Zasto Nemamo Odgovor!!!

E vidiš, to je ono što je meni smešno kod tih kvazinaučnih pokušaja da se objasni nešto:
Nisam u stanju da shvatim čemu nešto služi, znači, beskorisno je...
Ja na sve to gledam ovako:
Nismo u stanju da objasnimo ni kako, ni u čemu je Univerzum nastao (ne ovaj delić, za koji za mi smatramo da je apsolutan), nego
Univerzum uopšte, kao pojam postojanja svega.
Tako da ja, kao najobičnija glupava jedinka, smatram da nama jednostavno fali jedna dimenzija, a da li ćemo ikada shvatiti koja je to dimenzija
i da li ćemo ikada biti u stanju da tom nedostajućom dimenzijom (ili više njih) objasnimo nastanak svemira i ljudske vrste je pitanje od milijardu dolara...
Ne, ali bukvalno je beskorisno nije da ne znaju sta radi.
 
LMAO. AHHAHAHA. Izvini ne treba se smejati ne znanju ali je tolika glupost.
Моје незнаје је велико и тога сам свесна. Питање је банално као одговор на твоје п.осеравање са познавањем литературе.
Нисам написала да сам научник већ на страни науке наспрам измишљених религија. А ни једна опција не даје одговор, као ни хиљаде страница које си овде постовао на питање како, чиме зашто је настао живот на планети земљи.
 
ne od majmuna koje imamo danas...homonidi i homonini su se razdvojili i otišli svako u svom evolutivnom pravcu...to što su šimpanze najbliži,živi srodnici tog zajedničkjog pretka ne znači da su homonini(ljudi) evoluirali od njih jer evolicija ne ide pravom linijom...to je više kao lepeza gde se svakla grana razvaja u druge lepeze...od jedne vrste se razdvaja više vrsta koje se međusobno razlikuju po karakteristikama iako imaju zajedničkog predka i svaka ide svojim pravcem iako zadržava neke sličnosti
Замисли, знам. Само хоћу да кажем колико је бесмислено теоретисање еволуције које при том не објашњава сам постанак, само опстанак, а и то је дискутабилно јер је теорија.
 
E vidiš, to je ono što je meni smešno kod tih kvazinaučnih pokušaja da se objasni nešto:
Nisam u stanju da shvatim čemu nešto služi, znači, beskorisno je...
Ja na sve to gledam ovako:
Nismo u stanju da objasnimo ni kako, ni u čemu je Univerzum nastao (ne ovaj delić, za koji za mi smatramo da je apsolutan), nego
Univerzum uopšte, kao pojam postojanja svega.
Tako da ja, kao najobičnija glupava jedinka, smatram da nama jednostavno fali jedna dimenzija, a da li ćemo ikada shvatiti koja je to dimenzija
i da li ćemo ikada biti u stanju da tom nedostajućom dimenzijom (ili više njih) objasnimo nastanak svemira i ljudske vrste je pitanje od milijardu dolara...
Тачно тако.
 
Zasto nemamo odgovor na ova tri pitanja!!!


Fizika koja se bavi trazenjem istine o poreklu Svemira i mateije,
Ne ume da objasni kako je to nastalo iz Nista!!
Pogledajte prilog 948593


Psihologija koja istrazuje fenomen zvano "Svest"
Ne ume da objasni ni sta je Svest a kamoli Dusa!!


Pogledajte prilog 948594



Biologija koja se bavi istraivanjem poreklom zivota ne ume da objasni od cega je zivot nastao!!
Pogledajte prilog 948599

Da li je moguce da u danasnjem vremenu nauke ne umemo nista da objasnimo do kraja!!

Da svima bude jasno!!!

Samo nepotpune teorije i ostaje ti na kraju
licna neka logika!!!
Znanje pripada dostojnima.
 
