Zasto Zvezda posle svih uspeha i trofeja ne moze da proda igraca

Poruka
21.521
FK Crvena Zvezda je upravo proslavila trecu titulu za redom, a petu u poslednjih 7 godina...
2017/18 se prosla grupna faza u Ligi Evrope, a zatim dve godine za redom ulazak u Ligu Sampiona.
Klub je za 3 godine prihodovao oko 150 miliona evra, ako ne mozda i vise, medjutim selekcija igraca nije bila na zadovoljavajucem nivou u poslednjih godinu-dve pa se vec sada javljaju finansijski problemi...
Od dolaska Zvezdana Terzica u klub Zvezda je ostvarila svega jedan jak transfer (Radonjic 12 miliona) i jedan solidan (Grujic 7 miliona).. Ostalo su transferi od 4-5 miliona tipa Joveljic, Pesic, Boaci i gomila onih od 2-3 miliona da ne nabrajam sad...

A sa druge strane imamo Partizan koji povremeno igra Ligu Evrope, retko kad osvoji titulu i u stanju je da proda Pavlovica za 10+3 miliona, i sada mogu lagano Filipa Stevanovica bar za 15 miliona evra, a ni Sadik nece otici za mali novac..

O cemu se tu radi?
Srbija je zemlja talenata sto dokazuju rezultati u mladjim kategorijama ali i broj nasih igraca u jakim evropskim klubovima, i nemoguce da su bas vecina najboljih u Partizanu...
Ja mislim da je problem u nestrpljivosti nasih klubova da dodju do novca...

Evo zasto, mi prihvatamo maltene svaku prvu ponudu... Pavlovic je slucajno zavrsio u Monaku za velike pare, malo je falilo da 6 meseci pre toga za duplo manji novac ode u Lacijo.. Mislim i da je za Milenkovica Partizan mogao mnogo vise da prihoduje od tih 5 miliona... A u Zvezdi je to jos izrazenije, prodavani su klinci sa 2 utakmice ili bez ijedne u seniorima, za Joveljica je uzeto 4-5 miliona a da nije ni dobio pravu sansu, a sada se isto to dogadja sa Njegosem Petrovicem....

Ja razumem da je uprava nesposobna, da se lose radilo, da su se tek pre 3-4 meseca setili da treba gurati klince, ali zar nije racionalnije prodati npr. Boacija i Pavkova za 2+2 nego Njegosa pustiti za 4... Boaci i Pavkov su igraci od 26 i 27 godina dok Petrovic ima 21 godinu, tek 24 utakmice u Zvezdi i od dolaska Dejana Stankovica je poceo da pruza jako dobre partije, zasto ne ici na rizik i ostaviti ga do zime bar, vidimo na primeru Partizana i Pavlovica da lako moze stici i duplo jaca ponuda, zar mislite da bi Mamic uzeo onoliki novac za Pjacu ili Olma da je pristajao na svaku prvu cifru koju mu ponude...

Dakle odogovr se sam namece, starije igrace je nemoguce prodati jer niko ne vidi potencijal u momku od 27 godina, a mladi se pustaju pre vremena i zato je cena visestruko niza..

Zasto je ovo bitno? Pa evo, ako igrac ode iz domace lige za 2 ili 3 puta vece pare, njegove sanse da se nametne u inostranstvu su neuporedivo vece..
Jer taj klub je mnogo vise ulozio u njega i samim tim mora da ga istrpi..
Samim tim dobijamo veci broj kvalitetnih reprezentativaca, a i klubovi bi bili u povoljnijoj situaciji jer bi im znatno veci novac bio na raspolaganju...

Dakle ni Partizan nije nesto vican jakim transferima koji su posledica pametnog ulaganja i promisljenog rukovodstva, ali je kod Zvezde mnogo ekstremniji slucaj jer se nakupila trofeja i ugleda u Evropi poslednjih godina.. Ono sto hocu da kazem je da Njegos Petrovic treba ostati makar do zime, a ni Gavrica, Nikolica i ostale ne pustati na prvu ponudu...
Tacno je da igrac moze da se povredi ili padne u formi, ali cemu onda uopste fudbal ako nisi spreman na rizik, daj da prodajemo sve iz petlica cim prohodaju...
Mora se uneti neka doza ozbiljnosti u poslovanjima klubova..
 
