Zbog čega biste ostali u Srbiji?

Imam proste zahteve: Da od svoje plate mogu da izdržavam porodicu, da mogu da priuštim dva normalna godišnja odmora (let i i zimi, i da ne cigančim nego da idem u hotel ili privatni smeštaj a da jedem po restoranima), da imam stan adekvatne veličine koji ima sve što treba u njemu, da imam barem jedna pouzdana kola i da imam barem dve plate uštedjevine. Ako to ne mogu u Srbiji onda ću da gledam gde može.
 
Imam proste zahteve: Da od svoje plate mogu da izdržavam porodicu, da mogu da priuštim dva normalna godišnja odmora (let i i zimi, i da ne cigančim nego da idem u hotel ili privatni smeštaj a da jedem po restoranima), da imam stan adekvatne veličine koji ima sve što treba u njemu, da imam barem jedna pouzdana kola i da imam barem dve plate uštedjevine. Ako to ne mogu u Srbiji onda ću da gledam gde može.
da li bi se eventualno "zadovoljio" sa manjim zbog recimo ljudi, mentaliteta, manje rada, ne znam ni ja cega...hrane koja se jos koliko toliko proizvodi prirodno ili ne? :)
 
Odluka je pala, ne idem mada je bilo izlaza negde gde su moje vrednosti bolje prihvaćene. Ostajem tu, ali ne pod ovim zagarantovanim uslovima. Ostajem jer znam da sam potrebna, a potrebna sam jer nisam baš mačiji kašalj, ne mogu me kupiti ničim, teško će preko mene promovisati laži.Ostajem ovde, ili dva metra ispod zemlje sa sve istinom.
izvini mi sada, mozda nisam dobro shvatila :rumenko:

ostala bi tu zbog nekih vrednosti kojih u Srbiji ima a tamo nema ili? :rumenko:
 
da li bi se eventualno "zadovoljio" sa manjim zbog recimo ljudi, mentaliteta, manje rada, ne znam ni ja cega...hrane koja se jos koliko toliko proizvodi prirodno ili ne? :)
mogu da se adaptiram trenutnoj situaciji ali govorimo o onome što te gura u životu. "manje rada" mi nikada nije bio problem. Pre bi bilo nedovoljno posla. Mentalitet principijalno može samo da smeta ;)... Stvar je u tome da hoću da živim u zemlji koja je organizovana tako da ako zapnem da radim, da mogu da imam ono što sam tražio. I da nema korupcije i na najnižim nivoima.
 
Zbog majke.
Matori već radi u inostranstvu.
Kako se zaista živi preko ne znam.
Ćale je u Rusiji čisto da zaradi.
Bio sam u poseti prijateljima ali nedovoljno dugo da steknem bolju sliku.
Primetio sam kad gastabajteri pričaju da nema sredine, ili preterano hvale ili preterano kude.
Ovde sam finansijski stabilan i nemam potrebu da idem na nekoliko meseci da bih zaradio.
Otići i graditi nov život u ovim godinama nema smisla.
Možda kasnije kad dobijem decu ako shvatim da im negde drugde može biti bolje.
 
Dakle da možete da odete pod nekim prihvatljivim, normalnim uslovima da li biste otišli ili ostali?

Šta je to što Srbija za vas ima zbog čega želite tu da ostarite?

Da li biste poželeli svojoj deci da ostanu tu?

Боље је кад човек не зна каквих све места на свету има
и како је тамо негде леп живот.

То ти је као посао,
у суседној фирми твоје радно место је можда
много боље третирано и плаћено,
ал' не знаш, а и ко да мења ..?
Смор !

Сада (превалио сам 50) бих,
да могу и да нисам лењ,
отишао негде јужније, поред неког мора ...

Мадагаскар ?
 
Imala sam priliku.Mogla sam da odem i zivim u drugoj zemlji..ali nisam iz razloga sto sam ovde sebi stvorila uslove za normalan zivot i rad
Pri tom ovde su mi svi najmiliji, prijatelji, komšije, Srbija je moja zemlja koju poznajem i kojoj se uvek vracam , posebno mom rodnom gradu Beogradu:heart:
 
Dakle da možete da odete pod nekim prihvatljivim, normalnim uslovima da li biste otišli ili ostali?

Šta je to što Srbija za vas ima zbog čega želite tu da ostarite?

Da li biste poželeli svojoj deci da ostanu tu?
Mogla sam da odem, prvo Kanada, onda se upetljala Slovenija koja me začudila, onda ispade Švedska. Da ne pričam da sam posle gimnazije mogla ić gde sam tela, bukvalno - čak i u Irsku koju sam onomad obožavala. I, da sam se usudila onda, stvari bi bile skroz drukče, sigurno.

Međtim, kad su mi se pojavile opcije za Kanadu i Švedsku - a naročito Švedsku, jer imam državljanstvo EU - nije mi se mililo. To je bila neka 2018, 2019, i meni se nije mililo.
 
Ја сам живео годинама напољу и било ми добро,али сам се вратио када је кренула фрка и започео распад и када су у већини људи копали и рукама и ноганам да оду. Без обзира на све и чињеницу да Србија није оно што сам желео и очекивао уопште ми се не поставља питање одласка или кајања због повратка.
 
Poslednja izmena:
Šta ću preko? Malo više para, nema drugara, zatvoren u malom stanu, bez vremena za lične stvari. Živeli su naši preci ovde i pod mnogo težim okolnostima. A i koliko god ovde ekonomski loše bilo, od nevolje se ne beži, nevolja se rešava, ako je mi ne rešimo, stranci sigurno neće :). A i ono nekako nije isto kad se osećaš kao stranac(jer to i jesi tamo) i kad ovde svuda možeš na svom jeziku pričati i uživati.
 
Боље би било због чега не бих отишао у иностранство из Србије.

Како због чега:

Због тога што сам Србин!

И Волим Моју Земљу, због тога што сам патријота,
Што имам и чему да се захвалим кроз историју и традицију србског народа!

Зато што и онај тамо, негде у америци или да ли је у Кини је далеко од Србије онај које и отишао а да није ни дошао тај нема тамо да сазнаје и да заборавља како се и на који начин истински може да пропутује цео свет али ипак, највише на свету да зна, и да не заборави никада како се живи у Србији, то је више и од опанака и кад ати дођу сви ти људи познати код тебе и када и они заједно и са тобом се прекрсте на слави!

Амин!
 
Poslednja izmena:
И због тога што имамо Бога у Себи.
Због тога што идемо у Цркву и Богу се Молимо.
Због чега имамо манастире пред ким се и Храмови стварају и у нама.
Због тога што нас бомбардују а не могу душу Србије да униште.
Што знамо колико вредимо.
Привлачимо тако да и цео свет буде на страни нас.

Оно због чега одлазимо је важније од тамо неких "пара" на папиру. Зацртаних да нас униште.
 
Poslednja izmena:
Dakle da možete da odete pod nekim prihvatljivim, normalnim uslovima da li biste otišli ili ostali?

Šta je to što Srbija za vas ima zbog čega želite tu da ostarite?

Da li biste poželeli svojoj deci da ostanu tu?
Mogao sam da odem, ustvari na kratko i jesam, ali ovde mi je lepše, opuštenije, lagodnije. Napolju ima više novca, ali sam vremenom shvatio da on doduše jeste veoma važan, ali ne i jedino važan. Novcem se ne može kupiti sreća.
Deca - hm, za sada ne pokazuju želju da idu negde, no ako požele neću ih sprečavati, ali ni gurati.
 
Poslednja izmena:

Back
Top