Zasto Srbi nepostuju svoju zemlju?

jomini:
King 7:
Rce jedan Englez:" A sta ste to dobro ucinili vasoj zemlji da bi vam ona to vratila?".
Ponašam se kako treba, učio školu, radim već 11 godina, plaćam sve što traže,...
Ponašam se kao što se ponaša recimo Italijan u Italiji. Šta još treba?
Gledaj sta je Italijan napravio od svoje zemlje pa napravi i ti. To sto si nabrojao rade i u Zimbabveu i u Bocvani.
 
King 7:
jomini:
King 7:
Rce jedan Englez:" A sta ste to dobro ucinili vasoj zemlji da bi vam ona to vratila?".
Ponašam se kako treba, učio školu, radim već 11 godina, plaćam sve što traže,...
Ponašam se kao što se ponaša recimo Italijan u Italiji. Šta još treba?
Gledaj sta je Italijan napravio od svoje zemlje pa napravi i ti. To sto si nabrojao rade i u Zimbabveu i u Bocvani.
Italijan je isto to radio i napravio zemlju takvom kakva je. Kako je nisam uspeo kad sam isto radio? Znači nije do mene...
 
jomini:
King 7:
jomini:
King 7:
Rce jedan Englez:" A sta ste to dobro ucinili vasoj zemlji da bi vam ona to vratila?".
Ponašam se kako treba, učio školu, radim već 11 godina, plaćam sve što traže,...
Ponašam se kao što se ponaša recimo Italijan u Italiji. Šta još treba?
Gledaj sta je Italijan napravio od svoje zemlje pa napravi i ti. To sto si nabrojao rade i u Zimbabveu i u Bocvani.
Italijan je isto to radio i napravio zemlju takvom kakva je. Kako je nisam uspeo kad sam isto radio? Znači nije do mene...
Pa nije Italija sama od sebe onakva. Pogledaj njihov smisao za eksterijer, enterijer, gradsko uredjenje, saobracaj, arhitekturu. Decko, ne mozes samo da ides u skolu i da placas racune pa da ti zemlja bude Italija. Ovde svaki lik misli da moze da napravi kucu na deset spratova i da je ne fasadira nikad. Po gradu rade motorne testere, roka se drvece staro 70 - 80 godina. Znas li koliko mora toga da se uradi?
 
Malim, jako malim delom si u pravu.
Nego, šta bi Piksi i Dejo uradili da im nije pružena prilika da urade ono šta su uradili? Da nisu imali evropska i svetska takmičenja? Ili da nisu imali šansu da igraju u klubu koji im je to omogućio? Ili braća Grbić, nije bitno ko!
 
jomini:
Pa kako da ljudi budu uspešni ako zemlja to koči, usporava ili uskraćuje šansu???
A vi ste zadovoljni?
Covece, dokle se objasnjavati: Ti si zemlja. Kakav si ti i svi ostali takva ti je zemlja. Ne mozes na nju primeniti psihologiju majcine sise tj. da je ona obavezna nesto ciniti za tebe ako imas sve petice u skoli. U suprotnom, gadno ces joj se osvetiti. Standard i udobnost prvo, sve pstalo nije bitno. kakvo razmazeno razmisljanje.
 
Anak1n:
Бл:
А колико глупи коментари мени иду на ку**Ц
Da imas mozga ne bi copy&past-ovo tu neke mitroploite i ostale lesinare koji zive na grbaci ovog naroda i prosipaju neku mudrost....sta kako treba.....

СЕКТАШ СЈАШИ

http://www.srb-obraz.org/
Никоме не дајте да лије нашу крв зато што је српска.
Миром на рат идите и ратом мир чините.
Љубављу на љубав идите, али крвљу крв српску браните.
----
Стеван Немања (1114 - 1200)
 
Anak1n:
King 7:
Onda se otarasite svoje proklete zemlje, neka se sa njom nose siptari i ostala bagra. Vidite kakva je, samo nesto otima.
A shto neshto ti je dala...
Cim budem dobiju vizu za bilo koju zemlju palim a kome ce ostati boli me q. ne veze me nishta za ovu zemlju....nishta lepo samo ruzno.....
Tako je to kad sam baksuz od toliko zemalja ja se rodio bash u Srbiji...bedak...