Zvezda je bila zvezda pocetkom 90-tih godina.
Tada smo gledali vrhunski fudbal u top formi nasih igraca..
Danas kada se prati fudbal sa nekim od stranih klubova je zalosna slika.

Takav fudbal na terenu mogao bi svako od nas da odigra pa i nije nesto za gledanje.,

Neznam u cemu je problem da ne mozes da iznosis loptu ni do centra.,

Jer kada nisi sposoban da drzis loptu,predriblas barem jednog protivnickog igraca,stvoris priliku i uspesno dodajes saigracu,da bi taj isti stvarao sansu za uspesno dodavanje ili gol.,

Neko ce reci pa ti vrhunski igraci jedu bifteke a nasi samo pasulj,pa su tu bitne pare i milijarde za meso i bifteke-a meso je skupo..
Neko ce reci da nemamo iste uslove za trening a vidimo da su uslovi isti i jednaki za sve-trenira se na teren i vezba se lopta.

Pre bih rekao da nema nikakav rad i motivacijae za neki vrhunski fudbal i sam uspeh,. pa je sve to pretvoreno u nesto drugo.,

Mozda ce se ubuduce nesto promeniti.,

a do tada nas fudbal je takav-kakav je.,
pa nece biti ni velike potraznje za takvim igracima..
 
Uhhhh....pa prvo Mrkela pojma nema da je malo pristojnosti samo malo dobio bi otkaz cisto reda radi...Terza je naviko da valja igrace za mrvice jos iz vremena OFKe to mu je default mode...I jedna velika stavr uprkos svemu Bog nas je pogledo i dobili smo Milojevica koji je znao igrati takmicarske tekme na rezultat i sa skromnom ekipom ali iskusnom i onda ako juris uspeh jako je malo prostora da se da mladjim igracima jer ce rezultat trpeti...a ovi 'iskusni' koji mogu donjeti instant rezultat nemaju tu vrednost ne trzisuta sutra...
O ovome sam nekoliko puta prico...Svi bi privatizaciju i to jeste legitimno ali kakvu?...Pogledaj scenario kod Bugara i Rumuna ludugorec je igro stalno LS godinama sa trecerazrednim Brazilcima i nije bilo prostora za razvijanje domacih igraca...E tog scenarija se ja kod nas bojim kao ovca noza....
 
Gruju bi oni zavaljali i za daleko manje pare ali otac Grujićev to nije dozvolio misleći na budućnost sina te je tako ostao još neko vreme i neplanirano mu je skočila cena...Banda koja vodi Zvezdu je banda secikesa koja puni svoje džepove, zato su svoje klince (braću Ilić) prodali Sitiju za burek, Pantovića šibicarski daj šta daš umesto da su čekali godinu - dve dana. Nakon dva učešća u LŠ i jednog u LE i ulaska u klub para (skoro140-150 miliona evra) mi kao klub nemamo para za plate i prodajemo klince. Dovodili su za tal neke poluigrače, istrošene igrače, koncepcijski neodgovarajuće igrače, nagurali ih na svakoj poziciji po 3-4 i preplatili...ovi bi sjebali i nakovanj.
 
Zasto Zvezda posle svih uspeha i trofeja ne moze da proda igraca

Zato sto nema mladog dobrog igraca kojeg moze da proda za 10+ miliona,takav igrac u zvezdi trenutno ne postoji...
Ove klince koje je Deki poceo po malo da gura ne mogu posle 3 utakmice da vrede 10+miliona,potrebno je vreme.
Spominjes Njegosa,on ima vec 20/21 godinu a ne 17/18 kao npr.F.Stevanovic ako ga budes cekao jos godinu/dve ,moze da se desi da nece vredeti ni tih 4 koliko sad spominju.Mada i ta cifra nije realna,po meni on nije igrac koji pravi razliku na terenu.
Ako dodamo i lopovsku upravu,dobijamo pravu sliku zasto je tako kako je.
Meni je nepojmljivo da klub sa takvim uticajem u ovoj drzavi nije u mogucnosti da svake godine izbaci barem dva mlada igraca koje ce da zaigraju u prvom timu.
Ocigledno je da se nesto pogresno radi...
 
