Zasto?

Mugatu

Iskusan
Poruka
5.971
Zasto kao neki drugi normalni sajtovi ne postavite opciju da odbijemo prosledjivanje nasih podataka oglasivacima i bogzna kojim udruzenjima, nego mora rucno da se sve odbija celih deset minuta?
 
Moraš i ti malo njih da razumeš.
Spusti loptu.
Izgleda da znaju o čemu pričaju, a ja te ne znam još dobro. Forumu nije u cilju da te izgubi.
Nema tu sta da se razume ili ne. Postoji zakon o zastiti podataka koji je uskladjen sa EU zakonom.

Na transparentnim sajtovima postoji opcija da jednim klikom odbijes koriscenje i prosledjivanje tvojih podataka trecim licima i kompanijama.
Kod manje transparentnih, kao sto ovde imamo primer, na kvaran nacin se korisnik obeshrabruje od odustajanja, odnosno gura ka pristajanju, jer u suprotnom mora da predje i odcekira gomilu opcija.

Skrolovao sam kilometar da sve odbijem.
 
Nema tu sta da se razume ili ne. Postoji zakon o zastiti podataka koji je uskladjen sa EU zakonom.

Na transparentnim sajtovima postoji opcija da jednim klikom odbijes koriscenje i prosledjivanje tvojih podataka trecim licima i kompanijama.
Kod manje transparentnih, kao sto ovde imamo primer, na kvaran nacin se korisnik obeshrabruje od odustajanja, odnosno gura ka pristajanju, jer u suprotnom mora da predje i odcekira gomilu opcija.

Skrolovao sam kilometar da sve odbijem.
Ma, postoji zakon jedini-Božiji. Uvo treba da te boli za zakon zaštite tih podataka. Šta je tebi, čoveče? Šta si se unezverio? Prikazaće nešto što o tebi Bog već nije znao???
Smiri se-postoji zakon Božiji! Umirenje i uteha, obećanje i vera-Bog će nam, jedan i jedini, svima suditi!
Šta se tebe tiče ko će tvoje podatke na internetu i kako koristiti? Čoveče-uzmi se u pamet!
 
Ma, postoji zakon jedini-Božiji. Uvo treba da te boli za zakon zaštite tih podataka. Šta je tebi, čoveče? Šta si se unezverio? Prikazaće nešto što o tebi Bog već nije znao???
Smiri se-postoji zakon Božiji! Umirenje i uteha, obećanje i vera-Bog će nam, jedan i jedini, svima suditi!
Šta se tebe tiče ko će tvoje podatke na internetu i kako koristiti? Čoveče-uzmi se u pamet!
Nije mu lako.

I ne slažem se. Iako si u pravu.
 
Ma, postoji zakon jedini-Božiji. Uvo treba da te boli za zakon zaštite tih podataka. Šta je tebi, čoveče? Šta si se unezverio? Prikazaće nešto što o tebi Bog već nije znao???
Smiri se-postoji zakon Božiji! Umirenje i uteha, obećanje i vera-Bog će nam, jedan i jedini, svima suditi!
Šta se tebe tiče ko će tvoje podatke na internetu i kako koristiti? Čoveče-uzmi se u pamet!
I da, ljudskih zakona ima više...
Zloupotreba još više.

Ali Zakon je Zakon, koji ni sam Bog ne zna kako funkcioniše...
 
Potpuno sam zatecen, wtf.

Nego pored mejla ostavljas ip adresu, geografsku lokaciju, istoriju pretrage, istoriju pretrazivanja, sto ukljucuje nacin na koji koristis internet, sta kupujes itd

U tvom pregledacu ima vise podataka nego u kartonu kod doktora.
Koristi vpn ako ti je stalo...
I pregledače koji slabo pamte..


Arhivu Interneta.

Tora vam...
 
