Zbirka zadataka za drzavno takmicenje iz matematike A test druga godina

ko treba pomoc nek se javi na pm . U sustini trebate da proradite sledece knjige i oblasti da bi imali sanse
1) diskretna matematika milisevic baltic , takodje uz nju ne bi bilo lose proraditi neku knjigu iz kombinatorike
2) geometrija . Morate nauciti analiticku ili kompleksnu geometriju . Takodje ima od stojanovica zbirka zadataka za prvi razred srednje , ne mogu se setiti kako se zove , Koliko se secam stojanovic je bio na gradjevinskom faksu prof , dobio sam od njega autogram jos kao mali . Tu je on odlicno odradio elementarnu geometriju . Postoji jos jedna dobra knjiga od ognjanovica iz mat gimnazije zove se geometrija za prvi razred . Knjige obradjuje vrlo detaljno geometriju . sa njima moguce je gotovo resiti svaki zadatak iz geometrije . Ali kompleksna i analiticka imaju svoje cari . Ako njih ovladate ( analitticka se lako da naci ) , komplesna radovanovic , je izdao jednu skriptu , solidno je objasnjeno .
Kompleksna i analiticka su dosta zahtevne morate nauciti da ocenite vreme koje je potrebno da se zadatak istera .Svaki zadatak se da uraditi pomocu datih metoda , samo fora je znati da li je uradivo u nekom normalnom vremenu .
3) teorija brojeva , veoma teska oblast , nazalost kod nas ne postoji ni jedna dobra zbirka . Ne znam kakva je nova teorija brojeva od drustva matematicara srbije ( video sam da su odradili i kvadratne kongruencije ali stara je bila ocaj) . Tj resenja su bila na foru pogledaj tu i tu knjigu . Mada vecina od tih knjiga nije dostupna na trzistu .takodje nije lose odraditi i predloge za olimpijade . To verovatno se moze izguglati .
4) nejednakosti , ima solidna zbirka izdata od drustva matematicara , ima dosta na netu , recimo ovo nije lose .
http://www.normalesup.org/~kortchem/olympiades/Cours/Inegalites/tin2006.pdf.
Ako zelite da uradite nesto na takmicenju naravno da je talenat neophodan . Ali tamo su svi talentovani tako da rad presudan
 

Back
Top