Замисли, знам. Само хоћу да кажем колико је бесмислено теоретисање еволуције које при том не објашњава сам постанак, само опстанак, а и то је дискутабилно јер је теорија.
Naravno da se ne bavi nastankom prvih živih bića,evolucija se odnosi samo na to kako se male promenice gomilaju i vremenom daju nove vrste.I teorija u naučnom smislu nije spekulacija ni predostravka više dođe kao zaključak na koji dostupne činjenice nedosmisleno navode.Ne bi bila teorija da nema toliko činjenica koje ukazuju da se dešava u prirodi.
Abiogeneza se odnosi na nastanak to je već nešto drugo i opet nije pitanje da li je moguće nego koji su uslovi koji to omogućavaju.
 
Pa nije isto. Postoji razlog zasto su beskorisni i taj razlog je prilicno logican.
Pa meni nije.
Ajd da prihvatim da su neke sekvence smrtonosne, neke bi izazvale deformacije (koje opet mogu biti smrtonosne) ali naučnici nemaju
načina da predvide šta bi se desilo, kad bi to bio slučaj...
To nisu ništa više od pretpostavki, tako da bi, po meni, bila korektnija izjava u smislu:
Zasad smo razjasnili funkciju 25% sekvenci, pretpostavljamo da bi otprilike isto toliki procenat bio smrtonosan ili vodio do deformacija - e, a čemu
služe ostalih 50% - nemamo pojma ili nismo sigurni.
Izjave u smislu beskorisni se ne upotrebljavaju u ozbiljnim naučnim studijama, pogotovo ne u studijama o nečemu tako komplikovanom kao što je DNK.
Da bi se izbeglo ne znam ili nisam siguran, upotrebljava se izraz beskoristan
 
Pa meni nije.
Ajd da prihvatim da su neke sekvence smrtonosne, neke bi izazvale deformacije (koje opet mogu biti smrtonosne) ali naučnici nemaju
načina da predvide šta bi se desilo, kad bi to bio slučaj...
To nisu ništa više od pretpostavki, tako da bi, po meni, bila korektnija izjava u smislu:
Zasad smo razjasnili funkciju 25% sekvenci, pretpostavljamo da bi otprilike isto toliki procenat bio smrtonosan ili vodio do deformacija - e, a čemu
služe ostalih 50% - nemamo pojma ili nismo sigurni.
Izjave u smislu beskorisni se ne upotrebljavaju u ozbiljnim naučnim studijama, pogotovo ne u studijama o nečemu tako komplikovanom kao što je DNK.
Pa jesu beskorisni. Na nasem dnk su se vezivali i virus, koji se samo vezu i ne rade nista. Takodje taj dnk onda ne ucestvuje u nikakvoj sintezi. Nista se ne desava s njim.
 
A dobro genije sta ti znas!!
El imas mozak posto tvrdis da nemas dusu🤭
Ja hocu od tebe barem jedan odgovor da nam das, a ti meni nekakve kopije linkova sa fejk sajtova.
Pokazi to svoje
znanje🤣😅😂
Na sva tri pitanja si pao!!!
Ako ne zelis da prihvatis trenutna naučna otkrića, jer se ne slažu sa tvojom željom da bude nekako samo kazi da si deluzion.
NCBI je National Center for BioTechnology. Ako je to fejk sajt...ja sam betmen
 
Poslednja izmena od moderatora:
A dobro genije sta ti znas!!
Znam samo jedno, a to je da ništa ne znam.
Tako su govorili mudri. Ali razumi da su znali puno, samo kako su dobijali nove episteme tako su saznavali sta jos ne znaju. Ti ne znas ni sta ne znas, pricas da ne znas nesto sto se zna, nisi ni zagrebao povrsinu svega.

Pozdrav deluzioni covece i upamti "trazis trn u tudjem oku a ne vidiš balvan u svom".

NCBI sumnjiv sajt...
 
