakon čovjeka .. ali kod čovjeka postoji još jedan tako prirodan .. zakon samouništenja ..
.. čestica predstavlja tok energije .. na koji sama ne može učestvovati .. stablo slično .. zec slično .. ali .. da li čovjek predstavlja tok energije koji i na sebe samog može djelovati .. ?
.. to je pitanje slobode .. i boga .. .. pretpostavili smo da se sve mjenja .. i da je to zakon .. a sada je pitanje .. možemo li mi stvoriti .. drugačijeg sebe .. ili svaki nov ja .. mora biti .. isti stari .. ?

7 .. kod razbijanja .. materije .. pretpostaviti ćemo dvije mogućnosti ..
.. prva .. materija se pretvara stalno u energiju i ova u materiju .. čestice nemaju kontinuitet u tvari koja ih gradi ali svijet se sastoji od ukupnosti te energije .. kao slobodne ili u česticama .. .. sve je igra te energije .. kretanje je .. prestvaranje čestice .. malo pomaknuto .. pod utjecajem sve okolne energije ..
.. druga .. postoji .. granica .. .. preko nje nema kretnje .. ali je tu mogućnost za nju najveća .. upravo zato što se kretanje u materjalnom svijetu .. ograničava .. koči .. svom energijom oko .. tog kretanja .. .. kretnja sa granice je svjetlo ..

8 .. područje .. preko granice .. bilo bi područje .. izrazito male energije .. ili kvantno .. bilo bi .. kao .. polje svijesti .. tu ne bi trebalo putovati da se sazna šta negdje ima .. jednostavno bi se znalo ..
.. korjen mladog stabla raste .. putuje u potrazi za vodom i hranom .. ali veliko stablo ima razvijeno korjenje .. u to područje .. u jednom uobičajenom toku .. dolazi voda i hrana ..
.. tek izlaz iz tog područja bi značilo kretnju .. najprije veoma brzu .. kao kod svjetla .. za koju se i ne zna je li čestica ili val ..

9 .. da li je to područje .. domovina volje .. ili duše ..
.. da li mačka .. kada hoće van .. najprije stvori .. volju .. koja znači .. postoji prostor izvan ove sobe .. i tamo hoću .. .. a samo njeno postojanje u obliku organizirane materije .. predstavlja .. s jedne strane .. kočnicu te volje .. ali s druge i .. otjelovljenje te volje .. jer su mačke i nastale zato da se .. neke mogućnosti iz .. kvantnog područja .. ostvare ..
 
.. pa .. hajd i ja po stavkama ..
- .. ne doživljavam ovo kao kafanu ..
- .. otkud ja znam da si ti muško .. (.. možeš biti i žensko in diskajz ..)
- .. to što je tebi to da si ti muško a ja žensko prioritet u razgovoru .. ne mora značiti da ja o takvoj podeli razmišljam prilikom odgovaranja ..
- .. odgovarala sam i tol .. a tol se predstavlja kao žensko .. dakle .. zayeb u koracima ..
- .. kada razgovaraju dve osobe .. (.. ja bih rekla .. dvoje ljudi .. al ****** .. ti si se postavio kao .. muško ..) .. i kada prva od te dve osobe kaže .. proždrnuo si .. to jest .. to što pričaš ne može se razumeti .. a posle druga prvoj kaže .. ne razumem ..
.. logičan zaključak je .. te sve dve osobe ne razumeju ..
.. pa ako ima treća osoba koja ih razume obe .. onda je .. nota bene .. treba doživljavati kao treću osobu koja razume obe .. a ne kao žensku ..
.. dakle .. onaj ko bi prevodio .. pokušava da se postavi kao neko ko zna kineski i španski .. u društvu sa špancem koji ne zna kineski i kinezom koji možda folira da ne zna španski .. a možda ga stvarno i ne zna .. (.. ali pre će biti da folira .. ako .. recimo .. razume onda kada ja pričam španski ..)

.. ako si ti ovo doživeo kao kafanu .. pa došao na razmenu testosterona .. ne vidim razlog zašto bih ja morala deliti tvoj doživljaj ..

.. dalje .. ako si ti pomenuo dve stavke za koje misliš da se podrazumevaju .. a ne podrazumevaju se
.. ne znam zašto pretpostavljati da ćeš shvatiti da se ne podrazumevaju prilikom odgovaranja ..
.. pa bi se ovo muško žensko moglo u neku ruku ipak primeniti na relaciji sanja-hakim bej:

- ona njega ne postuje jer mu ne dozvoljava da kaze i jer čak i ne misli da bi mogao objasniti tako da bude jasno
- oseća se verbalno superornije u odnosu na njega .. i to joj hrani ego .. ****** .. oseća se ko .. batica .. onako .. pomalkice ..
 

Back
Top