ZAŠTO NAS TAXISTI DERU?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne sporim i sam sam jeo taj hleb.
Nimalo lako, potpuno nesigurno i neizvesno.Loš posao.
Svraha teme je između ostalog i to da se pronađe mogućnost kako bi svi bili zadovoljni.
Nemam pojma po koji put ponavljam istu rečenicu.
Tksisti su zloupotrebljeni od strane vlasnika taxi preduzeća.
Na nekakav način se moze govoriti o ropskom odnosu,vlasnik preduzeća ima svoju sigurnu kintu od "smene" osim u radio centar nije ulozio ni kintu nušta drugo, a ponaša se kao da su i taksisti i vozila njegovi.
Pazi- neko ko ne izlazi na ulicu da radi diktira cenu????
Pa samo kod nas postoji popust na telefonski poziv!
Zašto?
Pa zato što VLASNIK firme hoće što više poziva.Puno poziva-puno članova.
Puno članova puno članarine.
Zabole njega uvo da li taksista treba da plati porez, ratu za kredit, ima li temperaturu...on svoju kintu ubira.
Onda dođe taksista i kaze da je nemoćan da išta promeni.
Motku pa udrite bagru!
Kada se oslobodite parazita koji zive na kontu vašeg rada i nama će kao strankama biti bolje.
 
Pa zato što VLASNIK firme hoće što više poziva.Puno poziva-puno članova.
Puno članova puno članarine.
Zabole njega uvo da li taksista treba da plati porez, ratu za kredit, ima li temperaturu...on svoju kintu ubira.
Onda dođe taksista i kaze da je nemoćan da išta promeni.
Motku pa udrite bagru!
Samo sloga nas moze spasiti a sloge nema. Da smo pametni pa da svi odemo u samostalce bila bi druga prica. Ovako cuti i trpi.....
 
ja sam samo dva puta imala "problem" s taksistima a vec 2 god se otprilike 1-2 puta nedeljno vozim taxijem i to jer nemam svoja kola a gsp-om ne bih mogla da stignem :(
dakle prica je i jednom i drugi put bila slicna zovem taxi, dolazi na poziv
kao dobar dan dobar dan, jel se cesto vozite ovom relacijom, ja kazem kako kad (inace znam da me taxi na poziv kosta oko 400 din) i stignemo mi na lokaciju kad taxista 1200 din molim.. ja gledam.. i kao jeste li sigurni? on kao da... ja kazem ok... platicu vam toliko ako sada upalite taksimetar i odvezete me nazad na isto mesto da vidim koliko to kosta, on kao pa dobro.. tuc muc.. kao evo za vas moze voznja za 300 din.... !!!! tako da...
*** vozim se taksijem kad nemam kola, ali ne dozvoljavam da me zaje.bavaju...
mada kazem da sam u prethodne 2 god imala samo 2 takva slucaja.... tako da se ne zalim :)
dobri su, rade svoj posao.. sad ako nadju neku ovcu (pojedini) oni su samo na dobitku...

znam jos par slucajeva kad je taxista naplatio voznju od zeleznicke umesto 600, 1600, ali mnogi ljudi ne znaju koliko sta kosta (kazu u bg je skupo, pa racunaju da je i 1600 ok da plate ako moraju) kao npr moja baba....
 
procentualno su, GARANTUJEM, bolji ljudi od narodnih poslanika.... U svakom pogledu
Hvala. Ja mislim da su i radnici u gradskoj cistoci mnogo bolji i posteniji od poslanika :ok:
kao dobar dan dobar dan, jel se cesto vozite ovom relacijom, ja kazem kako kad (inace znam da me taxi na poziv kosta oko 400 din) i stignemo mi na lokaciju kad taxista 1200 din molim.. ja gledam.. i kao jeste li sigurni? on kao da... ja kazem ok... platicu vam toliko ako sada upalite taksimetar i odvezete me nazad na isto mesto da vidim koliko to kosta, on kao pa dobro.. tuc muc.. kao evo za vas moze voznja za 300 din....
Sto ne kazes sa kojom asocijacijom si se vozila :eek:
 
Pa i vrapci znaju da najgori krimosi stoje kod železničke stanice, na aerodromu i Terazijama. I tu niko ništa ne može jer su povezani sa policijom i pošten čovek taxista ne može tu da opstane sve ida hoće. Oni nisu merodavan uzorak, ali nažalost to je problem ove usrane države i ovog usranog grada gde isti takvi krimosi vladaju. Ali stvarno ne znam kako postoji ovako veliki broj ljudi koji ima tako loša iskustva sa taxistima? Da li je i cena dranje? Nemam pojma. Ali kutija cigara košta 120 do 150 dinara, novine 35 dinara, benzin 100 i kusur dinara, karta u GSB je nemam pojma koliko (ne mogu da izvrtim u ovom trenutku), itd itsl. A i nisam se dobro izrazio u poređenju sa narodnim poslanicima ... Ne samo bolji ljudi, u smislu poštenja, nego i obrazovaniji i kulturniji, bez obzira na školsku spremu ...
 
moram da kazem da sam pre dve godine bila u jako neprijatnoj situaciji. evo ovako, setala sam se sa drugaricom kroz centar grada i posle odredjenog vremena sam primetila da nas taksista prati. medjutim neko vreme nisam obracala paznju i kada smo krenule kuci primetila sam istog na stanici na kojoj sam cekala autobus. Usla sam u autobus i videla da je taksista krenuo za njim (za mnom), presedala sam nekoliko puta, ali bezuspesno. kada sam stigla do naselja bukvalno sam trcala do zgrade preplasena, i danas se pitam sta bi bilo da sam pozvala taxi i dosao on???
nazalost, ali bilo je tako!
moze anketa!
 
kakve veze sada ima manijak kome je profesija taxi,pa zena je prosle godine prijavila ginekologa(znaci,doktor,polozio zakletvu,humanista,i slicna sr..a) koji je masturbirao dok ju je pregledao,znaci i svi doktori su olosi kao i taxisti,dosta bre sa generalizovanjem,ima policajaca,iskompleksiranih siledzija koji samo cekaju da se na nekome izivljavaju,makar verbalno,takvima samo treba pogledati prezime na plocici a ima i ok likova...
 
Da, ima nas kretena u svim profesijama. Taksistu je lako identifikovati. Ima broj firme, broj krovne oznake, tablice.....
Ja licno ne znam nekog tako siledziju kako je opisala sosweet. Svi vole tudje zene ali bas da nekoga pratis to je malo bezveze.

Mozda je bio neki "divljak"........
 
Ubiste se otvarajući teme o tome kako ste najbolji.
Pa niste brate.
30% Beogradskih taksista radi taj posao kao dopunsku delatnost????
Derete nam kozu i sad još da vas hvalimo.

a zamisli kao je taksistima u bg-u, pored takvih cena i josh 20 drugih taksi udruzenja.
neki ljudi samo od toga izdrzavaju porodicu i pokushavaju da skrpe kraj sa krajem.
ti isti ljudi nekad ne uzmu jednu voznju za veche, a kao konji presede po 10 h u kolima..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top