Poslednja izmena od moderatora:
A dobro genije sta ti znas!!
El imas mozak posto tvrdis da nemas dusu🤭
Ja hocu od tebe barem jedan odgovor da nam das, a ti meni nekakve kopije linkova sa fejk sajtova.
Pokazi to svoje
znanje🤣😅😂
Na sva tri pitanja si pao!!!

Što si tako neprijatan?
Nije ti on privatni nastavnik, pa da ti daje časove iz nečega.
Dao ti je više linkova, rekao da na određena pitanja ne zna niko odgovor (još uvek), u čemu je tvoj problem?
Iznesi tvoje mišljenje o nečemu, probaj da pobiješ njegove tvrdnje svojim argumentima, da sve to makar liči na diskusiju.
Ovako...
 

LMAO. AHHAHAHA. Izvini ne treba se smejati ne znanju ali je tolika glupost.


Napisah upravo


Pa i nisi. Mogu i ja reci da sam betmen, u istini nisam. Zivot aposlutno nije kreacija i razumno bice to razume. Budi racionalna i iskrena. Ako kazes da si covek od nauke a zatim postavis pitanje odakle danas gorile ako su evoluirali ljudi, pa, mogu da zakljucim da nisi imala mnogo dodirne tacke s tim
Evo tvog znanja i sta si odgovorio Devojci🤭

Posto na prvo pitanje pojma nemas ni da zucnes.

Na drugo si izlupetao da nema Dusa.

Na trecem pitanju zezas nas sa nekakvim linkovima


OS ja da ti kazem biologiju za pocetnike.

Biologija se bavi zivim bicima,a zapravo jednu komponentu zivih bica ne poznaje ne poznaje-a to je Duh-Dusa-Svest i kako god je nazvali.
Dakle zivot je komponenta materijalnog i nematerijanog.
Deo tog nematerijalnog sto ne razumemo jeste informacija koja je zapisana u esencijalnom molekulu zvanog Dnk, i do dana danasnjeg nauka nema odgovor-kako je nastao univerzum iz Nista,kako je nastao uopste zivot i sta je svest!!
 
Da, moze. I videce koliko dnk je beskorisnog nefunkcionalnog dnk
Evo proverih, nisam bio u pravu jer cak 98% dnk je beskorisnog
https://www.discovermagazine.com/health/our-cells-are-filled-with-junk-dna-heres-why-we-need-it
Наравно да ниси у праву, ево превода битног дела тог текста:

"Остатак - 98,5 посто ДНК секвенци - је такозвана „смећа ДНК“ за коју су научници дуго сматрали бескорисном. Делови који не кодирају протеине изгледали су попут неразумљивих реченица у нацрту књиге - бескорисног, можда заборављеног писања. Али ново истраживање открива да би „неваљали“ делови нашег генома могли играти важну улогу."

Дакле, онај део генома који научници разумеју носи информацију о грађи тела, а остатак о функцији, не само тела већ и саме ћелије.
 
Bio je naucnik. Vrlo dobar naucnik. Sta sa tim?
El nas malo zezas,.el ti zaista ne razumes🤭
Citiracu opet sam sebe a ti
zapitaj se malo, i ako je
Svaki deo naseg Dnk molekula radi tacno po informaciji,i nema nikakav otpad nekakve evolucije koji se sakupljao.

I mi do danasnjeg dana apsolutno nemamo nikakav dokaz da zivot moze da nastane od nezivog!!

Svo naucno znanje koje imamo u Biologiji kaze da zivot nastaje apsolutno iskljucivo od zivota.

Informacija je primarna a materija sekundarna!!