Može sve zajedno u pdf Književnost, poezija ili čak Romantika.
Kad sam pročitala ovo Zašto prvo me asiciralo na Kiplingovo Ako i Simonovljevo Čekaj me, a onda uđem na temu i vidim Mugatua (jesam li u paralelnom forumu... :mrgreen: )
~~~
Ali na kraju je Samsonight sve objasnila, tkd...tema može pod 🗝️
 
Potpuno sam zatecen, wtf.

Nego pored mejla ostavljas ip adresu, geografsku lokaciju,
VPN svi trebamo.
Mogu ti javiti koji koriste ljudi oko mene, ako znači?

istoriju pretrage, istoriju pretrazivanja, sto ukljucuje nacin na koji koristis internet, sta kupujes itd
Ne vjerujem u ove metode, ali eto da spomenem:
Anonimni tab,
drugi (bolji ako ima u zom smislu) browser,
ne koristiti google pregledač,
I izlogovati google nalog...


U tvom pregledacu ima vise podataka nego u kartonu kod doktora.
Tačno!


Ja lično ništa od toga ne činim, ali bilo bi dobro, za nas što puno boravimo
 
@Mugatu
hvaljen je i proton e-mail, u tom smislu.
Pa pogledaj i o tome ako te zanima.

Jedan period sam provjeravala, istraživala,
Google Chrome pola podataka krije u odnosu na neke druge Browser-e
YouTube isto.
Opcije search rade po njihovim algoritmima, postoje zabranjene teme.
Ne mislim da je dobro za mene, niti da ću mnogo promijeniti u svom životu ili svijetu, pa sam odustala od tog istraživanja...
Ali pošto si ti Mugatu vjerovatno istraživač, a imam takve oko sebe, onda razumijem tvoj stav za sigurnosti.

ali ne razumijem koju svoju želju umirujete istraživanjem tim skrivenih podataka ili šta tačno želite pa umirujete sa VPNom npr...
Mnogi od tih puše, piju, jedu loše, slabo se kreću- sami izabrali, a vamo imaju osjećaj neke kontrole i znanja informacija ili imaju želju da se kriju na internetu od nekoga...
To znači da vi sebe izjednačavate sa osobom koja je na internetu, a mnogo smo više svi od toga.
To je samo djelić, i ne može niko nas spoznati - nr možemo sami sebe. A to je problem.

najteže je naći umjerenost, ali vjerujem da je tu negdje, na pola puta između svih stavova, i od vjernika, i od istraživača(čega god), i od učenja o samom sebi...
 
VPN svi trebamo.
Mogu ti javiti koji koriste ljudi oko mene, ako znači?


Ne vjerujem u ove metode, ali eto da spomenem:
Anonimni tab,
drugi (bolji ako ima u zom smislu) browser,
ne koristiti google pregledač,
I izlogovati google nalog...



Tačno!


Ja lično ništa od toga ne činim, ali bilo bi dobro, za nas što puno boravimo
Koristim Nord vec godinama, nije stvar samo u tome.

Gugl Hrom prikuplja podatke i iz anonimnih tabova, a verovatno i ostali pregledaci bazirani na njemu, a to su danas svi sem Mozile.

Poenta price je kvarno ponasanje danasnjih sajtova kojima se i Krstarica pridruzila.
 
Koristim Nord vec godinama, nije stvar samo u tome.

Gugl Hrom prikuplja podatke i iz anonimnih tabova, a verovatno i ostali pregledaci bazirani na njemu, a to su danas svi sem Mozile.

Poenta price je kvarno ponasanje danasnjih sajtova kojima se i Krstarica pridruzila.
Zarađuju tako.
Ali što te to čudi? Želiš da ne prihvate da zarađuju, i da su dobri prema tebi?
Pa i jesu dobri, ali prema sebi prvo, kao i svako od nas, pa i ti.
 
Zarađuju tako.
Ali što te to čudi? Želiš da ne prihvate da zarađuju, i da su dobri prema tebi?
Pa i jesu dobri, ali prema sebi prvo, kao i svako od nas, pa i ti.
Malo im je sto zaradjuju od reklama nego bi i nase podatke i navike da prodaju ko zna kojim kompanijama za ko zna koje potrebe.

Cela poenta price je, a sto je postalo standard u EU, da se korisniku omoguci da jednakom lakocom pristane ili odbije.
A ne ili prihvati ili skroluj kilometar i odcekiraj 1256 opcija u nadi da ces odustati i sve prihvatiti.
 
Malo im je sto zaradjuju od reklama nego bi i nase podatke i navike da prodaju ko zna kojim kompanijama za ko zna koje potrebe.

Cela poenta price je, a sto je postalo standard u EU, da se korisniku omoguci da jednakom lakocom pristane ili odbije.
A ne ili prihvati ili skroluj kilometar i odcekiraj 1256 opcija u nadi da ces odustati i sve prihvatiti.
Aha, razumijem sada.
Upravu si, bilo bi dobro :-)
 

Back
Top