Можеш одмах да добијеш визу И ОДЕШ - green card !
 
King 7 je u pravu. Kakvi smo mi takva je zemlja. Ne mozes vecito da trazis bolju zemlju i da bezis od svake koja ti ne valja. Ne cekaju te tamo buketom ruza. Radi ovde, cuti i poštuj zemlju.
Ako si covek napravi da ova zemlja bude bolja a nemoj da bezis iz nje.
Nemoj da dozvoliš da tvoj svaki komentar bude "ova vlast ne valja, ona vlast ne valja". Izmenjale su se sve vlasti: komunisti(tito), socijalisti(sloba), radikali(seki), demokrate(zoran zivkovic), mesavine (kostunica),... Nema vise!
Zaključak: ne mozguj mnogo... poštuj Srbiju kao što nemac poštuje Nemačku, hrvat Hrvatsku, japanac Japan,...
 
All-iance:
King 7 je u pravu. Kakvi smo mi takva je zemlja. Ne mozes vecito da trazis bolju zemlju i da bezis od svake koja ti ne valja. Ne cekaju te tamo buketom ruza. Radi ovde, cuti i poštuj zemlju.
Ako si covek napravi da ova zemlja bude bolja a nemoj da bezis iz nje.
Nemoj da dozvoliš da tvoj svaki komentar bude "ova vlast ne valja, ona vlast ne valja". Izmenjale su se sve vlasti: komunisti(tito), socijalisti(sloba), radikali(seki), demokrate(zoran zivkovic), mesavine (kostunica),... Nema vise!
Zaključak: ne mozguj mnogo... poštuj Srbiju kao što nemac poštuje Nemačku, hrvat Hrvatsku, japanac Japan,...
Ma da tamo si placen za posao koji radis a ovde....
Najbolje da studiram i da radim probao sam tako radio po dvanaest do osamnaest sati pa nisam imao ni za stan i hranu a skola okinava....
A koliko vidim ovi bi da celu Srbiju ako ikako moze zaposle u gradjevinskim firmama da nosaju ciglu i blokovr....
I sad ces ti meni da solis pamet da je meni dobro valjda ja znam kako mi je i imam svoje razloge za sve sto sam rekao...
Srbija ne postoji....postoji samo Drzava Beograd....Drzava Novi Sad....i drzava Nish ovo ostalo je nishta...
 
ovaj decak je dao tacnu dijagnozu postoji samo drzava beograd ali beogradska gologuzija srami se i pola beograda oni nekapiraju da je beograd i malo dalje od autokomande
isto tako se odnose i prema ostatku srbije je*e se njima tamo iza avale i kosmaja a jastrebac kukavica homolj besna kobila kukavica pa oni to trebaju tri dana traziti na karti
beogradski mlatimudani zele beogradizaciju ostatka srbije njihovo misljenje je neprikosnoveno
e takav odnos kvazi gospodara ostatka srbije izaziva kod ljudi beznadeznost ravnoduznost apatiju
pa zar oni misle da je sve sta valja u ostatku ove zemlje u beogradu
pitanje u ovoj temi je takodjer da li takovo ponasanje hibridne beogradske elite izaziva kod ljudi ponasanje koje se moze posmatrati kao nepostovanje vlastite zemlje
 
gurmanci:
King 7:
Dobro, inteligentni smo, promucurni, imamo stav, ne pripadamo gologuzanskoj eliti. U cemu je problem? Gde je kocnica, zasto ne mogu da se realizuju neke osnovne stvari? Sta raditi po vama?

Bas kao sto sam i mislila. Kritika bez prestanka ali predloga nema! Najlakse je kukati i psovati! King POZDRAV
Zdrav pogled cini zdravu kritiku a ona cini zdravo resenje. Mi smo ipak amateri, forumski filozofi - politicari koji nemaju moc da rese nesto u praksi. Ipak bih voleo da malo bar o mogucim resenjima prodiskutujemo.
 
