Zastareli sistem skolstva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre svega, hvala na "Gospodin Ekonomista" iako je Sarkazam ocigledan.
Drugo, jesi ti citao to sto si citirao? Ja sam onaj koji smatra Srpski dobrim, potrebnim i vaznim. Angel me provocira pitanjima o izbacivanju srpskog.
Dakle, odgovor je Ne.
Inace, napravio si typo.


Lepo.. ali nepotrebno.
Da li sam poredio Ekonomsku skolu sa Gimnazijom? Ne. Da li sam poredio Matematiku u Ekonomskoj skoli sa onom u Gimnaziji? Ne.

Nauciti nesto novo? Lepo, lepo. Mogu li dodati tu nesto.
Nauciti nesto novo i korisno. A izvini molim te, meni u Ekonomskoj struci nije korisna jednacina prave kroz dve tacke.


Istina. Mada, ako vec ne zele upisati Ekonomiju posle, sto su upisali Ekonomsku srednju skolu?
I zato sto njih 50% nece upisati Ekonomiju, onih 50% koji hoce treba da ispastaju? Izvini lepo, ali to jeste Ekonomska skola, pa samim tim i akcenat treba da bude na Ekonomiji i onima koji ce to raditi. Ne onima koji nisu imali bodova za zeljenu Gimnaziju pa upisali Ekonomiju.


Sarkazma nije bilo iskreno :confused:

A pomesao sam te sa ovim rugim korisnikom jer sam citao postove u isto vreme tvoje i njene pa sam permutovao

ne ljuti se
4xvim2p.gif
 
Pre svega, hvala na "Gospodin Ekonomista" iako je Sarkazam ocigledan.
Drugo, jesi ti citao to sto si citirao? Ja sam onaj koji smatra Srpski dobrim, potrebnim i vaznim. Angel me provocira pitanjima o izbacivanju srpskog.
Dakle, odgovor je Ne.
Inace, napravio si typo.


Lepo.. ali nepotrebno.
Da li sam poredio Ekonomsku skolu sa Gimnazijom? Ne. Da li sam poredio Matematiku u Ekonomskoj skoli sa onom u Gimnaziji? Ne.

Nauciti nesto novo? Lepo, lepo. Mogu li dodati tu nesto.
Nauciti nesto novo i korisno. A izvini molim te, meni u Ekonomskoj struci nije korisna jednacina prave kroz dve tacke.


Istina. Mada, ako vec ne zele upisati Ekonomiju posle, sto su upisali Ekonomsku srednju skolu?
I zato sto njih 50% nece upisati Ekonomiju, onih 50% koji hoce treba da ispastaju? Izvini lepo, ali to jeste Ekonomska skola, pa samim tim i akcenat treba da bude na Ekonomiji i onima koji ce to raditi. Ne onima koji nisu imali bodova za zeljenu Gimnaziju pa upisali Ekonomiju.

DaljeM

Izbacio bih korisno . Ja mnoge stvari u skoli sam naucio smatrajuci ih nekorisnim i uvidevsi da sam pogresio u toj proceni .... Nama profesorka svakodnevno prica jednu stvar tipa, nikada ne znas kako ces sutra zaradjivati za zivot, bez obzira na skolu i struku. I seti se poslovice Covek sto vise zna vise vredi pa ti vidi da li ti ide da budes tvrdoglav i kosis se sa milionima starijih, iskusnijih i mudrijih ljudi od tebe i od mene ...



To automatksi odgovara na pitanja i za pravu kroz dve tacke ... Mene bi bilo sramota to da ne znam ...
 
Ne znam kako je drugde,ali u Beogradu treba vise bodova za ekonomsku nego za gimnaziju.
A ja ne shvatam sta ce meni polinomi,algebra i ostale gluposti kad idem u ekonomsku.Ne treba mi to.Trebaju mi sabiranje oduzimanje mnozenje i deljenje i gotovo. Sve ostalo imam u drugim predmetima.Nisam to upisao da budem inzenjer neko ekonomista...
 
Angel me provocira pitanjima o izbacivanju srpskog.

A pomesao sam te sa ovim drugim korisnikom jer sam citao postove u isto vreme tvoje i njene pa sam permutovao

Ja provociram? A-a.

Elem, cela poenta sveg ovog sarkazma u mojim porukama je sledeca:
Ako mislite (ili Alan misli) da treba da ucite samo stvari usko vezane za profesiju, onda vam je i knjizevnost poptuno nepotrebna (u, je l' tako, Alanovom primeru). Ili, zasto raditi fizicko, kad nema veze sa ekonomijom?
(Da, ovo je bio sarkazam)

Dalje, kao primer sam takodje navela engleski, koji je, kao predmet, apsolutno nebitan za ucenje ekonomije. Ko te pita da li ce ti trebati ikad kasnije u zivotu? Trenutno, za izucavanje ekonomije i shvatanje iste, ti je apsolutno nebitan.

I poslednje, kad bi se (Alan) tako ogranicio iskljucivo na strucne predmete, bio bi... Pa, ogranicen. Bukvalno ogranicen samo na to sto ucis trenutno.


Tako da, ja uopste ne provociram, vec samo gledam stvari iz tog (Alanovog) ugla. :)
 
Pre svega, hvala na "Gospodin Ekonomista" iako je Sarkazam ocigledan.
Drugo, jesi ti citao to sto si citirao? Ja sam onaj koji smatra Srpski dobrim, potrebnim i vaznim. Angel me provocira pitanjima o izbacivanju srpskog.
Dakle, odgovor je Ne.
Inace, napravio si typo.


