Quantcast

Zašto čitate?

quentin

Iskusan
Poruka
5.707
Ja se uvijek kad pročitam dobru knjigu osjećam duhovno bogatiji. Dobra knjiga razgali čovjeka. Pol Oster je rekao da je odnos koji se razvija između čitaoca i pisca najdublji duhovni odnos koji se između dvoje ljudi može postići.
Ima tu nešto.

S_K_V_O

Iskusan
Poruka
6.168
Da bih naucila nesto o sebi i svetu u kome ziviim u svakom smislu, da bih prosirila svoje vidike, da bih prozivela svoju emociju. To mi trenutno pada na pamet.

Kad mi primarna svrha citanja bude bila obogacivanje recnika uzecu Vujakliju i krenuti od a.

Neke stvari citam zato sto moram, ali o toj tuznoj temi ne bih danas pisala. :D

angely

Domaćin
Poruka
3.619
lepo.Ja sam bila upisala srpski jezik i knjizevnost zato sam ponajvise i citala ali me nije to ogranicavalo u izboru bilo je nesto sto je preporuceno nesto onako nasumice po koricama i po naslovu.Nikad se nisam prevarila kad sam tako birala knjigu

James 007

Primećen član
Poruka
613
Kada sam video ovo pitanje, ja sam odmah imao jedan poduži odgovor. Zbog toga što služi za razvoj kulture, sveta i tako dalje.

Ali sada kada bolje razmislim; ja, u stvari, ne znam odgovor. Valjda čitam jer sam radoznao ili iz zabave ili jednostavno zato što mi se to sviđa; ili valjda zato što mislim da život ne može da protekne bez čitanja... Čudno, nikada nisam razmišljao o tome. Valjda ja pišem kratke priče jer mislim da je to obaveza i da to mora da se uradi, inače sam nepotpun. Videćemo.

ofelija

Primećen član
Poruka
637
James 007:
Kada sam video ovo pitanje, ja sam odmah imao jedan poduži odgovor. Zbog toga što služi za razvoj kulture, sveta i tako dalje.

Ali sada kada bolje razmislim; ja, u stvari, ne znam odgovor. Valjda čitam jer sam radoznao ili iz zabave ili jednostavno zato što mi se to sviđa; ili valjda zato što mislim da život ne može da protekne bez čitanja... Čudno, nikada nisam razmišljao o tome. Valjda ja pišem kratke priče jer mislim da je to obaveza i da to mora da se uradi, inače sam nepotpun. Videćemo.
opet,mnogima zivot tece bez citanja.Zapanjujuce je koliko ljudi ne cita uopste.. :-?

angely

Domaćin
Poruka
3.619
James 007:
A pritom su i bogati. Viktorija Bekam na primer. Piše "biografiju", a u životu nije pročitala nijednu knjigu. Posle se hvali što nema obrazovanje, a podsmeva se ljudima koji su čitali knjige.
Viktorija je brale druga stvar ona nije obican smrtnik,a to govori i da je malo priglupa.Sta pricati sa osobom koja nista u zivotu nije procitala?O heklanju?O cenama?...

frozen1982.

Iskusan
Banovan
Poruka
6.314
angely:
Viktorija je brale druga stvar ona nije obican smrtnik,a to govori i da je malo priglupa.Sta pricati sa osobom koja nista u zivotu nije procitala?O heklanju?O cenama?...
Citao sam davno u Blicu da se mnogo bunila sto nije dobila BESPLATNE avio-karte za bilo koje destinacije DOZIVOTNO.Sta reci... :confused:

grrrutra

Obećava
Poruka
52
Kod mene sve zavisi od raspolozenja. Ponekad citam cisto radi zabave ili radoznalosti, ali uglavnom zbog onog prijatnog osecaja koji se javlja kad procitas neku knjigu: da se u svetu krije mnogo vise nego sto to izgleda na prvi pogled.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.