Zato sto nema mladog dobrog igraca kojeg moze da proda za 10+ miliona,takav igrac u zvezdi trenutno ne postoji...
Ove klince koje je Deki poceo po malo da gura ne mogu posle 3 utakmice da vrede 10+miliona,potrebno je vreme.
Spominjes Njegosa,on ima vec 20/21 godinu a ne 17/18 kao npr.F.Stevanovic ako ga budes cekao jos godinu/dve ,moze da se desi da nece vredeti ni tih 4 koliko sad spominju.Mada i ta cifra nije realna,po meni on nije igrac koji pravi razliku na terenu.
Ako dodamo i lopovsku upravu,dobijamo pravu sliku zasto je tako kako je.
Meni je nepojmljivo da klub sa takvim uticajem u ovoj drzavi nije u mogucnosti da svake godine izbaci barem dva mlada igraca koje ce da zaigraju u prvom timu.
Ocigledno je da se nesto pogresno radi...

A zasto ti je nepojmljivo kada se nisu ni trudili... Koji je mlad igrac u zadnjih 5,6 godina uopste i dobio pravu sansu... Tek sada vidimo pomake, jeste glupost sto tek sada, ali bolje ikad nego nikad... A za sledecu sezonu je uvedeno i pravilo da svaki klub mora da ima dva igraca na terenu ispod 21 god..

To smo navodno prepisali od Rumuna... To je dobra odluka, ali Zvezda ne bi trebalo da zavisi od tih normi vec da konstantno stvara igrace...
 
A zasto ti je nepojmljivo kada se nisu ni trudili... Koji je mlad igrac u zadnjih 5,6 godina uopste i dobio pravu sansu... Tek sada vidimo pomake, jeste glupost sto tek sada, ali bolje ikad nego nikad... A za sledecu sezonu je uvedeno i pravilo da svaki klub mora da ima dva igraca na terenu ispod 21 god..

To smo navodno prepisali od Rumuna... To je dobra odluka, ali Zvezda ne bi trebalo da zavisi od tih normi vec da konstantno stvara igrace...
Da u tom klubu i upravi nema normalnog coveka koji ce da vidi da danas mora da se zivi od prodaje igraca i da klub mora da ima dobru omladinsku skolu.Izgleda da tamo vlada neko totalno ludilo i otudjenost od svake realnosti.
Ta uslovljenost je za mene tglupost,u isto toj Rumuniji je trener kluza ako se dobro secam napravio izmenu u prvoj minuti da bi izveo iz igre tog igraca od 21 i uveo nekog starijeg i iskusnijeg.
 
Al kazem, bolje i sad sto konacno imamo 3,4 klinca koja stalno igraju nego da su se setili za 5 godina ili nikad...
A Njegos sta god ti mislio sa 21 godinom jeste mlad igrac.. Mladi su i 98, pa cak i 97, a kamoli 99
U tim godinama vec igraju ozbiljan fudbal u jakim ligama.
Po meni on nije igrac na kome zvezda moze da zaradi neku veliku cifru.
Ovih par igraca koje sada ubacuje Deki obecavaju na njima bi moglo dobro da se zaradi..
 
U tim godinama vec igraju ozbiljan fudbal u jakim ligama.
Po meni on nije igrac na kome zvezda moze da zaradi neku veliku cifru.
Ovih par igraca koje sada ubacuje Deki obecavaju na njima bi moglo dobro da se zaradi..

Pa u tome i jeste stvar, da se igrac (koliko je to moguce u ovakvim uslovima, jacina lige, itd..) afirmise upravo u Zvezdi i da ide preko kao nesto sto lici na vec gotov proizvod, a ne da prodajemo decu iz petlica, kao Ilice ili onog Terzica desnog beka.... Za Njegosa mislim da bi na zimu vredeo znatno vise nego sad.. Iz razloga sto se tek ustalio i zaredjao dobre partije, u uzlaznoj je formi, isto kao sto je bio i Joveljic, ali ne, bas kad treba pruziti kontinuitet mi prodamo..