I postoji ogroman broj razlicitih biociklicnih ciklusa i svi su kontrolisani Dnk molekulom koji su (repogramirani)
Nemoj tu da mi iskaces sa teme i das linkove..
el umes da objasnis..🤭
 
I postoji ogroman broj razlicitih biociklicnih ciklusa i svi su kontrolisani Dnk molekulom koji su (repogramirani)
Nemoj tu da mi iskaces sa teme i das linkove..
el umes da objasnis..
Umem ja da objasnim, ali dzaba kad neces da shvatis. Ne zelis. Ne mozes nauciti nekog nesto sto misli da zna. Tvrdis neke gluposti koje su pre 80 godina pokazane netacnim...nzm kad si rodjen ali jedino da si zavrsio samo osnovnu skolu i to pre 80 godina pa da ne znas neke "novitete" u nauci
 
Umem ja da objasnim, ali dzaba kad neces da shvatis. Ne zelis. Ne mozes nauciti nekog nesto sto misli da zna. Tvrdis neke gluposti koje su pre 80 godina pokazane netacnim...nzm kad si rodjen ali jedino da si zavrsio samo osnovnu skolu i to pre 80 godina pa da ne znas neke "novitete" u nauci
Eto ti tvoje svoje znanje sto si napisao da umes da objasnis,
Ono sto sam primetio je to da Nauka stagnira u mestu i to neko koci zbog nekakvog svog profita.

Da bi Nauka napredovala morala bi biti nezavisna i svaki pojedinac na planeti zemlji morao bi da je debelo finansira.

Nauka mora poceti iz fudamenta jer nemamo odgovor na ovakva tri bitna pitanja.,ta
,,Fudamentalna Nauka" nesme biti u suprotnosti sa nicim i te nepotpune teorije odbaciti.,i ako smo nastali iz komete kao sto ti tvrdis,pa posle..itd..

I dosli do evolucije,
Onda nebi smele da postoje ,,bioloske funkcije"
Oko nema funkciju da vidi,
Uvo nema funkciju da cuje,
Mozak nema funkciju da razmislja i oseca,

Jer su sve to proizvodi mutacija koji nam pomazu da prezivimo,ali nemaju funkciju,.
I ako kazemo da oko moze da vidi, to znaci da priznajemo da postoji dizajner u prirodi ili vestackoj laboratoriji koji stvorio to oko da bi videlo.,

To znaci da se priznaje i svrha zivota koja je u Svesti-Umu-Dusi i kako god je nazivali.

Nauka ne negira tvorca i ma ko da je.,

A evolucionizam je taj koji je baziran i stvoren na ateizmu uci da nesme da nesto ima svrhu!!

Po njima ljudski zivot i svaki deo naseg tela nema svrhu!!

To znaci da kada im potrebno da nesto objasne stvari kako funkcionisu u molekularnoj biologiji i genetici onda priznaju svrhu-i eto
Odakle mi Sumnja!!!

A taj cnbc taj vrh brate i te linkove batalis mene,pa polako studiraj izvuci sam logiku..


Pitao si me i koliko godina imam i odgovoricu ti i to 50g,al sam u srednjoj skoli morao da naucim Biologiju komplet ,,Deobu celija"

I do dana danasnjeg nista se tu nije promenilo..

El ti razumes da u danasnje vreme i sam Vrh-Nauke se nista ne moze sakriti.

Molekularna genetika moze da prati taj muski y hromozom unazad do prvog ljudskog potomka.

A ti prati evolucijom
tog Majmuna🤭

Na drugo moje pitanje idi na Psihologiju pa da ti doktori objasne sta je svest-dusa😂

Na prvo pitanje iz Nista sve nastalo i vreme i prostor je apsurd apsurda!!
Stigli smo milijardama godinama unazad i do prve secunde do tog NISTA

Pa nista nismo ni dokazali i dobili..
I nemoze se tako posmatrati stvari, vec se mora poceti iz fudamenta,
Moze se poceti drugacijom tezom da je zauvek bio prazan prostor bez icega,
pa etar,nekakva energija..

I Sam TESLA govorio o tome..

Ja to tvoje NISTA ne razumem!!!
Ne razumem ni tvoju Psihologiju,
Ne razumem ni tu tvoju Biologiju.

Pa na ova 3 pitanja ostao sam uskracen odgovorima.
I do dana danasnjeg Nauka nije uspela da odgovori do kraja!!!
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top