Zarada?

b_dos:
Neznam da li je ovo dobro mesto, ali ko moze meni da kaze, koliko je plata jednog dobrog Java ili C++ programera kod nas?

Ovo je prilicno neozbiljno pitanje! :wink:

Zar ti niko nije rekao da plata ne zavisi od programskog jezika koji znas, vec od nacina na koji umes da ga primenis i od mnogih drugih faktora! :cry:
 
OK
bitno je i to naravno koliko je covek izkusan u tome sto radi a ne samo da zna da kaze da zna C++

ali stvarno
kolika je plata jednog C++ programera u nekoj privatnoj firmi u Beogradu, posto sam siguran da nema C++ programera u drzavnim firmama, i koji su to poslovi koje on radi?
 
Posto ovde svi nesto filozoviraju sad cu ti reci konkretno:
Imam par kolega sa kojima sam bio vrlo dobro na faksu, svi smo dakle zavrsili Matematicki.f. smer racunarstvo.

Na kraju faksa svi smo se razlikovali u znanju stecenom na istom i to drasticno. Ko je bio malo ambiciozniji, i uz faks naucio jos nesto neki Cisco, microsoft kurs, malo prakse, ..., na kraju faksa bio je faca. Ali evo.

Dvojica od drugara rade u skoli predaju mat. i inf. tu je plata 15 - 20 hiljada

Jedan radi u banci i ima 25 h.
Jedan u Wiener Stadisheu - 36 h.

Ja u Cementari (da dobro ste culi cementari), naravno privatizovanoj i plata je 120 hiljada.

Ali ovo nije vrh.

Jedan je asistent na cetiri fakulteta, od cega dva privatna i on skupi oko 150h.

Najaci od nas, Microsoft, doduse u USA i plata je 10 hiljada, ali dolara.

Tako da ti je sad sve jasno.
 
Hmm, 120,000 bas ne bih rekao da je u nasoj zemlji normalna plata za ma koji posao (naglasavam - posao a ne neki direktor, i ne znam sta kako-se-ono-zove zverka), sve i da odrzava ceo racunarski sistem sam samcijat...
Mada, kod nas je sve moguce. Pitam se samo koliko imaju kafe-kuvarice u toj cementari?

Voleo bih kada bi jednom svi oni koji znaju posao imali tako dobre plate. A oni koji se samo slepuju, saglasno manje. Valda ce kvalitet i kod nas jednom biti adekvatno placen :roll:
 
u stvari me bole djoka, ja bi trebalo da pishem
sta je KONTEKSTNI NIVO ajde programeri ne mogu da pricam sa kolegama tamo me svi znaju a nisam se ocesljala :(
da li ste vi nekad problematicnoi?
ja bih da bijem nekog
 
E *ga, cim se pomene zarada, pocinje neka tuca :(
Sto da bijes nekoga, zaradi pa tuci. U tom KONTEKSTU, bice i NIVO visi...
I - pocesljaj se :)
Pre spavanja - 3 SATA BRE!
 
covece to je neka teorija iz baza..je l radish u bp winu
ja studiram to znash
ali sada kapiram kako je to zeznuto kada cak i zavrsis moras svakog da mrzis
meni nenad nije hteo da objasni neshto eto moram sama
 
Ma nije konfuzna, samo joj se prispavalo, ,vidis koje je bilo vreme nase male konverzacije... :)
Doduse, nemam pojma ko je "nenad", al' ajde :)
Jos je dobro sto ne popih batine :)
 
codemaker:
Ma nije konfuzna, samo joj se prispavalo, ,vidis koje je bilo vreme nase male konverzacije... :)
Doduse, nemam pojma ko je "nenad", al' ajde :)
Jos je dobro sto ne popih batine :)

:lol: ma ne bih ja
nenad je moj kolega jedan, objasnjavao mi je jedan ispit pa sam polozhila a drugi se neshto kao durio kao ja njega koristim ..
 

Back
Top