Zashto postojimo???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Кулиража:
Truman:
Кулиража:
A mozda ni ne psotojimo, mozda je sve iluzija.
Jednom filozofu (da me yebes ne mogu da se setim imena) je to umalo poslo za rukom da to i dokaze.
On kaze da mi sve sto dotaknemo rukom, nogom osecamo. To je istina i to svi znamo, ali i oni bogalji koje nemaju recimo nogu/e ili ruku/e iste osecaju i osecaju bolove na mestima koja ne postoje.

Taj filozof se zove Bertran Rasel.
E bas taj, hvala ti sto me podseti.

@Hektor
Pa vidis tacno tako dodje, umrp sad ili kasnije svejedno ti je jer ces kad-tad umreti.
Samo je problem sto se mnogi boje smrti i zbog toga opstajemo, a ni zivot ovakvim kakvim ga vidimo nije toliko los

:D

Dopada mi se tvoj stav po pitanju zivota. Ja bih rekao zivot je prelep, ali ne i sistem stvari u kome zivimo.

Pa vidis tacno tako dodje, umrp sad ili kasnije svejedno ti je jer ces kad-tad umreti.


U novom sistemu stvari, ljudi ce ziveti vecno na zemlji pod savrsenim uslovima. To je obecanje Stvoritelja, ne coveka!

:D
 
elendil:
Zbog pada.Zbog savladjivanja lekcija.Zbog zelje...zbog lanca uzroka i posledice...i zbog ljubavi Velikog Belog Galeba. :wink:
Mislis na JONATANA LIVINGSTONA?Autor je budista ako nisi znao.Drugi omiljeni lik iz detinjstva: MALI PRINC,je delo izuzetnog hriscanina,iako je Francuz,100% je Pravoslavan !!!
 
Hektor:
elendil:
Zbog pada.Zbog savladjivanja lekcija.Zbog zelje...zbog lanca uzroka i posledice...i zbog ljubavi Velikog Belog Galeba. :wink:
Mislis na JONATANA LIVINGSTONA?Autor je budista ako nisi znao.Drugi omiljeni lik iz detinjstva: MALI PRINC,je delo izuzetnog hriscanina,iako je Francuz,100% je Pravoslavan !!!
Hektore, tvoje favorizovanje hriscanstva(pravoslavlja)vec pocinje da prelazi granicu dobrog ukusa i tolerancije.
Zasto malo ne pocnes ovim ljudima ovde,otkrivati malo od Gnosticke ili Esenske mudrosti, bilo bi mnogo poucnije i interesantnije,kad vec se toliko rayumes u to sto velicas......
 
lotosov cvet:
Hektor:
elendil:
Zbog pada.Zbog savladjivanja lekcija.Zbog zelje...zbog lanca uzroka i posledice...i zbog ljubavi Velikog Belog Galeba. :wink:
Mislis na JONATANA LIVINGSTONA?Autor je budista ako nisi znao.Drugi omiljeni lik iz detinjstva: MALI PRINC,je delo izuzetnog hriscanina,iako je Francuz,100% je Pravoslavan !!!
Hektore, tvoje favorizovanje hriscanstva(pravoslavlja)vec pocinje da prelazi granicu dobrog ukusa i tolerancije.
Zasto malo ne pocnes ovim ljudima ovde,otkrivati malo od Gnosticke ili Esenske mudrosti, bilo bi mnogo poucnije i interesantnije,kad vec se toliko rayumes u to sto velicas......
Upravo zato sto se razumem...favorizujem Pravoslavlje ne zato sto je najbolje,vec sto je jedino dobro !
 
Hektor:
lotosov cvet:
Hektor:
elendil:
Zbog pada.Zbog savladjivanja lekcija.Zbog zelje...zbog lanca uzroka i posledice...i zbog ljubavi Velikog Belog Galeba. :wink:
Mislis na JONATANA LIVINGSTONA?Autor je budista ako nisi znao.Drugi omiljeni lik iz detinjstva: MALI PRINC,je delo izuzetnog hriscanina,iako je Francuz,100% je Pravoslavan !!!
Hektore, tvoje favorizovanje hriscanstva(pravoslavlja)vec pocinje da prelazi granicu dobrog ukusa i tolerancije.
Zasto malo ne pocnes ovim ljudima ovde,otkrivati malo od Gnosticke ili Esenske mudrosti, bilo bi mnogo poucnije i interesantnije,kad vec se toliko rayumes u to sto velicas......
Upravo zato sto se razumem...favorizujem Pravoslavlje ne zato sto je najbolje,vec sto je jedino dobro !

Tako je i Hitler razmisljao, da resenje fizicke egzekucije ne-arijevaca treba sprovesti do kraja ne zato ''sto je najbolje,vec sto je jedino dobro resenje''.
A sto se tice odbrane tvojih vrednosti i poimanja dobrote,imali smo priliku videti zadnji put kad su se popovi pobunili protiv prosirenja zoloskog vrta prema uscu,jer toboze nezamislivo je da patrijarsija bude okruzena zverima :roll: :roll: :!: :?: :oops: :oops: :oops:
 
Hektor:
Ti mene uporedjujes sa Hitlerom?I da ja zagovaram egzekuciju ateista?NEMAM KOMENTARA!
Hektore,Hektore, Ti i onaj koji sebe podpisuje kao Maran Ata, na d..e bi progovorili samo kad bi mogli,ovako ste komprimovani da pazite koliko se pruzate u svom vatrenom govornistvu i pobornistvu svega sto je samo vama verujuce.
I nije Te ONA uzimala u bukvalan kontekst, kao sto nije ni rekla da se to odnosi na ateiste,vec na NEISTOMISLJENIKE,I LJUDE RAZLICITIH VEROVANJA I SHVATANJA SPIRITUALNOSTI. Za tebe ocigledno postoje samo dve vrste ljudi, oni koji veruju ,naravno u jedinoga muskog,patrijahalnog Boga i one koji su iskljucivo ateisti po tebi bez obzira sto imaju svoju tradiciju i duhovnu kulturu. Mozda mnogo znas o pravoslavlju ali si tako ogranicen da shvatis univerzalnost duhovne istine :!:
 
odgovor lotosovom cvetu:ono sto imam da ti kazem,napisao sam na temi:zasto mrzite one koji drugacije misle...procitaj tamo.Dok ne budes procitala samo cu ti reci da me uopste ne kapiras i da imas predrasude i o Crkvi i o vernicima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top