Zašto neke žene i neki muškarci ne vole što stare?

Džudi S

Domaćin
Moderator
Poruka
3.083
FORUM.jpg
- Autorska tema -

Hvala @Soradze za inspiraciju

Jedna moja bliska, bliska rođaka ima preko 65 godina. Bliži joj se 70-ti rođendan. Izgleda kao ova žena sa fotografije, samo nema tako sređen stan.

Oblači se kao da ima 27-37 godina. Obožava da izađe u neki kafić :) Stalno, stalno, stalno je na mreži X, nekadašnjem Tviteru. Ne ispušta mobilni iz ruke.

Ne voli da joj čestitamo rođendane. Ne priznaje koliko stvarno ima godina. "Ja sam fit, ja sam zdrava, ja sam mlada!"

Uopšte nije ni fit i nije zdrava. Kad treba nešto da radi, ona je baba i ne može :)

I jedan moj drug, 3-4 godine stariji od mene kupuje in garderobu i za sebe kaže da je mlad i da hoće još malo da uživa u životu.

OK, ni ja sebe ne smatram za stariju, sredovečnu ženu, ali ne preterujem kao što ovo dvoje preteruje.

Prihvatam svoje godine i sve što one donose.. Godine su samo broj.

Šta vi mislite?

Zašto se ljudi plaše svojih godina? Zašto ih kriju na svim društvenim mrežama?

Da li, ako imate 50-60-70 godina mislite da imate bar deset, dvadeset godina manje i tako se ponašate?
 
Nisu valjda ludi to da vole. Mada ima i obrnutih primera, da neko u dubokoj mladosti ne voli mladalacke obrasce ponasanja.
Nisi star koliko ti godine kažu da si star, već koliko se ti starim osećaš.
Ma da, nisi ni mrtav koliko si u grobu, nego koliko se ne osecas zivim. :vnaocare: (sto nas uzgred vodi do stare teorije prema kojoj zagrobni zivot postoji samo za one koji veruju u njega?)
 
Nisu valjda ludi to da vole. Mada ima i obrnutih primera, da neko u dubokoj mladosti ne voli mladalacke obrasce ponasanja.

Ma da, nisi ni mrtav koliko si u grobu, nego koliko se ne osecas zivim. :vnaocare: (sto nas uzgred vodi do stare teorije prema kojoj zagrobni zivot postoji samo za one koji veruju u njega?)

Ne treba da vole što stare, ali ne treba ni da se ponašaju pomalo...šašavo.. Navela sam primer iz moje bliske porodice. Žena ne ispušta mobilni iz ruke.

Kada dođe ovde, namerno joj ne dam šifru za net. Došla je u posetu, a ne da gleda šta ko piše na mreži.

Odlično je što si naveo i obrnuti primer. Mnogo puta sam čula da neko kaže "Evo starmalog, evo starmale".

U redu, ljudi ne žele da stare, ali zašto mladi žele da budu stariji od svojih vršnjaka?
 
Старење је део живота.
Могу ја не знам како добро да изгледам кад се обријем...
али то не мења чињеницу колико ми је година.
Здравље ми је, Бигу хвала, како треба, и то ми је једино важно.
Никад нисам ни био нешто физички снажан нити брз да ми сад то недостаје.
Живим како знам и умем, и клоним се проблема.
Облачим се увек спортски, мада могу да будем и елегантан, али према потреби,
Дружим се са људима свих годишта, и шалим се са свима умерено, без претеривања,
Не гурам се одавно у ноћне клубове, јер то је време прошло.
Никад нисам подносио добро недостатак сна, тако да ни ту не видим да сам "оматорио".
Све је релативно...и како се човек постави у животу, тако му обично и буде.
 
Ma da, nisi ni mrtav koliko si u grobu, nego koliko se ne osecas zivim. :vnaocare: (sto nas uzgred vodi do stare teorije prema kojoj zagrobni zivot postoji samo za one koji veruju u njega?)
jok., nego cemo da verujemo badava, ti stvarno mislis da smo mi vernici ludi, naivni, sta li?
a na temu:
Zašto se ljudi plaše svojih godina? Zašto ih kriju na svim društvenim mrežama?
boje se smrtA :mrgreen: 'oce/zna da za'vati u tamo nekim godinama, i onda se ti ljudi maskiraju u mladje osobe, ne znam da l im pomogne da ih smrt zaobidje, naivni su to trikovi, ali ko zna, mozda ...
 
OK, ni ja sebe ne smatram za stariju, sredovečnu ženu, ali ne preterujem kao što ovo dvoje preteruje.

Prihvatam svoje godine i sve što one donose.. Godine su samo broj.

Šta vi mislite?

Zašto se ljudi plaše svojih godina? Zašto ih kriju na svim društvenim mrežama?
Sama si napisala: godine su samo broj.
Ako je čovek zdrav, ispunio godine životom, ostvario se na svim životnim poljima, zašto se ne bi osećao dobro i zadovljno?

Kao takav, ostvaren i zadovoljan, zrači.

Kada je vreme da muškarac/ žena promeni dosadnji stil života, umesto farmerki i duksa počne da nosi pantalone, sako, košulju, muziku koju je do sada slušao, zameni narodnjacima, svoja interesovanja i hobije zameni heklanjem uz tv sa političkim emisijama i sakupljanjem značaka?

Ako se neko olblači i ponaša 'mladalački' ne znači da se plaši godina već da živi život punim plućima.


Kako nazvati i šta reći za veoma mlade ljude smorene od života, bez trunke motivacije i inspiracije da odu bilo gde ili učine bilo šta za sebe?
 

Back
Top