Lepo.. ali nepotrebno.
Da li sam poredio Ekonomsku skolu sa Gimnazijom? Ne. Da li sam poredio Matematiku u Ekonomskoj skoli sa onom u Gimnaziji? Ne.

Nauciti nesto novo? Lepo, lepo. Mogu li dodati tu nesto.
Nauciti nesto novo i korisno. A izvini molim te, meni u Ekonomskoj struci nije korisna jednacina prave kroz dve tacke.


Istina. Mada, ako vec ne zele upisati Ekonomiju posle, sto su upisali Ekonomsku srednju skolu?
I zato sto njih 50% nece upisati Ekonomiju, onih 50% koji hoce treba da ispastaju? Izvini lepo, ali to jeste Ekonomska skola, pa samim tim i akcenat treba da bude na Ekonomiji i onima koji ce to raditi. Ne onima koji nisu imali bodova za zeljenu Gimnaziju pa upisali Ekonomiju.

Ne znam kako je drugde,ali u Beogradu treba vise bodova za ekonomsku nego za gimnaziju.
A ja ne shvatam sta ce meni polinomi,algebra i ostale gluposti kad idem u ekonomsku.Ne treba mi to.Trebaju mi sabiranje oduzimanje mnozenje i deljenje i gotovo. Sve ostalo imam u drugim predmetima.Nisam to upisao da budem inzenjer neko ekonomista...

Ja provociram? A-a.

Elem, cela poenta sveg ovog sarkazma u mojim porukama je sledeca:
Ako mislite (ili Alan misli) da treba da ucite samo stvari usko vezane za profesiju, onda vam je i knjizevnost poptuno nepotrebna (u, je l' tako, Alanovom primeru). Ili, zasto raditi fizicko, kad nema veze sa ekonomijom?
(Da, ovo je bio sarkazam)

Dalje, kao primer sam takodje navela engleski, koji je, kao predmet, apsolutno nebitan za ucenje ekonomije. Ko te pita da li ce ti trebati ikad kasnije u zivotu? Trenutno, za izucavanje ekonomije i shvatanje iste, ti je apsolutno nebitan.

I poslednje, kad bi se (Alan) tako ogranicio iskljucivo na strucne predmete, bio bi... Pa, ogranicen. Bukvalno ogranicen samo na to sto ucis trenutno.


Tako da, ja uopste ne provociram, vec samo gledam stvari iz tog (Alanovog) ugla. :)

Pa sad jok ne treba mi engleski ne treba mi matematika ne treba mi ovo ne treba mi ono, pa onda bi se ekonomija svodila na dva predmeta hebote ...

----------------
Now playing: David Cook - The Time Of My Life [Bonus Track]
via FoxyTunes
 
@ Angel & Steeve:
Vas glavni problem je to sto ste.. upisali Gimnaziju, skolu sirokog obima gradiva, i govorite o Ekonomskoj.
Ekonomska skola se zaista svodi na 10-tak strucnih predmeta, i sama Ekonomija se svodi na 10-15 strucnih grana nauke. Ne, u Ekonomiji nije potrebna jednacina prave. I molim te, ne vuci me na tu foru "mene bi bilo sramota" i ta sranja. Nemam zivaca za te gluposti.

Angel, ja te opet pitam, da li ti mene zajebavas, kad kazes "Dalje, kao primer sam takodje navela engleski, koji je, kao predmet, apsolutno nebitan za ucenje ekonomije. Ko te pita da li ce ti trebati ikad kasnije u zivotu? Trenutno, za izucavanje ekonomije i shvatanje iste, ti je apsolutno nebitan."

Zar zaista tako mislis? Do sad si lepo razumela moj sarkazam, grotesku i ostale stilove koje koristim i ja sam tebe lepo mogao razumeti. Ali sad ne shvatam, da li ti mene zaista zajebavas, da li se pravis glupa ili stvarno ne znas koliko Srbija zavisi od sveta?

Engleski je jedan od najvaznijih predmeta za bilo koju struku ( tu ne ubrajam zanate, stavise, zanate ne ubrajam ni u struke ). Zar zaista mislis da neko ko hoce da izucava Ekonomiju i postane uspesan covek u krajnje zavisnoj drzavi, ne mora da zna Engleski? Ili me samo zajebavas?

"Ili, zasto raditi fizicko, kad nema veze sa ekonomijom?"
Ovo je zanimljivo.

"Izbacio bih korisno . Ja mnoge stvari u skoli sam naucio smatrajuci ih nekorisnim i uvidevsi da sam pogresio u toj proceni .... "
Ti ides Gimnaziju, ne? E pa vidis, tebi te stvari jesu korisne. Meni nisu. Zasto? Zato sto ce mi Jednacina prave trebati na Elektrotehnickom, Matematickom i drugom faxu vezanom za prirodne nauke.
And guess what, zasigurno tvrdim da 90% Ekonomista koje znam nije ni u bunilu pomislilo na pohadjanje nekog od tih fakulteta.
Ne mogu da tvrdim za sire, ali verovatno je procenat plizu i na nivou sireg drustvenog sloja.

Anyway, bio sam previse lenj da koristim quote, so bear with me.
 
Alane. Duso moja. Ja ne znam kako kog djavola da ovo pojednostavim jos vise.

Naravno da ti je engleski neophodan. Interesantno, neko ko prepoznaje sarkazam u mojim recenicama kad ga nema, ne moze da ga prepozna kad je prisutan. :lol:

Kao sto rekoh... "Tako da, ja uopste ne provociram, vec samo gledam stvari iz tog (Alanovog) ugla. :)"

Samo sto sam ja, za razliku od tebe, tvoj stav prema jednom predmetu bukvalizovala i primenila na sve ostale predmete. Kapiras? Ili da crtam?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top