King 7:
jomini:
Pa kako da ljudi budu uspešni ako zemlja to koči, usporava ili uskraćuje šansu???
A vi ste zadovoljni?
Covece, dokle se objasnjavati: Ti si zemlja. Kakav si ti i svi ostali takva ti je zemlja. Ne mozes na nju primeniti psihologiju majcine sise tj. da je ona obavezna nesto ciniti za tebe ako imas sve petice u skoli. U suprotnom, gadno ces joj se osvetiti. Standard i udobnost prvo, sve pstalo nije bitno. kakvo razmazeno razmisljanje.
Sahrana majke (skromna) me je koštala preko 50000din. Danas sam dobio da platim 6950din za ostavinsku raspravu, iako se tamo ništa nije dešavalo. Stan koji je bio njen i moj pola-pola, ostao je na meni. Trajalo 10min. Zbog kucanja.
Dakle cifra je nepunih 60000. To su tri moje plate.
Da li bi Amerikanac bio zadovoljan sistemom koji mu uzme tri plate? Tri meseca radim za sahranu roditelja, bez da jedem hleb i pijem vodu!!!
Ne kažem mi svi smo zemlja, ali ne odlučujemo svi o tome kako će nam biti.
Da imam prekidač, sad, ovde, da ugasim one koji su odgovorni za ovako nešto - a to je ova nesređena i izgubljena zemlja (imam još par priča, ali drugi put ću), sad bi ga pritisnuo i mirne savesti otišao da spavam.
Kad bude frke, prodaću stan Mađaru ili Šiptaru i idem negde, makar u Zimbabwe.
Toliko o ljubavi i poštovanju.
 
jomini:
King 7:
jomini:
Pa kako da ljudi budu uspešni ako zemlja to koči, usporava ili uskraćuje šansu???
A vi ste zadovoljni?
Covece, dokle se objasnjavati: Ti si zemlja. Kakav si ti i svi ostali takva ti je zemlja. Ne mozes na nju primeniti psihologiju majcine sise tj. da je ona obavezna nesto ciniti za tebe ako imas sve petice u skoli. U suprotnom, gadno ces joj se osvetiti. Standard i udobnost prvo, sve pstalo nije bitno. kakvo razmazeno razmisljanje.
Sahrana majke (skromna) me je koštala preko 50000din. Danas sam dobio da platim 6950din za ostavinsku raspravu, iako se tamo ništa nije dešavalo. Stan koji je bio njen i moj pola-pola, ostao je na meni. Trajalo 10min. Zbog kucanja.
Dakle cifra je nepunih 60000. To su tri moje plate.
Da li bi Amerikanac bio zadovoljan sistemom koji mu uzme tri plate? Tri meseca radim za sahranu roditelja, bez da jedem hleb i pijem vodu!!!
Ne kažem mi svi smo zemlja, ali ne odlučujemo svi o tome kako će nam biti.
Da imam prekidač, sad, ovde, da ugasim one koji su odgovorni za ovako nešto - a to je ova nesređena i izgubljena zemlja (imam još par priča, ali drugi put ću), sad bi ga pritisnuo i mirne savesti otišao da spavam.
Kad bude frke, prodaću stan Mađaru ili Šiptaru i idem negde, makar u Zimbabwe.
Toliko o ljubavi i poštovanju.
Znam coveka kojem je masina smrskala ruku. Jako tesko se lecio i nista nije uradio. Gazda drzavne firme u kojoj je radio je dugo odbijao da mu isplati odstetu i dugo ga je zavlacio po sudu. Covek je tada imao platu mnogostruko vecu nego ovaj sto je ostao invalid. 3 godine nije imao struju u kuci, nije imao platu ni posao. Nisi jedini, mnogo toga ima. Mene lese na racune lopuze godinama, ne mogu im nista. Nisam hteo da podmazujem lekare i znam ja samo kako sam prolazio bez anestezija nekoliko puta. Ali, nije ti zemlja kriva. Kriv je porod gadni koji uzrasta na njoj. Velika je razlika.
 

Back
Top