Quantcast

Зашто девојке и жене не возе своја кола?

Manastirka

Aktivan član
Poruka
1.508
Daleko je naša "Balkanska" svest o ravnopravnosti polova u svakom smislu i pogledu!
Napr.u Norveškoj, muž ne sme ženi da daje košulju da je opegla ili da je primorava na bilo kakve kućne obaveze. To se smatra omalovažavanjem žene i u neku ruku poistovećuje čak i sa nasiljem u porodici. Ali se tamo isto tako tamo podrazumeva da žena zarađuje, vozi svoja kola... itd. Mi smo daleko od svega toga, gledano iz ugla oba pola!

georgejune

Zaslužan član
Poruka
147.159
Постоји 1 појава која ми никад неће бити јасна и која ме импресионира. Никад ми неће бити јасно зашто девојке и жене не возе своја кола која су сама купила и платила него увек возе кола од мужа, оца, дечка, швалера или кола која им је неко други купио или поклонио!

Говорим о већини жена и то убедљивој већини. Дакле, женама скоро увек неко други (мушкарац) плаћа гориво, амортизацију и регистрацију за кола и ја кад год сам до сада био у СУП-у или агенцији да региструјем кола, увек у редовима чекају само мушкарци. Никад жене.

Зашто жене увек чекају на мушкарце да им купе или поклоне или да им дају да возе кола и плате регистрацију и поправке уместо да се саме потруде да зараде и својим парама купе сопствени ауто?

Жене стално причају о равноправности и независности али у стварности никад не могу да буду независне све док им мушкарци купују кола и плаћају гориво, одржавање и друге трошкове.

Сад да кренете улицом и видите жене како возе кола и да их питате чија су то кола у убедљивој већини случајева ће да испадне да то нису њихова кола него су кола од дечка, мужа, брата, оца, швалера...

Зашто је то тако?

Са друге стране, не стоји ни онај аргумент да као што жене нису добре са колима, мушкарци нису добри у кухињи јер су сви главни професионални кувари мушкарци и ви у који год хотел, ресторан или кухињу да уђете, открићете да су тамо кувари само мушкарци.
koja kola, kljuc od lifta na cuvanje da im ne das

Alisa u zemlji čuda

Buduća legenda
Poruka
25.946
Добро, значи по тој његовој логици, мушкарци нису способни да раде било шта у кућној кухињи али су зато способни да раде у хотелским и ресторанским кухињама што је много тежи посао.
Ne nego muškarci neće ništa da rade ako nisu plaćeni.
Pa će tako kuvati u velikom restoranu za platu, a kući će doći i čekati da dobiju serviran ručak.
Sve kućne poslove uglavnom rade žene, muškarci koji učestvuju u tome se smatraju papučarima.

Osim toga, ženama je auto sekundarna stvar u životu, kuća je na prvom mestu.
Dok je kod muškaraca auto na prvom mestu.

Ja konkretno vozim auto koji je kupio mm iz zajedničkog budžeta, nije me ništa ni pitao, samo ga je dovezao kući. On sve radi oko njega, svu papirologiju i makljanje sa majstorima jer meni ne pada na pamet to da radim. Što se mene tiče, ne moram ni da imam auto. Za mene je to preskupa investicija. Ali avaj, dok nisam imala auto, dolazila sam kući sat i po vremena kasnije posle posla nego sad kada imam auto, a to znači da za to vreme on sam mora da se bori sa kućom i decom. Pa mu je lakše i jeftinije da meni kupi auto i da ga održava, da ja brže dolazim kući, a i da mogu sama da idem u nabavku, da ne mora on da ide. I da mogu ja da razvozim decu na treninge i dodatne aktivnosti, a ne samo on.

Tako da muškarci kupe ženama auto da skinu sebi sa vrata obaveze.

tuc muc

Aktivan član
Poruka
1.825
Управо тако, мушкарци су практични, тако је мој рођа цури оставио мечку на располагање, а он гања фордов комбић, јер зна да једино на њу може рачунати ако му се не дај боже деси нека незгода док ваља неку робу шлеперчином по Сербији, цимне је, она седа у мече и долеће где год затреба.

