Zasto Srbi pravoslavci prelaze u Islam?

Nije problem ako je to unutar hriscanstva; pa bio su pravoslavac a sad si katolik ili protestant ili na drugu stranu.

Zamisli mama te zvala ceo zivot Milice, Mico, tvoja deca i ceo svet; a onda jedan dan pocnu da te zovu Mersima. wtf

Da ne pricam da sada veru ispovedasg na Arapskom.

Isto vazi da si bila Sanela i sad si postala Jovanka.

Te dve religije kreirale su i kulturne obrasce koji ne da nisu kompatabilni nego vode u rat gde god se sretnu.

Kao sto rekoh; ovo su neki ateisti i slucajni Srbi (samo imenom i prezimenom), koji su odlucili da izaberu novu veru i identitet, a odbace onu svojih predaka; konkretnije djedovu.

Prsotine ozbiljne
Djedovu? Misliš kao što su Srbi odbacili Peruna i prihvatili (ili im je nametnuta) novu veru? 🤔
Niste mi jasni. Ja ako više ne verujem u Hrista i prihvatim lupam, indijansku veru, to je moja stvar i ne sme da bude problema. Ta neću ostati u pravoslavlju samo radi reda.
 
Djedovu? Misliš kao što su Srbi odbacili Peruna i prihvatili (ili im je nametnuta) novu veru? 🤔
Niste mi jasni. Ja ako više ne verujem u Hrista i prihvatim lupam, indijansku veru, to je moja stvar i ne sme da bude problema. Ta neću ostati u pravoslavlju samo radi reda.
Naravno, budi Eskim; realno mozda ti djeda to bude zanimalo ostale boli uvo da ne kazem K.
 
Zaboravio si "pokrštene srbe" koji postaju okoreli protivnici staroslovenske vere.
Српски идентитет је изграђен у оквиру православног хришћанства. Словенска племена која су претече Срба јесу били припадници старословенске вјере али у том периоду још увијек то није био народ са јасним идентитетом већ племенска заједница. Све оно што Србе чини Србима данас јесте мање-више православно почев од насљеђа Светог Саве и Немањића преко Косовског боја до устанака против Турака и геноцида у Другом свјетском рату.
 
Jednu božansku suštinu. Tri božanske ličnosti. Filozofsku osnovu dao je posle ekumenskih sabora Eriugena, razlikujući Natura naturans (Otac) i Natura naturata. Pravoslavni uče da Duh proizilazi iz Oca. Rimokatolici uče da Duh proizilazi iz međusobne ljubavi Oca i Sina.
Hteo sam samo da vidim da li razumes.
Koriste mnogo takve reci i zbunjuju narod i narod ne razume a nece da pita jer mu neugodno.

Ocigledno na sve ce se hula oprostiti pa i na Oca.
Samo na DS ne.

Matej 12,31Zato vam kažem: svaki grijeh i hula oprostiće se ljudima; a na Duha svetoga hula neće se oprostiti ljudima

Slazes li se?
 
Српски идентитет је изграђен у оквиру православног хришћанства. Словенска племена која су претече Срба јесу били припадници старословенске вјере али у том периоду још увијек то није био народ са јасним идентитетом већ племенска заједница. Све оно што Србе чини Србима данас јесте мање-више православно почев од насљеђа Светог Саве и Немањића преко Косовског боја до устанака против Турака и геноцида у Другом свјетском рату.
To je opet priča "šta bi bilo kad bilo". Šta bi bilo da Srbi nisu pokršteni? Ne znam. Ni ti ne znaš. Evo meni pravoslavlje nije identitet. Identitet može biti onome ko veruje u njega, a sigurne ne kao nacionalna odrednica. Sad ja moram biti pravoslavac jer sam Srbin. Yeah, right..
Ta tvoja prica je klasična demagogija crkve. Jeste, niko nije postojao pre pravoslavlje 🙄 Nebitno kako su se zvali. Postojali su.
 
To je opet priča "šta bi bilo kad bilo". Šta bi bilo da Srbi nisu pokršteni? Ne znam. Ni ti ne znaš. Evo meni pravoslavlje nije identitet. Identitet može biti onome ko veruje u njega, a sigurne ne kao nacionalna odrednica. Sad ja moram biti pravoslavac jer sam Srbin. Yeah, right..
Ta tvoja prica je klasična demagogija crkve. Jeste, niko nije postojao pre pravoslavlje 🙄 Nebitno kako su se zvali. Postojali su.
Nije to demagogija već činjenice. Sve oko srpskog identiteta je temeljito hrišćansko.
 
Vidi se da se ti ne razumeš u pojam vere.
И да сам ја нерелигозан и ја бих исто овако мислио. То ти покушаваш да гледаш ствари споља и да разумеш веру као нерелигиозна особа. Не иде то тако.
Вера нису ципеле па да неком пријају.
To je ono "u šta verujem", a ne ono što mi okolina nameće.
Па питај у исламским земљама колико људи сме да пређе у хришћанство.
Што се тиче преласка у ислам, јеси ли знао колико протестантских заједница постоји у Америци ? Тамо је сасвим нормално мењати веру. Нема разлога од тога правити сензацију.
Па ни у Србији нико ником ништа не намеће, ево Гиле је будиста, а има и атеиста и агностика у Србији и ником ништа.
Jeдино чланови Јеховиних Сведока и сличних организација имају проблеме када напуштају своју организацију, али то је на жалост тако.
Kaкав фанатични идиотизам, па тако муслиманима налаже њихова вера. Чак се дешавало да људи у Америци пређу из ислама у хришћанство па да се не пробуде једно јутро.
 
1. Petrova 1,2Po priviđenju Boga oca, svetinjom Duha dovedenijem u poslušanje i kropljenje krvi Isusa Hrista: da vam se umnoži blagodat i mir

Onaj koji kaze da je srbin on i misli za sebe da je pravoslavan.
Ovi koji nisu oravoslavni tesko ce reci da je srbin.Tesko mu to izlazi ti na usta.
To je jedini dpas.
Vezati veru za naciju inace bi propala.
I mrzeti sve druge Srbe koji se tu ne daju vezati.
To pomaze da se sve vise smanjujemo.
Mora tako biti kada se ne praktikuje biblijsko hriscanstvo.
Akvija reakcija.
 
И да сам ја нерелигозан и ја бих исто овако мислио. То ти покушаваш да гледаш ствари споља и да разумеш веру као нерелигиозна особа. Не иде то тако.
Вера нису ципеле па да неком пријају.
Jel? Moram da verujem u nešto čak i ako se ne slaže sa mnom? Zašto bih? Zbog okoline?
 
Па питај у исламским земљама колико људи сме да пређе у хришћанство.
Што се тиче преласка у ислам, јеси ли знао колико протестантских заједница постоји у Америци ? Тамо је сасвим нормално мењати веру. Нема разлога од тога правити сензацију.
Па ни у Србији нико ником ништа не намеће, ево Гиле је будиста, а има и атеиста и агностика у Србији и ником ништа.
Jeдино чланови Јеховиних Сведока и сличних организација имају проблеме када напуштају своју организацију, али то је на жалост тако.
Kaкав фанатични идиотизам, па тако муслиманима налаже њихова вера. Чак се дешавало да људи у Америци пређу из ислама у хришћанство па да се не пробуде једно јутро.
Ček, ti misliš da je to u redu? 🤔
 

Back
Top