O tome govorim...
 
Zato sto nemaju ovakvog carobnjaka:


Fali vam kvalitetan mafijas da to unovci.
uSnFdC6.jpg
 
To je po meni pogresan tajming, ne prodaje se igrac na prvu ponudu, kad nisi ni pola posla s njim uradio, nego tek kad dostigne neki opipljiv rezultat
Problem je sto oni nece fudbalski polu/pismenog igraca od 23/25 godina.
A kod nas su takvi i najtalentovanijii,treba im talentovan igrac od maksimalno 21/22 godine,koga ce oni za godinu dve da izbruse talenat.
 
Zato sto ne vrede.
U ligu sampiona se uslo posle cuda protiv salcburga dva gola posle prekida, i 15 penala protiv kopenhagena!!!

U derbijima redovno gube ili po bod.
Ostalo su sklanjalice gde pogadjau zbog penala...

Te vase orangutane je doveo terza predstavljajuci ih mega zvezdama, obocno pranje novca...

Pogledaj partizan, nije ušo u ligu sampiona (gde ste doziveli skoro rekordnu blamazu po primljeni golovima) ali u ligi uefa zahvaljuju i sopstvenim greska a je ispao od az, koji je bio na 1om mestu sa ajaksom...

I zato sad ono ludo drvo sadik kosta kolko ceo vas tim...
Plus natko asano...

Pavlovic stevanović...

Vasi stranci su debili, a namerno radi kradje silnih para ih dovodi terza unistavajuci vase klince koji ne mogu da se probiju a imate dece veoma talentovane tri puta bolje od tomanea boacija zandera...
 
Zato sto ne vrede.
U ligu sampiona se uslo posle cuda protiv salcburga dva gola posle prekida, i 15 penala protiv kopenhagena!!!

U derbijima redovno gube ili po bod.
Ostalo su sklanjalice gde pogadjau zbog penala...

Te vase orangutane je doveo terza predstavljajuci ih mega zvezdama, obocno pranje novca...

Pogledaj partizan, nije ušo u ligu sampiona (gde ste doziveli skoro rekordnu blamazu po primljeni golovima) ali u ligi uefa zahvaljuju i sopstvenim greska a je ispao od az, koji je bio na 1om mestu sa ajaksom...

I zato sad ono ludo drvo sadik kosta kolko ceo vas tim...
Plus natko asano...

Pavlovic stevanović...

Vasi stranci su debili, a namerno radi kradje silnih para ih dovodi terza unistavajuci vase klince koji ne mogu da se probiju a imate dece veoma talentovane tri puta bolje od tomanea boacija zandera...

Zvezda do sada 2 ucesca u LS i 2 pobede, a Partizan takodje 2 ucesca, ali 0 pobeda.. Kako to komentarises? Jel i to sreca...
 
Zvezda do sada 2 ucesca u LS i 2 pobede, a Partizan takodje 2 ucesca, ali 0 pobeda.. Kako to komentarises? Jel i to sreca...
Jeste i to luda.
Taj pavkov da vredi prodali bi ga posle onog liverpulu!.

Ali znaju da je drvo koji imo vise srece nego pameti.
Ko i sve. Salcburga, 15 penala kopenhagen...

Pavkov ti je primer tog sr. anja i posle tog niko ga nece... A boacija vam vratise!!!!


Uvideli ljudi prevaru....
 
Jeste i to luda.
Taj pavkov da vredi prodali bi ga posle onog liverpulu!.

Ali znaju da je drvo koji imo vise srece nego pameti.
Ko i sve. Salcburga, 15 penala kopenhagen...

Pavkov ti je primer tog sr. anja i posle tog niko ga nece... A boacija vam vratise!!!!


Uvideli ljudi prevaru....

Pa vratise ga, a on ga dade Olimpijakosu za 3 boda...
 

Back
Top