Metronomy

Domaćin
Poruka
4.783
Daleko je naša "Balkanska" svest o ravnopravnosti polova u svakom smislu i pogledu!
Napr.u Norveškoj, muž ne sme ženi da daje košulju da je opegla ili da je primorava na bilo kakve kućne obaveze. To se smatra omalovažavanjem žene i u neku ruku poistovećuje čak i sa nasiljem u porodici. Ali se tamo isto tako tamo podrazumeva da žena zarađuje, vozi svoja kola... itd. Mi smo daleko od svega toga, gledano iz ugla oba pola!
Znaci poznajes sve norvezanke, kao i sve srpkinje....

Metronomy

Domaćin
Poruka
4.783
koja kola, kljuc od lifta na cuvanje da im ne das
Zasto zene nabiju glavu u volan dok voze?
pre je to slucaj sa penzionerima, nevezano od pola
grcevito drzanje volana obema sakama
Mmmmm,da. Jako jako ste opterecini odredjenom kategorijom ljudi....niti su zene sada losiji vozaci, niti su penzioneri primer sporosti i straha....gomila kilavih muskaraca, uplasenih zena i jedva zivecih starkelja je osetila da moze da vozi....neki od njih su bar svesni da nisu sposobni pa ne smetaju drugima, tako da je najopasniji deo su kilavci uskurceni za volanom teskih automobila...i naravno tetke koje "zustor voze" ...mada i jedni i drugi nece dugo vozati iz raznih razloga....

miici

Primećen član
Poruka
677
Mmmmm,da. Jako jako ste opterecini odredjenom kategorijom ljudi....niti su zene sada losiji vozaci, niti su penzioneri primer sporosti i straha....gomila kilavih muskaraca, uplasenih zena i jedva zivecih starkelja je osetila da moze da vozi....neki od njih su bar svesni da nisu sposobni pa ne smetaju drugima, tako da je najopasniji deo su kilavci uskurceni za volanom teskih automobila...i naravno tetke koje "zustor voze" ...mada i jedni i drugi nece dugo vozati iz raznih razloga....
razume se da nema pravila ali gde je veca verovatnoca
u kojoj grupi ako vec generalizujemo, to je bio smisao

u nacelu sam saglasna sa tvojim postom

georgejune

Zaslužan član
Poruka
147.159
ja se na to i te ne bih kladio

Владан

Buduća legenda
Poruka
28.938
Generalno zene i penzioneri su nesigurniji vozaci.

Meg Rajan

Primećen član
Poruka
713
Постоји 1 појава која ми никад неће бити јасна и која ме импресионира. Никад ми неће бити јасно зашто девојке и жене не возе своја кола која су сама купила и платила него увек возе кола од мужа, оца, дечка, швалера или кола која им је неко други купио или поклонио!

Говорим о већини жена и то убедљивој већини. Дакле, женама скоро увек неко други (мушкарац) плаћа гориво, амортизацију и регистрацију за кола и ја кад год сам до сада био у СУП-у или агенцији да региструјем кола, увек у редовима чекају само мушкарци. Никад жене.

Зашто жене увек чекају на мушкарце да им купе или поклоне или да им дају да возе кола и плате регистрацију и поправке уместо да се саме потруде да зараде и својим парама купе сопствени ауто?

Жене стално причају о равноправности и независности али у стварности никад не могу да буду независне све док им мушкарци купују кола и плаћају гориво, одржавање и друге трошкове.

Сад да кренете улицом и видите жене како возе кола и да их питате чија су то кола у убедљивој већини случајева ће да испадне да то нису њихова кола него су кола од дечка, мужа, брата, оца, швалера...

Зашто је то тако?

Са друге стране, не стоји ни онај аргумент да као што жене нису добре са колима, мушкарци нису добри у кухињи јер су сви главни професионални кувари мушкарци и ви у који год хотел, ресторан или кухињу да уђете, открићете да су тамо кувари само мушкарци.
Hoces da kazes da svoja kola cuvaju u nekoj garazi, za ne znam kad,a voze muzevljeva kola???Pa vecinom ne voze svoja jer nemaju para a u evropskim zemljama ( Slovenija najblizi primer nasem mentalitetu) voze svoja,jer mogu da ih priuste...ovde sa 300-400eura plate jedva i porodica ima auto a kamo li svaki clan...cime ti zamaras mozak....:ljutko: